Jak zaktualizować / zamienić kartę SD bez utraty danych i zainstalowanych aplikacji?


39

Mam kartę Micro SD 2 GB na moim Androidzie i chcę uaktualnić do 4 GB.

Jak mogę to osiągnąć, nie tracąc niczego z mojej karty 2GB? Najczęściej używam tej karty do przechowywania zdjęć / muzyki i większości aplikacji.


Może to zależeć w dużej mierze od zawartości karty SD w danym momencie (tj. Czy to tylko muzyka / zdjęcia / pliki lub czy masz aplikacje na karcie SD). Powiązane pytania: android.stackexchange.com/questions/13638/... i android.stackexchange.com/questions/12555/…
eldarerathis

Jaki powinien być system plików nowej karty SD?
hsinxh

1
Znowu zależy to nieco od tego, jak go obecnie używasz i jak jest on obecnie podzielony na partycje. Mówiąc bardzo ogólnie, zakładam, że chcesz, aby był taki sam jak twój obecny, który najprawdopodobniej jest FAT32 do prostego przechowywania plików ( jeśli to wszystko, do czego używasz karty ).
eldarerathis

Odpowiedzi:


36

Najpierw wyłącz radio telefonu, wchodząc w tryb samolotowy - zwykle dzieje się tak przez długie naciśnięcie przycisku zasilania i wybranie trybu samolotowego.

Następnie na ekranie głównym naciśnij MENU i kliknij USTAWIENIA (lub nawiguj w preferowany sposób). W USTAWIENIACH wybierz KARTĘ SD I PRZECHOWYWANIE TELEFONU. Naciśnij UNMOUNT, aby zdemontować kartę SD.

Teraz wyjmij kartę SD z telefonu i włóż ją do czytnika kart na komputerze.

Skopiuj WSZYSTKIE pliki do wybranego folderu.

Włóż nową kartę 4 GB do telefonu komórkowego i wybierz opcję FORMATUJ ją z poziomu urządzenia. To najbezpieczniejszy sposób działania. Wyjmij nową kartę SD i użyj komputera, aby przenieść / zastąpić wszystkie dane z kopii starej karty na nową.

Ponownie włóż nową kartę do telefonu i uruchom ponownie, aby skanować kartę.


5
Czy jest jakiś konkretny powód dla porady trybu samolotowego? W przeszłości postępowałem zgodnie z podstawową procedurą, ale wyłączyłem zasilanie, podmieniłem (i skopiowałem) i wróciłem do nowej karty.
Saiboogu

4
@ Saiboogu Zakładam, że tryb samolotowy polega na usunięciu źródła (próby) zapisu na karcie SD. Ale osobiście zrobiłbym i zrobiłbym to samo co ty. Słyszałem jednak, że niektórzy ludzie / telefony mają problemy z kartami sformatowanymi na PC.
Mateusz

3
@ Saiboogu - Na wszelki wypadek niektóre aplikacje próbują zapisać na karcie, np. Picasa synchronizując zdjęcia lub coś podobnego. Zapisze ponowne uruchomienie, gdy użytkownik będzie musiał sformatować nową kartę z poziomu telefonu. To wszystko. Wyłączenie działa równie dobrze.
Sparx

@Sparx Formatowanie w telefonie ma sens, przegapiłem to. Sam nie miałem problemów z kartami sformatowanymi na PC, ale słyszałem wystarczająco dużo historii, by w to uwierzyć. Prawdopodobnie łatwiejsze niż wyjaśnianie formatowania na PC.
Saiboogu

„włóż go do czytnika kart na komputerze.” - Używam mojego telefonu komórkowego jako czytnika kart. Czy można to zrobić bez osobnego czytnika kart?
Annan

4

Kiedy postępowałem zgodnie z instrukcjami przyjętej odpowiedzi na moim Samsungu Galaxy S5, telefon zawsze mówił mi, że nowa karta SD wymaga sprawdzenia.

Wygląda na to, że występuje błąd, gdy próbujesz wymienić zaszyfrowaną kartę SD. Oto, co zrobiłem, żeby to obejść:

  1. Odszyfruj starą kartę (przed wyjęciem jej z telefonu).
  2. Wyłącz telefon
  3. Wyjmij starą kartę
  4. Włóż nową kartę
  5. Włącz telefon
  6. Telefon wykryje kartę, a następnie narzeka na problemy.
  7. Odszyfruj nową kartę. Brzmi to jak pomyłka, ale rozwiązuje problem. Najwyraźniej telefon pamięta, że ​​karta ma być zaszyfrowana i próbuje uzyskać do niej dostęp za pomocą starego klucza. Ponieważ karta nie jest w ogóle szyfrowana, to się nie powiedzie.
  8. Karta powinna teraz działać.
  9. Zaszyfruj nową kartę. Jeśli pominiesz ten ostatni krok, musisz odszyfrować kartę przy każdym włączeniu telefonu.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.