Jak mogę uniknąć ładowania akumulatora, gdy jest podłączony przez USB?


35

Używam mojego Samsunga Galaxy S2 do programowania, więc regularnie go podłączam, gdy nie jest w pełni naładowany, a mój telefon zaczyna ładować się przez USB. Myślę, że to (ładowanie podczas użytkowania) może wpłynąć na żywotność baterii (czy to prawda)? Czy jest jakiś sposób na uniknięcie ładowania, gdy telefon jest włączony i podłączony przez USB?


2
Czy telefon działa po podłączeniu do zasilania, ale wyjęto baterię?
ale

To dość hack, nie sądzę, że tak, ponieważ nie uruchamia się, gdy bateria jest całkowicie rozładowana.
AsTeR

1
Byłoby to również przydatne, jeśli chcesz uwiązać telefon z komputerem przy minimalnym zużyciu energii baterii telefonu.
chobok

1
adb shell dumpsys battery set ac 0; dumpsys battery set usb 0;
Nir Duan

Odpowiedzi:


9

Mam telefon z Androidem 4.0.3 bez dostępu do konta root, więc nie mogę tego przetestować, ale pozwolę sobie wskazać, /sys/class/power_supply/battery/co daje pewne informacje / kontrolę nad problemami z ładowaniem. W szczególności jest to, charging_enabledco daje aktualny stan (0 brak ładowania, 1 ładowanie) i może być zapisywalny na niektórych telefonach?

$ adb shell
$ cat /sys/class/power_supply/battery/charging_enabled
1

Jest też plik, charger_controlktóry brzmi obiecująco i może być zapisywany przez root'a, ale nie znalazłem na nim żadnej dokumentacji.

Ktoś poprosił o tę funkcję jako ulepszenie na forum programistów Google, ale jak dotąd bez odpowiedzi: http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=30612


user1059432, tak. możemy zmienić wartość w / sys / class / power_supply / battery / charger_control na 0., więc podłączamy się przez usb bez ładowania.
xoxol_89

1
@ xoxol_89 To bardzo zależy od tego, jakie urządzenie i typ sterownika baterii, nie wszystkie z nich działają! Spójrz na mój projekt na githubie , działa on tylko dla Zte Blade.
t0mm13b

shell @ pisces: / sys / class / power_supply $ ls ls ac max170xx_battery usb wydaje się, że nie mogę nic zrobić z moją bateriąmax170xx_battery
Gohan

W OnePlus 3 ta ścieżka jest dokładnie tam i za pomocą bloku administratora aplikacji Automate na zrootowanym urządzeniu mógłbym skorzystać z tej sztuczki nie tylko, aby powiedzieć poziom naładowania baterii podczas ładowania, ale z wdziękiem zatrzymać przeładowanie urządzenia. Ikona nadal pokazuje symbol ładowania, ale nie robi tego. Po pewnym czasie bateria zaczyna nawet spadać.
Ikon

3

Jest to bardzo zależne od sterownika baterii znalezionego w jądrze dla tego urządzenia.

W przeciwieństwie do Galaxy S 2, który wykorzystuje sterownik baterii TI, który nie ma takiej możliwości, aby móc zapisać wartość do /sys/module/msm_battery/parameters/usb_chg_enablepliku.

W przypadku linii chipsetów MSM7x27, Qualcomm dla ciebie i mnie, takich jak MSM7227 lub MSM7627, na przykład Europa (Galaxy 5), Zte Blade, ponieważ używają one ogólnego sterownika baterii MSM, z którym dość łatwo było pracować.

Mam otwarty projekt hostowany na Github, który robi to dokładnie tak, że poprzez selektywną aktywację ładunku lub używanie go jako zwykłego USB bez ładowania, wymaga jednak rootowania.


0

Ciekawy artykuł na temat baterii do telefonów można znaleźć na stronie http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries .

Zasadniczo, im więcej ciepła, tym krótsza żywotność baterii. Sugeruję, aby ładować go, gdy telefon jest wyłączony, aby nie było rozładowania ani obciążenia baterii poza ładowaniem.


1
To w ogóle nie odpowiada na pytanie OP (patrz tytuł).
Irfan

W rzeczywistości pyta również, czy to prawda, że ​​używanie baterii podczas ładowania może mieć wpływ na żywotność baterii, co zwiększa ciepło telefonu, a tym samym skraca żywotność baterii. Artykuł, który opublikowałem, mówi o związku między temperaturą a żywotnością baterii.
Weboide

Och, mój zły. Nie zauważyłem tego. :) Cóż, bardziej trafne byłoby stwierdzenie, że to, co publikujesz, to tylko „częściowa odpowiedź” itp.
Irfan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.