Co by się stało, gdybym usunął wszystkie moje dane wykorzystywane przez Usługi Google Play?


11

Niestety, mój telefon ma łączną przestrzeń 5,52 GB bez miejsca na dodatkowe miejsce ... Przykro mi, wiem .. Jednak mój telefon ciągle odrzuca SMS-y i nie utrzymuje aplikacji przez dłużej niż 2 minuty bez awarii. Wyczyszczam buforowane dane prawie co dziesięć minut. Mój telefon w żadnym wypadku nie jest pełny. Mam tylko Facebooka i Snapchata jako aplikacje i tylko 168 MB zdjęć i filmów.

Postanowiłem więc zagłębić się trochę głębiej, aby dowiedzieć się, gdzie jest cała moja pamięć, a pod usługami Google Play jest napisane, że mam tylko 3,9 GB! Zastanawiam się, co dokładnie oznaczają Usługi Google Play. Na przykład, co straciłbym, gdybym wyczyścił wszystkie jego dane? Czy stracę zdjęcia i aplikacje?Po prostu dzielę się swoim osobistym doświadczeniem. Wyczyściłem dane z moich usług Google Play co najmniej 3 osobno przy tym samym telefonie i logowałem się ponownie za każdym razem z tym samym kontem Google, i nic nie poszło źle. Ale nadal nie mogę obiecać, że jest bezpieczny.
NVZ

Odpowiedzi:


7

Usługi Google Play oferują interfejsy API dla innych aplikacji. Dane używane przez usługi Play to głównie buforowane dane dla tych interfejsów API, zduplikowane dane aplikacji na Androida zsynchronizowane z telefonem i pewnego rodzaju indeks wyszukiwania. Jeśli usuniesz te dane, istnieje prawdopodobieństwo, że usługi Google Play po prostu je odtworzą, chociaż 3,9 GB to naprawdę dużo (moje tylko 300 MB). Ale nie usuniesz żadnych danych osobowych, usuwając dane usług Play.


1
Dokładnie. Możliwe, że będziesz musiał zalogować się na swoje konto Google, ale to tyle.
Grimoire,

Chciałbym dokładnie to sprawdzić, @DeathMaskSalesman - dane te mogą obejmować identyfikator GSF android_id urządzenia, który jest np. Używany do przesyłania wiadomości w chmurze (GCM). Aplikacje korzystające z GCM rejestrują swoje zainteresowanie. Jeśli więc zostanie usunięty i utworzony zostanie nowy, aplikacje te mogą przestać otrzymywać powiadomienia GCM. Niejasno pamiętajcie ostrzeżenie skierowane przez twórców AOSP. Wyczyść pamięć podręczną - tak, nie ma z tym problemów. Ale jego dane? Nie jestem pewien możliwych skutków ubocznych.
Izzy

1
Oto, co następuje: inżynier Google wyjaśnia, dlaczego nie należy usuwać danych Google Services Framework : spowoduje to unieważnienie tokenów używanych przez dowolną aplikację korzystającą z GCM, która obejmuje prawie wszystkie aplikacje Google i wiele aplikacji innych firm. […] Inne aplikacje po prostu przestaną otrzymywać powiadomienia push GCM, dopóki nie otrzymają nowego identyfikatora GCM, co może chwilę potrwać. Jasne, te problemy mogą nie być wielkim problemem, ale prawdopodobnie będziesz musiał zresetować urządzenie do ustawień fabrycznych, aby je naprawić.
Izzy

2
@Izzy Ale czy usługi Google Play i Google Services Framework nie stanowią dwóch oddzielnych pakietów? Wyczyściłem dane z moich usług Play co najmniej 3 osobne razy na tym samym telefonie i logowałem się ponownie za każdym razem z tym samym kontem Google, i nic nie poszło źle.
NVZ

2
@NVZ Ups - możesz mieć rację, a ja mogłem pomylić te dwa (nie używam już GApps, ale microG). Dzięki, że o tym wspomniałeś! Więc weź mój komentarz jako „bądź ostrożny, nie myl dwóch jak Izzy” :)
Izzy

2

Właśnie wyczyściłem wszystkie dane używane przez usługi Google Play i mój telefon nagle się zawiesił. Uruchomiłem go ponownie, ale zaczyna się zawieszać przez 2-5 sekund co 10 sekund. Większość moich aplikacji nie otwiera się i za każdym razem, gdy czekam na otwarcie, pojawia się komunikat „niestety zatrzymany”. Jednak wszystkie moje dane tj. zdjęcia. muzyka. filmy itp. są nienaruszone. Mój telefon jest teraz bezużyteczny i całkowicie żałuję, że to zrobiłem.

Jednak znalazłem rozwiązanie. Wyczyściłem pamięć podręczną obu usług Google Play ORAZ Sklepu Google Play i naprawił się on automatycznie. (Będziesz potrzebować Wi-Fi, aby to działało). W ciągu minuty lub dwóch całkowicie przywróci się do normy.


To samo mi się przydarzyło. Wyczyściłem dane, a telefon co 10 sekund zawieszał się. Jednak wyczyszczenie pamięci podręcznej nie działało dla mnie. Musiałem wylogować się z konta Google i zalogować się ponownie.
AtulBhatS

0

Oto, co sugeruje forum pomocy Google :

 1. Upewnij się, że masz połączenie internetowe lub komórkowe. Następnie uruchom ponownie urządzenie.
 2. Zaktualizuj datę i godzinę w swoim urządzeniu.
 3. Wyczyść pamięć podręczną aplikacji Google Play Store i usług Google Play (wybierz Ustawienia> Aplikacje lub Menedżer aplikacji> Usługi Google Play> Wyczyść pamięć podręczną> OK).
 4. Odinstaluj i ponownie zainstaluj aktualizacje Sklepu Play. (Wybierz Ustawienia> Aplikacje lub Menedżer aplikacji> Aplikacja Sklep Google Play> Odinstaluj aktualizacje> OK). Tak długo, jak masz silne połączenie z Internetem (Wi-Fi lub komórkowa transmisja danych), Twoja aplikacja Sklep Play zaktualizuje się do najnowszej wersji w ciągu kilku minut.
 5. Zainstaluj aktualizacje systemu. Aby to zrobić, spróbuj wykonać poniższe czynności:
  • Otwórz główną aplikację Ustawienia urządzenia.
  • Wybierz Informacje lub Aktualizacje systemu (w zależności od urządzenia może być inaczej).
  • Jeśli aktualizacja jest dostępna, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zainstalować ją na swoim urządzeniu.
  • Spróbuj ponownie pobrać
 6. Uruchom ponownie urządzenie.

Jeśli po wypróbowaniu powyższego problem nadal występuje , to samo miejsce zaleca usunięcie i ponowne dodanie konta Google.


3
To naprawdę nie jest odpowiedź na pytanie „co by się stało, gdyby” w jakikolwiek sposób.
Lepidolite Mica
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.