Jak działa wykrywanie w kieszeni?


15

My Droid Bionic ma opcję na stronie Ustawienia wyświetlania „Wykrywanie w kieszeni: automatycznie blokuje urządzenie po włożeniu do kieszeni”

Jak telefon wyczuwa, że ​​jest w kieszeni? Spekuluję, może kombinacja czujników zbliżeniowych i świetlnych?


1
Myślę, że odpowiedziałeś na pytanie: P
Mateusz Przeczytaj

1
@MatthewRead - dzięki; miał nadzieję znaleźć jakieś źródło. Wyszukiwarka google zawiera wiele spekulacji (w tym taką, która mówi, że telefon musi być również w trybie pionowym i pionowym) oraz wiele skarg, że nie jest wiarygodna.
TomG

Odpowiedzi:


3

W pobliżu aparatu znajduje się czujnik podczerwieni / czerwonego światła, który wykrywa, czy telefon jest w kieszeni czy torbie. Konsensus online jest taki, że w zależności od producenta telefonu skuteczność jego działania jest różna.


3

Przejrzałem Sklep Play, gdzie znalazłem PocketSensor, który mówi w swoim opisie

PocketSensor korzysta z wbudowanego czujnika zbliżeniowego telefonu, aby automatycznie zablokować telefon po włożeniu do kieszeni.

Przykład: jeśli chcesz, aby czujnik włączał się tylko wtedy, gdy urządzenie jest trzymane prosto w pionie (w przypadku kieszeni z przodu) lub skierowane w dół (w przypadku kieszeni w spodniach), wybierz opcje „Wyłącz w orientacji poziomej”, w tym wszystkie trzy podopcje.

więc myślę, że zdecydowanie możliwe jest użycie kombinacji:

Czujnik orientacji pozwala monitorować położenie urządzenia w stosunku do ramy ziemi odniesienia (konkretnie północy magnetycznej).

i

Czujnik zbliżeniowy pozwala określić, jak daleko dany przedmiot jest z urządzenia.


1

Mogę jedynie spekulować na temat tego, w jaki sposób Droid Bionic faktycznie realizuje to „wykrywanie w kieszeni”. Większość androidów wyposażonych w czujnik światła (który czasem działa również jako zwykły czujnik zbliżeniowy) używa tego jako znaku, że wykonujesz połączenie bez zestawu słuchawkowego lub że włożyłeś urządzenie do kieszeni.

Można sobie również wyobrazić, że Android wykorzystuje informacje z 3-osiowego akcelerometru i / lub 3-osiowego żyroskopu do wykrywania sytuacji w kieszeni. Ale nie sądzę, że tak się dzieje, ponieważ czujniki te zużywają dość dużo energii podczas użytkowania.

Przykładowy arkusz danych czujnika Android Light / Proxmity znajduje się w SFH 7743 firmy Motorola Droid. Wykrywa światło podczerwone około 900 nm. Wydaje się, że niektóre androidy oddzieliły czujniki światła i zbliżeniowe, podczas gdy inne wykorzystują czujnik światła jako prosty czujnik zbliżeniowy (np. Samsung Galaxy S).


0

W tym artykule naukowym zastosowali czujniki zbliżeniowe i świetlne. Opisują podstawowy algorytm, który nie jest tak skomplikowany, i opracowali go dla Tizen. System Android zapewnia równoważny interfejs API czujnika, chociaż sam tego nie próbowałem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.