Współrzędne Google i wiele urządzeń - jak zapobiegać skokom lokalizacji?


17

Mam smartfona i tablet z Androidem, które są połączone z moim kontem Google i włączone Współrzędne. Ponieważ nie zawsze noszę ze sobą tablet, moja lokalizacja w usłudze Współrzędne czasami przeskakuje w przód iw tył, jeśli mój smartfon nie ma łączności.

Mógłbym wyłączyć Współrzędne na tablecie, ale zastanawiam się, czy istnieje sposób skonfigurowania Współrzędnych na tablecie, aby w ogóle nie podawał żadnych informacji o lokalizacji?


Osobiście nigdy nie włączałem Latitude na moim tablecie, spędza on większość czasu w domu, a resztę w trybie samolotowym!
GAThrawn

Więc na tablecie chcesz po prostu użyć Współrzędnych, aby zobaczyć, gdzie są inni ludzie, ale nie zgłosić własnej lokalizacji? A aplikacja nie oferuje opcji wyłączenia na urządzeniu?
endolith

1
To jest właśnie problem, endolicie. Ponieważ nie ma oficjalnego narzędzia do śledzenia problemów ze Współrzędnymi dla Androida, zadałem to pytanie na forach mobilnych Google . Jeśli szukasz również natywnego rozwiązania, oznacz je gwiazdką . Mamy nadzieję, że zwrócimy uwagę Google.
Flow

Odpowiedzi:


8

Istnieje aplikacja o nazwie ALTitude, która pozwala skonfigurować te ustawienia dla każdej instalacji (= w Twoim przypadku dla urządzenia).

EDYCJA: Cel aplikacji - aktualizacja statusu / lokalizacji Latitude w oparciu o bardziej szczegółowe ustawienia (interwał aktualizacji, źródło lokalizacji).

ALTitude w Android Market

Wątek XDA

Zalecam skonfigurowanie Latitude do „ręcznej lokalizacji” i ALTitude do automatycznej aktualizacji, ale najpierw przeczytaj wątek, aby sprawdzić, czy to narzędzie załatwi sprawę.


1
Nie jestem pewien, czy to zadziała, ponieważ ALTitude wymaga ustawienia Współrzędnych na „aktualizację ręczną” i myślę, że to ustawienie zostanie również zsynchronizowane na wszystkich urządzeniach z włączoną funkcją Współrzędne i na moim koncie Google. Edycja: oczywiście, że to może zadziałać, ponieważ ALTitude zaktualizuje moją lokalizację :-) Zgłosię to, jak się okaże.
Flow

1
Ok, to zadziała. Ale nie lubię aplikacji innych firm. Dlatego przełączyłem się na zdalne wyłączanie Wi-Fi przez GTalkSMS, jeśli zostawiłem tablet w domu, aby nie miał połączenia z danymi. Jeśli nie będzie lepszych odpowiedzi do końca konkursu, zaakceptuję tę. Dzięki masterjo.
Flow

@Flow, jeśli są jakieś sugestie, które chcesz wyrazić, zrób to w wątku XDA - aplikacja jest w fazie rozwoju, a programista bardzo szybko reaguje.
joweiser


2

Jeśli przejdziesz do Ustawień we Współrzędnych, w obszarze Raportowanie lokalizacji pojawi się opcja „Nie aktualizuj swojej lokalizacji”. Inną opcją jest po prostu wyłączenie GPS na tablecie, w ten sposób nie poda twojej pozycji we Współrzędnych.


Nie jestem pewien, czy pierwsza opcja jest taka sama jak odpowiedź Andrew, ale druga ma sens.
Mateusz

2
Przykro mi, ale wyłączenie GPS nie pomoże, ponieważ Współrzędne nadal aktualizują pozycję z danych lokalizacji WiFi i wieży komórkowej. Współrzędne również nie są jawnie używane przez GPS, są używane tylko wtedy, gdy pozycja GPS już tam jest (np. Ponieważ uruchomione są mapy z włączonym GPS).
Flow

2

Dla bieżącej wersji Map Google (7.2.0) ustawionej na tablecie. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz stronę pomocy Google .Settings > Google location settings >Location Reporting> Off

Dla starszej wersji Map Google (6.14.4) znalazłem: Settings > Location settings >Report from this device.


1

Poniżej Settings > Accounts > Google, Privacy > Maps & Lattitudewyłączyłem opcję „Zgłoś z tego urządzenia” na moim tablecie Nexus 7. To sprawia, że ​​mój telefon jest jedynym urządzeniem, które aktualizuje moją lokalizację.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.