Czy telefony Verizon 4g obniżają się do 3g, gdy 4g nie jest dostępne?


9

Zastanawiam się nad zakupem telefonu Verizon z Androidem 4G. Ale mam pytanie, jak działa 4G ...

4G jest obsługiwane w moim mieście, jednak jeśli przeprowadzę się do części miasta, w której 4G nie jest objęty zasięgiem lub jest nierówny, to czy telefon zdegraduje się do usługi 3G (zakładając, że jest dostępny)? A może degraduje się aż do normalnej usługi wolnej komórki (ta sama usługa, którą otrzymujesz, gdy 3G nie jest dostępna)?

Odpowiedzi:


9

Powiem tak, ale ta odpowiedź niekoniecznie musi być prawdziwa w 100% przypadków. To zależy od pasm obsługiwanych przez urządzenie.

Na arkuszach specyfikacji urządzenia zwykle widać coś takiego:

800/1900/700

Są to pasma, na których będzie działać urządzenie. Wyciągnąłem te liczby z Droid Bionic . Z tego arkusza specyfikacji idzie jeszcze dalej i pokazuje, że obsługuje EV-DO rev.A (CDMA / 3G) i LTE (4G). Tak więc ten telefon obsługuje sieci 3G i 4G Verizon, co oznacza, że ​​jeśli 4G nie jest dostępne, to wróci do sieci danych CDMA (która będzie używać urządzenia do obsługi głosu nawet wtedy, gdy dane korzystają z LTE.

Te same zasady dotyczą sieci GSM, takich jak AT&T i T-Mobile. Karta specyfikacji urządzenia powie, na jakich pasmach może działać urządzenie, a jeśli sieć operatora działa w tym paśmie, telefon będzie działał. Dlatego użytkownicy iPhone'ów mogą korzystać z odblokowanych iPhone'ów AT&T w sieci T-Mobile, ale mogą uzyskiwać tylko dane EDGE. Wynika to z faktu, że iPhone nie obsługuje pasma, z którego korzysta T-mobile w swoich sieciach danych UMTS / HSPA / HSPA + (3G / 4G).

Pasma T-mobile :

  • 850/1900 (GSM / GPRS / EDGE)
  • 1700/2100 (UMTS / HSPA)

Pasma AT&T :

  • 850/1900 (GSM / GPRS / EDGE)
  • 580/1900 (UMTS / HSPA) (3G)
  • 700 (LTE) (4G)

Zespoły Verizon :

  • 800/1900 (CMDA / EV-DO) (3G)
  • 700 (LTE) (4G)

Sprint nie wie, czy chce korzystać z LTE czy WiMax, więc nie wymienię ich pasm.


Tak. Masz prawie całkowitą gwarancję, że każdy telefon „4G” od operatora X będzie działał w sieci 3G operatora X. Dopóki zasięg 4G nie będzie wszechobecny, przewoźnik zrobiłby samobójstwo.
Mateusz

2

Tak, wszystkie obecne telefony Verizon 4G obsługują sieć 3G. Jak zauważa Matthew Read, nie ma sensu, dopóki zasięg 4G będzie dostępny wszędzie tam, gdzie jest 3G.

Jeśli masz aktywne połączenie danych, telefon otrzyma nowy adres IP, gdy wyląduje w nowej sieci (4G-> 3G lub 3G-> 4G); aplikacje muszą być w stanie obsłużyć to zdarzenie (każda aplikacja, która może poradzić sobie z chwilową utratą danych w sieci 3G, powinna być w porządku)

Ten dokument z witryny dewelopera Motoroli zawiera następujący opis:

„Gdy podłączone urządzenie przemieszcza się z komórki do komórki, próbuje utrzymać połączenie sieciowe. Zasadniczo odniesie sukces, jeśli typ sieci nie zmieni się między komórkami. Jeśli jednak urządzenie znajdzie się w obszarze zasięgu 4G lub z niego wyjdzie, połączenie danych zostanie przerwane, a adres IP się zmieni. Ponieważ może się to zdarzyć, gdy aplikacja ma aktywne połączenie danych, system Android wysyła transmisję android.net.ConnectivityManager.CONNECTIVITY_ACTION za każdym razem, gdy nastąpi zmiana w sieci. Jeśli Twoja aplikacja musisz zdawać sobie sprawę ze zmian w sieci, zarejestruj się w tej transmisji ”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.