Jak mogę sprawić, by dwuetapowa weryfikacja Google działała?


15

Na moim telefonie z Androidem nie mogę używać mojego konta Google, ponieważ mam włączoną weryfikację dwuetapową. Czy mogę zalogować się do Google bez wyłączania dwuetapowego systemu weryfikacji?

Oto link do dwuetapowego systemu weryfikacji Google: http://googleblog.blogspot.com/2011/02/advanced-sign-in-security-for-your.html

Zalogowanie się na moje konto Google nie stanowi problemu przy użyciu weryfikacji dwuetapowej na standardowym komputerze stacjonarnym / laptopie, tj. W systemie Microsoft / Mac OS, po prostu nie mogę używać systemu weryfikacji dwuetapowej w systemie Android 2.2.2.


1
Oto link do twojej odpowiedzi.
Aniket Thakur,

Odpowiedzi:


11

Odpowiedź brzmi: musisz użyć standardowego komputera, zalogować się na swoje konto Google 2-stopniowe zweryfikowane konto google, przejść do autoryzacji aplikacji i witryn oraz skonfigurować urządzenie z Androidem. Google powiedział, że weryfikacja dwuetapowa nie będzie jeszcze działać na Androidzie, więc na razie udostępnili tę funkcję.

Oto link, w którym tworzysz hasło do autoryzacji urządzenia: https://accounts.google.com/IssuedAuthSubTokens

Następnie podadzą Ci hasło, które możesz wprowadzić w telefonie, co pozwoli na włączenie weryfikacji dwuetapowej.


Naprawiono link do ciebie
Saiboogu

Możesz to zrobić w przeglądarce telefonu, jeśli jesteś cierpliwy i nie masz poręcznego pulpitu. W ten sposób aktywowałem swoje konto na nowym telefonie, gdy byłem jeszcze w centrum handlowym.
TomG

Wygląda na to, że strona została przeniesiona. Wejdź na google.com/settings/security i kliknij „Hasła aplikacji: Ustawienia”, dodaj nazwę i kliknij „Wygeneruj hasło”
zpon

Dziękuję bardzo za to. Jestem zdumiony, że proces ten był tak nieprzejrzysty. Poszedłem tą ścieżką sam, ale kiedy dotarłem do rozwijanej listy, aby utworzyć nowe hasło do poczty dla <wybierz urządzenie> i Androida nie było na liście, byłem pewien, że nie może być poprawną odpowiedzią na wypełnienie w pustym miejscu i nadaję sobie własną wartość dla Androida. Dzięki za nic Google!
Pat James

10

Dobra odpowiedź, ale nadal było to dla mnie mylące, ponieważ nie pozwalało mi wprowadzić hasła aplikacji dla Sklepu Google Play. Ostateczne rozwiązanie:

  1. Utwórz hasło aplikacji dla Google Play na https://accounts.google.com/IssuedAuthSubTokens (np. Nazwij go „Android Phone Play Store”).

  2. W telefonie dodaj drugie konto Google (Wszystkie ustawienia> Konta i synchronizacja).

  3. Uruchom Google Play Store.

  4. Przejdź do Menu> Konta.

  5. Przełącz konto; następnie przełącz się z powrotem.

  6. Gdy poprosi o hasło, wprowadź hasło aplikacji.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.