Czy Google usunął opcję „tworzenia kopii zapasowej podczas korzystania z Wi-Fi” w aplikacji Zdjęcia?


9

Niedawno zaktualizowałem Zdjęcia Google (wersja kompilacji 1.23.1.126715090) na moim telefonie z Androidem i zauważyłem, że moje zdjęcia nie są już ustawione do automatycznej synchronizacji z chmurą. Poszedłem do ustawień aplikacji i nie mogę znaleźć opcji, która wcześniej istniała: „Twórz kopie zapasowe tylko podczas Wi-Fi”.

Czy ta funkcja jest gdzieś ukryta, czy też Google (zakłopotany) ją usunął? Naprawdę liczyłem na to, że zaoszczędzę na zużyciu danych, zwłaszcza podczas przesyłania wideo.


Opcja zniknęła, ale myślę, że nadal wykonuje kopię zapasową na Wi-Fi.
Dan Brown

Ach, myślę, że masz rację. Mylące sformułowania na ekranie ustawień. U góry znajduje się „Kopia zapasowa i synchronizacja”, która umożliwia tworzenie kopii zapasowych. Niżej na ekranie jest napisane: „Kopia zapasowa danych komórkowych ... Zdjęcia”. Pomyślałem więc, że jedyną opcją jest komórkowa kopia zapasowa. Ale myślę, że jeśli po prostu włączysz „Kopia zapasowa i synchronizacja” u góry bez włączania czegokolwiek w sekcji „Kopia zapasowa danych komórkowych”, kopia zapasowa zostanie wykonana tylko przez Wi-Fi. Mam nadzieję.
pjd 17.07.16

informuje nas, czy to działa!
Dan Brown

Chciałem tylko skomentować, że nie sądzę, aby Zdjęcia miały już opcję WiFi. Zdjęcia wykorzystały 1,2 GB danych w tle 1,26 GB w tym miesiącu. Gorszący. Sugeruję zaznaczenie „Tylko ładowanie”, zakładając, że ładujesz telefon tylko w domu lub w miejscu z Wi-Fi. To najlepsza opcja, jaką widzę teraz, chyba że chcesz skończyć dane tak jak ja.
Matt

Chciałbym, aby Google wprowadził pomysł połączenia mierzonego z urządzeniami z systemem Android. W ChromeOS może wykryć, czy masz połączenie, w którym płacisz za dane, nawet jeśli jest to wifi, i nie
zużyje

Odpowiedzi:


7

OK, więc zrobiłem kilka badań i stwierdzili, że chociaż sformułowanie na zdjęciach „Ustawienia” ekranów uległa zmianie, to jest jeszcze możliwe do tworzenia kopii zapasowych zdjęć wyłącznie wtedy, gdy telefon jest podłączony do WiFi.

Na ekranie Ustawienia -> Kopia zapasowa i synchronizacja, włączenie opcji „Kopia zapasowa i synchronizacja” oznacza domyślnie „TYLKO WiFi” . W dolnej części ekranu Ustawienia, w sekcji „Kopia zapasowa danych komórkowych”, włączenie opcji „Zdjęcia” oznacza, że zezwalasz na tworzenie kopii zapasowych zdjęć w sieci komórkowej. Pozostawienie tego wyłącznika zapobiegnie komórkowemu tworzeniu kopii zapasowych zdjęć, ale dzięki włączeniu opcji „Kopia zapasowa i synchronizacja” u góry ekranu, kopie zapasowe zdjęć zostaną utworzone za pośrednictwem Wi-Fi.

Zobacz zrzut ekranu poniżej. Narysowałem na czerwono, aby podkreślić przełączniki wspomniane w mojej odpowiedzi.

Ustawienia kopii zapasowej i synchronizacji


Kopia zapasowa danych komórkowych nie jest dostępna w Nexus5x i nadal wykonuje kopie zapasowe danych komórkowych
NK

0

Jeśli włączona jest opcja „Twórz kopie zapasowe i synchronizowanie”, „Kopia zapasowa danych komórkowych Zdjęcia” jest wyłączona, a „Tylko podczas ładowania” jest włączone, zapobiegnie tworzeniu kopii zapasowych zdjęć, jeśli nie masz Wi-Fi, ale ładujesz baterię (dobra rzecz...). Po naładowaniu otrzymasz powiadomienie w rodzaju „n zdjęć nie zostało utworzonych kopii zapasowych; sprawdź swoje ustawienia”.


1
Odwiedź android.stackexchange.com/help/merging-accounts, aby połączyć swoje dwa konta @Eric
Matthew Przeczytaj

1
gdzie jest „Tylko podczas ładowania”?
Mirko
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.