Czy można dodać cel pośredni lub pośredni punkt nawigacyjny do nawigacji w Mapach Google?


18

W komputerowej wersji Map Google mogę dodać wiele miejsc docelowych lub przeciągnąć utworzoną trasę, aby uwzględnić określone miejsce, które nie znajduje się na oryginalnej trasie. Czy istnieje sposób, aby to zrobić w Mapach na Androida, bez nawigowania do pierwszego miejsca, a następnie dotarcia do miejsca docelowego, gdy zostanie osiągnięty?

Korzystam z map w wersji 5.11.0


1
Przyzwoite obejście, zgodnie z sugestią na droidforums.net : dodaj miejsce docelowe / trasę do Moich map za pomocą komputera. W telefonie wybierz Warstwy> Moje mapy z aplikacji Mapy Google.
Gary

1
Mogę wyświetlić mapę z wyświetloną trasą, ale nie widzę, jak uzyskać nawigację przy użyciu tej trasy. Po wybraniu Nawigacji pojawia się monit o wybranie miejsca docelowego i ponowne obliczenie trasy.
TomG

Odpowiedzi:


7
 1. W Mapach Google utwórz swoją podróż ze wszystkimi punktami trasy.
 2. Zapisz tę mapę w „Moich mapach” w Mapach Google.
 3. Na urządzeniu z Androidem przejdź do Map, warstw, kolejnych warstw, a następnie wybierz „Moje mapy”
 4. Wybierz żądaną mapę, pojawi się w mapach na twoim urządzeniu z Androidem z każdym dostępnym punktem.
 5. Możesz wybrać każdy punkt indywidualnie, a nad nim pojawi się niebieska strzałka, która uruchomi Nawigację Google.

Nie jest to najlepsze rozwiązanie (np. Google zaprogramował je jako funkcję), ale przynajmniej jeden może całkowicie zaplanować podróż za pomocą Google Maps, a następnie przenieść całą rzecz na urządzenie z Androidem i nawigować z nią.


Uwaga dla potomnych: nowsza wersja Google Maps w Internecie nie pozwala na tworzenie własnych map.
David L


1

Właśnie dowiedziałem się, że kilka minut temu próbowałem wytyczyć bardziej malowniczą trasę (umysł oszalały!):

 1. Narysowałem trasę w Chrome (PC) z punktami trasy
  (kliknąłem link „Udostępnij lub umieść mapę” ukryty pod ikoną koła zębatego w prawym dolnym rogu - ale myślę, że to nawet nie jest konieczne)
 2. Otworzyłem historię przeglądarki Chrome na Androida i wybrałem najnowszy adres URL map Google, który odwiedziłem (możesz też po prostu dodać do zakładek lub skopiować wklej np. Pocztą e-mail lub np. Aplikacją Pushbullet)
 3. Wybrałem „Otwórz za pomocą Map” po wybraniu linku i jakoś magicznie pokazuje trasę Z PUNKTAMI, gotowy do kliknięcia „Rozpocznij nawigację”

Woohoo, witaj malowniczą trasę w nawigacji Map mobilnych!

Szczegóły dotyczące mojej „konfiguracji”:

 • Korzystam z Fedory Linux (21) na laptopie z najnowszą wersją Chrome: wersja 42.0.2311.82 beta (64-bit) - o ile wiem, powinno to działać bez względu na system operacyjny, o ile masz zaktualizowaną wersję Chrome, beta albo nie
 • Korzystam z najnowszego interfejsu użytkownika Map Google w Chrome
 • Mam Lollipop na mojej Sony Xperia Z2 (staranne aktualizowanie map powinno wystarczyć)
 • Zsynchronizowałem moją historię (oczywiście)

Poniżej znajdują się linki z punktami pośrednimi i bez:
Domyślna sugerowana trasa: Lijnwaadstraat do Brusselsesteenweg (Belgia)
Trasa z punktami trasy: Sceniczna wersja powyższego ;-)

Czy ktoś może potwierdzić, że tak się naprawdę dzieje, a nie wymysł mojej wyobraźni? ;-) - Fora produktów Google potwierdziły, że to działa (patrz ostatnia edycja poniżej)
Otwórz powyższe linki (są to bezpieczne, prawdziwe linki do Google Maps z google.be) na swoim Androidzie, wybierz „Otwórz za pomocą Map”, jeśli zostaniesz o to poproszony. Pierwszy z nich powinien zabrać cię w około 17 minut przeważnie (pod) autostradami, drugi powinien zająć około 34 minut i być zupełnie inny.

Przepraszam, że natknąłem się na to 3-letnie pytanie. Z przyjemnością planuję bardziej malownicze trasy i zakładam je ;-)

- edycja -
ten link na forach produktów Google zawiera o wiele więcej informacji na ten temat i nadal muszę potwierdzić, co się stanie, jeśli zboczę z niestandardowej trasy, co spowoduje ponowne obliczenie Nawigacji w Mapach. Czy przeliczy się ponownie do mojego następnego waypointa lub prosto do celu (w ten sposób tracąc kolejne punkty nawigacyjne przed nami)? Muszę to przetestować jutro ;-)


1

Proste kroki na telefonie z Androidem. Wyszukaj trasę na telefonie z Androidem. Kliknij przycisk Start Nawigacje z dowolną sugerowaną trasą. Następnie pojawi się symbol powiększenia. Stuknij w symbol powiększania. Pojawi się „Wyszukaj wzdłuż trasy”. Tutaj wpisz punkt, przez który mapa powinna się poruszać, i kliknij nazwę, gdy się pojawi. Teraz pojawi się nowa sugerowana nawigacja po trasie.

To jest prosty i najlepszy krok.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.