Czy Titanium Backup działa z systemem korzystającym z Link2SD


10

Titanium Backup to aplikacja root, która umożliwia tworzenie kopii zapasowych aplikacji i wszystkich ich danych.

Link2SD to aplikacja root, która przenosi wszystkie pliki przechowywane w pamięci wewnętrznej na specjalną partycję na karcie SD i tworzy łącza symboliczne do pamięci wewnętrznej zamiast oryginalnych plików.

Czy Titanium Backup działa z Link2SD? To znaczy, czy poprawnie tworzy kopie zapasowe plików, na które wskazują dowiązania symboliczne, czy zamiast tego tworzy kopię zapasową tylko dowiązań symbolicznych?


Nie wiem o Titanium Backup, ale mogę powiedzieć, że My Backup Pro nie działał z Link2SD. Doskonale tworzyła kopie zapasowe danych, ale nie aplikacje APK.
Sparx

Działa, ale nie potrafi odróżnić aplikacji zainstalowanej w pamięci telefonu od aplikacji, która została połączona
endolith

Odpowiedzi:


9

Titanium Backup działa dobrze z Link2SD. Używam ich razem przez około sześć miesięcy, z symlinkami około 100 aplikacji. Nie ma powodu, dla którego wykonanie kopii zapasowej spowodowałoby odinstalowanie połączonych aplikacji zgodnie z raportami Wolfganga, a także miałem zero problemów z przywracaniem kopii zapasowych połączonych aplikacji, więc jasne jest, że Titanium prawidłowo przestrzega dowiązań symbolicznych. Właśnie skończyłem przywracać wszystkie moje aplikacje z Titanium po flashowaniu ROM.

Jedynym zastrzeżeniem jest to, że po przywróceniu w Titanium Link2SD nie będzie automatycznie łączyć aplikacji podczas ich przywracania, nawet jeśli skonfigurujesz je przed przywróceniem pozostałych aplikacji. Jest to denerwujące, ponieważ oznacza, że ​​musisz być świadomy dostępnej pamięci wewnętrznej i przywracać tylko partie, które zmieszczą się w wolnym miejscu, a następnie połącz aplikacje i wykonaj kolejną partię.

Poza tym działają one bardzo płynnie obok siebie.


3
Jeśli jednak masz bezpłatną wersję Titanium Backup, sposób, w jaki partia przywraca aplikacje, jest inny. Zasadniczo instaluje każdą aplikację osobno, co wymaga kliknięcia „zainstaluj” za każdym razem. Z tego powodu link2sd faktycznie działa lepiej, ponieważ otrzymuje app installedcel.
Stephen Schrauger

w rzeczywistości nie jest to dla mnie prawdą. mimo że muszę kliknąć 3 razy dla każdego przywracania aplikacji, przywraca je wszystkie do pamięci wewnętrznej. automatyczne łącze w link2sd jest włączone.
Peter

0

W rzeczywistości działa, ale tylko w tym samym terminalu.

Jeśli przeniesiesz swoją kartę SD z tytanową kopią zapasową wykonaną wcześniej z terminala z Androidem 2.3.6 na inny terminal z Androidem 4.2, tytanowa kopia zapasowa wykryje kopię zapasową wykonaną wcześniej, ale nie może jej przywrócić. Być może, jeśli zainstalujesz link2sd w Androidzie 4.2, możesz to zrobić?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.