Jak wpisać znak zapytania bez użycia klawisza Shift w Swype?


19

Jednym z powodów, dla których Swype jest tak wspaniały, jest oczywiście to, że mogę pisać bardzo szybko, bez względu na to, jak długie jest słowo. Ale ilekroć muszę użyć znaku zapytania lub wykrzyknika, muszę nacisnąć klawisz Shift, a następnie interpunkcję, a następnie ponownie przesunąć, aby kontynuować pisanie. Czy można mieć do tego skrót?

Odpowiedzi:


24

Najszybszym sposobem, jaki znalazłem, jest przesunięcie palcem z „m /?” lub „z /!” klawisze bezpośrednio do spacji. To wstawi znak interpunkcyjny, a następnie spację. W ten sam sposób możesz wstawić kropkę lub przecinek. Drugi podobny skrót, którego używam, tworzy „s”, przesuwając z apostrofu do „s”.

Niektóre podobne sugestie można znaleźć w internetowym źródle Swype, w szczególności w sekcji „Gesty Swype” na stronie http://www.swype.com/tips/advanced-tips/ .


+1 Za udostępnienie fajnych skrótów, o których nigdy nie wiedziałem, oraz strony internetowej, na której jest więcej.
Charles Caldwell

Perfekcyjnie, dziękuję! :) Wiedziałem o okresie, a także przecinku, ale nie miałem pojęcia, że ​​m-space i Z-space też będą działać.
Paulo Guedes

Dzięki, nie zdawałem sobie sprawy z tych skrótów i wierzę, że przydadzą mi się one przy kończeniu zdań.
Laura Booth

+ 1 za uczynienie mojej ulubionej klawiatury jeszcze szybszą!
TomG

Nie ma już Mdla mnie długiego czasu !
MBraedley,

13

Nie musisz używać shift, jeśli przytrzymasz klawisz „m” przez dłuższy czas, wstawi on klawisz Alt, znak zapytania.


2
+1 W rzeczywistości wszystko na górze dowolnego klawisza można wprowadzić, naciskając i przytrzymując klawisz przez około pół sekundy. Jeśli długo naciskasz jeszcze dłużej (około sekundy), pojawia się wyskakujące mini-menu z jeszcze większą liczbą opcji dla tego klawisza.
GAThrawn

+1 dla ciebie. Mam Androida przez prawie 5 miesięcy i nie wiedziałem o tym.
tombull89,

Dopiero po otrzymaniu Swype zdałem sobie sprawę, że to samo (przytrzymanie klawisza) działa również w przypadku standardowej klawiatury Androida.
Laura Booth

Długie naciśnięcie działa, ale niestety prowadzi do tego samego problemu z używaniem shift: zajmuje więcej czasu niż samo przesunięcie.
Paulo Guedes
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.