Jak mogę pobrać załączniki do wiadomości e-mail tylko na żądanie?


10

Domyślna aplikacja e-mail wydaje się pobierać załączniki do wiadomości e-mail, gdy próbuję odczytać wiadomość.

Domyślnie nie chcę pobierać załącznika, powinien on na żądanie. Powinienem móc przeczytać treść wiadomości bez konieczności pobierania załącznika.

Używam własnego serwera POP3, a nie Gmaila.

Czy jest jakiś sposób, aby włączyć tę lub inną aplikację, której mogę w tym celu użyć?

Mam Samsung Galaxy Ace Model GT-S5830.

Odpowiedzi:


11

K-9 Mail ładuje załączniki tylko na żądanie. Ale twoim problemem jest nie tylko klient, ale raczej protokół używany do pobierania wiadomości e-mail: POP3 nie obsługuje częściowego pobierania wiadomości e-mail bez ich załączników , podczas gdy protokół IMAP . Poza tym IMAP ma kilka ciekawych rozszerzeń, jeśli chodzi o korzystanie z urządzeń mobilnych: Profile Lemoniady


Czy link do „profili lemoniady” jest nadal aktualny? Dla mnie wygląda to jak zwykły blog i nie znalazłem nic związanego z IMAP. Najstarszy wpis to czerwiec 2012. Czy ktoś przejął domenę?
PetPaulsen,

@PetPaulsen Hmm, może. Na razie zmieniłem link na Wikipedię
Flow

2

Problemy dotyczą zarówno POP3, jak i klienta poczty e-mail.

Jak wskazano w poprzednim plakacie, POP3 nie obsługuje częściowego pobierania. Jednak wiele klientów poczty e-mail obsługuje ograniczanie wielkości pobierania wiadomości. Ustawiając odpowiedni limit, możesz po prostu pobrać wiadomość, ale nie załącznik. Po kliknięciu załącznika pojawi się pytanie, czy chcesz pobrać załącznik. Ta metoda działa.

Jeśli twój obecny klient pocztowy nie obsługuje tego, rozważ zmianę klientów. Ja też używam k-9 i uważam, że jest całkiem niezły, a do tego bezpłatny (open source). K-9 obsługuje ograniczenie wielkości pobierania na kontach POP3.

Jeśli jesteś dostawcą poczty e-mail obsługującym protokół IMAP, musisz się przełączyć. IMAP jest o wiele lepszy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.