Problem z czasem wiadomości SMS


9

Moja aplikacja do SMS-ów zachowuje się dość dziwnie:

Po otrzymaniu wiadomości tekstowej od znajomego i natychmiastowej odpowiedzi, aby czas jej otrzymania był równy czasowi mojej odpowiedzi, moja odpowiedź jest umieszczana nad otrzymaną wiadomością tekstową.

Przykład ASCII;):

From Theodor 16.23: Dinner sounds good, when do you want to eat?
From Anna 16.23: Do you want to have dinner tonight?  

Telefon to HTC Wildfire S z systemem Android 2.3.3


1
Ładne, jasne i dokładne pytanie. +1 za podjęcie wysiłku Theodor.
Bernhard Hofmann,

1
Nie sądzę, że będzie rozwiązanie, być może brakuje zamiennej aplikacji SMS. Oczywiście czas jest rejestrowany z dokładnością co do minuty, a gdy napotyka się dwie równe wartości, mniej więcej wybiera losowo, które z nich pokazać jako pierwsze. Gdyby dane zostały zapisane w drugim miejscu, nie byłoby problemu. Nawet aplikacja SMS innej firmy prawdopodobnie korzysta z tych samych podstawowych danych, więc prawdopodobnie nie pomoże.
ale

@AlEverett - Tak, tak myślałem na początku, ale czy nie byłoby bardziej prawdopodobne, że aplikacja porównuje długie znaczniki czasu msg tekstu, który jest w milisekundach (nie?), A zatem coś innego jest nie tak. Myślałem, że jeśli czas systemowy w telefonie nie jest ustawiony prawidłowo, ale nieco wyłączony, znacznik czasu z odebranych wiadomości SMS może mieć wyższą wartość. Czy system operacyjny używa przy okazji sygnatury czasowej od usługodawcy lub czasu systemowego dla odebranych wiadomości?
Theodor

Odpowiedzi:


1

wydaje mi się, że jest to problem z większością standardowych aplikacji do przesyłania wiadomości (miałem ten problem z kilkoma standardowymi aplikacjami do smsów, ponieważ często zmieniam ROM;)) i sądzę, że aplikacja może porównywać czasy z odcięciem w minutach, i mieć filtr, który mówi, że jeśli w tym samym czasie (ta sama minuta) wyświetla przychodzące przed wychodzące. To tylko moje przypuszczenie.

Moje rozwiązanie za każdym razem polegało na użyciu zamiennej aplikacji SMS (nigdy nie miałem aplikacji SMS działającej w ten sposób źle) i zazwyczaj mają one więcej funkcji. Jeśli chcesz spróbować, od dłuższego czasu korzystam z Handcent SMS , ale ostatnio przeszedłem na GoSMS i pokochałem go.


1
+1 dla „może porównywać czasy z odcięciem w minutach” - myślę, że to jest klucz do problemu.
Pan Buster,

0

GoSMS Pro na Androida działa całkiem dobrze. Możesz tego spróbować. AFAIK, zapasowa aplikacja do przesyłania wiadomości uwzględnia podane przez sieć wartości czasu. Możesz spróbować zsynchronizować czas telefonu z czasem podanym przez sieć.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.