Noob mylił się co do ROM-ów


10

Mam HTC Incredible z systemem 2.2 i rozumiem, że musisz najpierw zrootować, zanim cokolwiek innego, rozumiem, ale teraz jestem zdezorientowany co do ROM.

Chciałbym zrootować, aby odinstalować domyślne aplikacje HTC, które wciąż powodują moje „błędy małej pamięci”.

Jeśli zainstaluję Gingerbread, czy to ROM taki jak CM7?

Mylić, co dokładnie zrobić po rootowaniu, czy mogę zainstalować Gingerbread bez rootowania?

Jeśli chcę zainstalować HTC Sense, czy to ROM?

Dzięki za wyjaśnienie, przeszukałem wiele forów, ale nie mogę znaleźć konkretnych odpowiedzi.


Odpowiedzi:


16

Mówiąc o systemie Android ROM, naprawdę mówisz o grupie programów, w tym o systemie bazowym Android, które są połączone do pracy z telefonem i które po zainstalowaniu są tym, co widzisz i używasz po uruchomieniu telefonu bez instalowanie dowolnej aplikacji z dowolnego miejsca.

Możesz sobie wyobrazić, że ROM jest systemem operacyjnym twojego telefonu oraz „domyślnymi aplikacjami”, które są z nim związane.

W Androidzie chodzi o to, że jest to oprogramowanie typu open source, więc ludzie zdołali zbudować systemy skonfigurowane tak, aby oferować użytkownikowi pewne rzeczy, których nie oferują oryginalni producenci telefonów. Tak jest w przypadku CM7 (CyanogenMod 7).

Jeśli zainstaluję Gingerbread, czy to ROM taki jak CM7?

Piernik to nazwa kodowa wersji Androida 2.3.

  • Andorid 2.1 -> Eclair
  • Android 2.2 -> Froyo
  • Android 2.3 -> Piernik
  • Android 3.x -> Plaster miodu (tylko dla tabletów)
  • Android 4.0 -> Kanapka z lodami
  • Android 4.1 -> Jelly Bean

CM7 to ROM, który wykorzystuje jako system podstawowy system Android 2.3, więc można powiedzieć, że CM7 to ROM oparty na Gingerbread.

Mylić, co dokładnie zrobić po rootowaniu, czy mogę zainstalować Piernik bez rootowania?

To zależy. Jeśli HTC oferuje oficjalną aktualizację ROM do Gingerbread (wersja 2.3 Androida), możesz to zrobić. Jeśli HTC nie oferuje tej aktualizacji, możesz zainstalować tylko nieoficjalną pamięć ROM (np. CM7).

Jeśli chcę zainstalować HTC Sense, czy to ROM?

HTC Sense to pakiet aplikacji opracowanych przez HTC w celu dostosowania telefonów i uczynienia ich wyjątkowymi.

HTC Sense nie jest ROM-em, ale możesz znaleźć ROM-y dla twojego telefonu, które są oparte na oficjalnej pamięci ROM z Sense i niektóre inne elementy systemu zostały zmienione.

Zrootowanie telefonu to proces uzyskiwania pełnych uprawnień. Jest to odpowiednik bycia administratorem systemu. Po rootowaniu masz pełny dostęp do systemu, więc możesz go zmienić.


0

Uważam, że „rootowanie” oznacza, że ​​w systemie Linux zostajesz rootem (administratorem), a ROM jest plikiem binarnym przeznaczonym specjalnie dla używanego sprzętu; telefon Samsung i HTC wymagałyby innej pamięci ROM. Teraz, gdy jesteś rootem, możesz zmienić ROM na nowy plik binarny (wersja systemu operacyjnego Android firmy Cyanogen) odpowiedni dla sprzętu w twoim modelu telefonu.

To może być całkowicie błędne, ale zgadłem.


0

To nie jest pełna odpowiedź, ale tylko w celu rozwiązania problemu instalacji ROM-a zamiast zrootowania telefonu.

Możliwe jest zainstalowanie niestandardowej pamięci ROM przed zrootowaniem telefonu (sprawdzenie instrukcji instalacji dowolnej niestandardowej pamięci ROM to sprawdzi) i, o ile wiem, większość, jeśli nie wszystkie, niestandardowe pamięci ROM są zrootowane, co oznacza, że ​​podczas instalacji, masz pełne prawa roota.

Możesz jednak zrootować telefon przed instalacją niestandardowej pamięci ROM, aby po prostu wykonać kopię zapasową całego telefonu. Możesz to zrobić za pomocą Titanium Backup . Nie jestem całkowicie pewien, czy istnieje sposób na wykonanie kopii zapasowej telefonu bez rootowania.


0

Rootowanie daje dostęp do użytkownika root (dah!), W zasadzie pozwala modyfikować cały system. Na przykład możesz ponownie zamontować /systempartycję, aby usunąć aplikacje.

ROM to cały system operacyjny instalowany w telefonie i zastępuje domyślny system operacyjny HTC (zwykle wraz z odzyskiwaniem w zegarku, które jest narzędziem do tworzenia kopii zapasowych / odzyskiwania / instalacji). Można znaleźć wiele pamięci ROM dla wielu telefonów. Cyanogenmod jest najbardziej popularny. Jest to bardzo miłe, ale nie obejmuje Sense (więc stracisz każdą aplikację opartą na Sense, taką jak ładny dialer). Możesz także znaleźć zmodyfikowane ROMy Sense, które mogą nie być całkowicie legalne (nie jestem pewien), ale możesz je normalnie znaleźć na stronach takich jak XDA-Developers.

Sense nie jest ROM-em, jest strukturą używaną przez HTC do tworzenia bardzo specyficznego wyglądu aplikacji. można go znaleźć (legalnie) tylko w telefonach HTC


-2

Tak, HTC sense to podstawowa pamięć ROM dostarczana przez HTC. Jeśli chcesz zwiększyć szybkość telefonu i pamięć wewnętrzną, możesz zachować oryginalny ROM i uczynić go szybkim i pełnym pamięci, używając link2sd z uprawnieniami roota. Wystarczy zrootować urządzenie i użyć link2sd, aby utworzyć linki aplikacji do sd-ext


HTC sense nie jest ROMem.
pzkpfw
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.