Różnica między trybem drzemki a trybem uśpienia w systemie Android Marshmallow


10

Przed Androidem M istniał w Android coś zwanego trybem uśpienia. W systemie Android M Google wprowadził tak zwany tryb drzemki. Czy ktoś może wyjaśnić różnicę między tymi trybami?


1
Nie było nic szczególnie podobnego do Drzemki w wersjach Androida wcześniejszych niż M. Czy mówisz o trybie uśpienia jako - DND / Tylko alarmy / Tryb priorytetu?
blueren

Wierzę, że procesor aplikacji musi spać, gdy jest bezczynny, aby oszczędzać baterię / energię. Więc sen we wcześniejszych wersjach Androida M był bardziej z perspektywy procesora, o którym mówię. Ale z funkcją Android M tryb drzemki to coś, co zostało włączone z perspektywy systemu operacyjnego Android (być może, aby pomóc procesorowi w stanie uśpienia na dłuższy okres).
Wrangler,

Odpowiedzi:


14

Tryb uśpienia - oznacza, że ​​procesor będzie spał i nie będzie przyjmować żadnych poleceń oprócz RIL (Radio Interface Layer) i alarmów. Procesor przejdzie w tryb uśpienia w ułamku sekundy po wyłączeniu wyświetlacza LCD.

Tryb drzemki - oznacza, że ​​aplikacje na twoim telefonie nie będą miały dostępu do sieci, system zignoruje „wakelocks”, gdy aplikacje będą próbowały powstrzymać urządzenie przed przejściem w tryb uśpienia i nie będą mogły działać żadne zadania w tle. To z pewnością brzmi, jakby Twój telefon nie zrobił ci wiele dobrego, ale jest kilka sposobów, w jakie Doze zachowuje funkcjonalność. Chociaż aplikacje nie mogą obudzić urządzenia w celu uruchomienia zadań synchronizacji i innych zadań w tle, komunikaty push o wysokim priorytecie nadal będą się wyświetlać. Na przykład wiadomość Hangouts pojawi się na urządzeniu w trybie Drzemki.

App Standby - aplikacja, która przechodzi w tryb gotowości, traci dostęp do sieci i wszystkie zadania synchronizacji w tle są zawieszone. Ograniczenia te są tymczasowo znoszone, gdy telefon jest podłączony i przez kilka minut każdego dnia lub dwóch. Daje to zawieszonym aplikacjom szansę na uruchomienie wszelkich oczekujących zadań synchronizacji, ale nie będą mogły dalej działać. Powiadomienie wypychane o wysokim priorytecie będzie także w stanie pobudzić aplikację z trybu gotowości na krótki czas.

Przeczytaj więcej tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.