Karta SD jest odmontowywana w moim telefonie HTC Desire


11

Karta SD w moim HTC Desire od czasu do czasu jest odmontowywana i jest bardzo denerwująca. Z tego, co widzę, karta SD jest usuwana tylko wtedy, gdy dochodzi do pewnego rodzaju wielozadaniowości z plikami na niej.

Przykład - słuchanie utworu zapisanego na karcie SD + Korzystanie z aplikacji zapisanej na karcie SD.

Nie zrootowałem telefonu i nie zamierzam tego robić. Telefon jest obecnie w oficjalnej wersji Androida 2.3.3.

Próbowałem innej karty SD, ale problem nadal występuje.

Nadal jest objęty gwarancją, ale pomyślałem, że mogę to naprawić z pomocą was. :)


Które karty SD próbowałeś? (marka, model, rozmiar)
Chahk

Hmm, ostatnio spontanicznie odmontowałem moją kartę i jak się okazuje, giną. Chciałbym usłyszeć od innych osób o podobnych doświadczeniach. Nie zakorzeniony Desire HD, działający tutaj 2.3.3.
John T

Kiedy tak się dzieje, czy jest on podłączony do komputera przez USB?
rf43

Mam ten sam problem z tym samym telefonem, który mogę rozwiązać, formatując kartę, ale mam już dość ponownej instalacji moich aplikacji co kilka dni

Odpowiedzi:


2

Miałem problem z tanimi kartami SD w serwisie eBay, robiąc to, spędzam na nich trochę więcej.

Niewiele możesz tutaj zrobić, jeśli nie masz zamiaru zrootować telefonu ani nic takiego. Gdyby to było moje, wytarłbym to i ponownie zainstalowałem świeżą stabilną pamięć ROM i testowałem to przez kilka dni.


Chcesz powiedzieć, że jest problem z zapasem pamięci ROM?
roxan

@roxan tak, może istnieć jakiś rodzaj uszkodzenia w magazynie ROM, ponieważ użytkownik wypróbował wiele kart SD, łatwo byłoby to przetestować, instalując świeżą stabilną pamięć ROM w telefonie z odzyskiwaniem obrazu, obsługa HTC może nawet to zrobić bardzo rzecz z romem stockowym.
imp

Czy reset fabryczny nie byłby lepszym rozwiązaniem?
roxan

2
Pewnie, że jest to tylko w ustawieniach, ale o ile wiem, po prostu usuwa wszystkie dane użytkownika i może nie wpływać na coś takiego jak naprawić kartę SD w ten sposób, myślę, że warto spróbować. To nie to samo, co instalowanie zupełnie nowego ROM-u i jądra.
imp

2

Przyjaciel miał podobny problem z odtwarzaniem mp3 w samochodzie przy użyciu wolnej karty. Wypróbuj kartę o szybkości co najmniej 4. Szybkość karty jest pokazana w małym, niezamkniętym kółku na karcie.

Dla porównania, właśnie kupiłem od Amazon kartę 16 gb o prędkości 10 microsd za 22 USD.


1

Jeśli Twój telefon jest podłączony do komputera, może nie być możliwe wykrycie karty SD w telefonie.

Spróbuj zmienić ustawienia urządzenia wymiennego, jak poniżej

  • Przeciągnij pasek stanu w dół i wybierz Połączenie USB Option
  • jeśli otrzymujesz opcję taką jak Windows Media Sync, pamięć masowa USB, Brak, a następnie wybierz Brak
  • Przejdź do Ustawienia telefonu -> Aplikacje -> Programowanie -> i odznacz Debugowanie USB

Spróbuj tego, może ci pomóc ...


Nie dzieje się to po podłączeniu do komputera.
roxan

1

I nie zapomnij. Jeśli żadna z poprzednich odpowiedzi nie była przydatna, spróbuj sformatować kartę SD i usuń wszystkie istniejące partycje za pomocą narzędzia Linux Disk.


1

Jestem autoryzowanym sprzedawcą metra PCS i musimy zagwarantować urządzenie, ponieważ jest to błąd sprzętowy producenta. To się zdarza od czasu do czasu. Więc zanieś urządzenie (urządzenia) do lokalnego sprzedawcy i zagwarantuj swój telefon. Pomoże to bez względu na rootowanie, ponieważ jest to wada sprzętowa.


0

Niedawno kupiliśmy nową Epic 4G dla mojej mamy, a jej SD zrobiłaby to samo. Po prostu losowo odmontuj. Okazuje się, że był to problem sprzętowy i wymienili telefon i kartę SD. Przepraszamy, ale możesz mieć pecha: /

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.