Jak przyjąć kartę SD jako pamięć wewnętrzną na urządzeniach Samsung?


29

Niedawno zaktualizowałem do wersji 6.0.1 Marshmallow na moim Galaxy S5 i chciałbym przyjąć kartę SD jako pamięć wewnętrzną. Nie ma jednak takiej możliwości.

Podczas formatowania karty SD nie ma opcji „Wewnętrzna”, tylko opcja „Przenośna”.

zrzut ekranu zrzut ekranu zrzut ekranu

Używam tej karty SD:

Samsung 64 PRO Micro SD XC

Próbowałem sformatować kartę SD w systemie Windows, usunąć partycję w systemie Windows, a nawet wyczyścić partycję w systemie Windows. Ale Android zawsze chce dodać, że to przenośna pamięć.

Jak zmusić Androida do dodania tego jako pamięci wewnętrznej?

EDYCJA : Zgodnie z tym artykułem Galaxy S7 nie obsługuje dostępnej pamięci . Jest więc prawdopodobne, że S5 również nie obsługuje adaptowalnej pamięci. Szukam sposobu, aby włączyć to za pomocą wiersza polecenia adb, jeśli to możliwe teraz.


Czy próbowałeś dodać go jako przenośny, a następnie sprawdzić, czy pozwoli Ci to później przekonwertować?
Matthew przeczytał

Tak, próbowałem tego.
steampowered

Pierwsze zdanie, miałeś na myśli Galaxy S5 ? W każdym razie S5 też go nie obsługuje, osobiście go przetestowałem. Istnieje obejście problemu, proszę zobaczyć moją odpowiedź.
Thomas Vos

@steampowered, widzę, że używasz bardzo wysokiej klasy karty micro SD. Korzystam z tej o wiele tańszej karty ( amazon.com/gp/product/B00TB8XZOK , 64 GB, 18 USD), a kiedy uczyniłem ją możliwą do przyjęcia pamięcią w moim Samsungu Galaxy S5, dowolną aplikację, którą następnie przenoszę na nią (np. Facebook, Zdjęcia Google , LinkedIn, Facebook Messenger itp.) Działały TAK WOLNO, że aplikacja była CAŁKOWICIE NIEUŻYWANA. Czy uważasz, że ta wolno działająca aplikacja z karty SD jest wewnętrzną, zaadaptowaną pamięcią, która stanowi problem z kartą Samsung?
Gabriel Staples

Uwaga: właśnie zamówiłem nową kartę Samsung 64 GB Pro + ( amazon.com/gp/product/B012DTJ8NU , 48,49 USD), która ma być najlepszą kartą micro sd o wartości poniżej 100 USD na rynku, więc „ Mam nadzieję, że działa znacznie lepiej, w przeciwnym razie ta elastyczna pamięć nie będzie praktyczna, ponieważ aplikacje działają tak wolno podczas korzystania z niej. (Oto przegląd i testy porównawcze, które wskazują, że jest to obecnie najlepsza karta nr 1 na rynku: amazon.com/review/R15BKPZSKPC16X/... ).
Gabriel Staples

Odpowiedzi:


40

Urządzenia Samsung (i niektórych innych producentów) domyślnie nie obsługują Adoptable Storage. Istnieją jednak sposoby obejścia tego, jak można to włączyć. Niektóre urządzenia wymagają rootowania, a inne nie. Jeśli masz Galaxy A5, J5, J7, On5, wybierz metodę 2 ( wymagany root ).

Przed kontynuowaniem upewnij się, że masz kopię zapasową, ponieważ sformatuje ona kartę SD .


Metoda 1 (BEZ ROOT | Galaxy S7)

Niektóre telefony Samsung (np. Galaxy S7) i inne urządzenia z Androidem nie wymagają rootowania. Będziesz musiał wykonać następujące polecenia za pomocą ADB:

adb shell
sm list-disks
sm partition <DISK> private
reboot

Zamień <DISK>na dane wyjściowe poprzedniego polecenia. (przykład sm partition disk:179,64 private:). Jeśli nie chcesz przekonwertować cały dysk, a następnie użyć tego polecenia zamiast: sm partition <DISK> mixed <VALUE>. Zamień <VALUE>na wartość procentową (0-100), aby zachować jako pamięć zewnętrzną. (Przykład: sm partition disk:179,64 mixed 50dla 50%).

Jeśli masz dostęp do konta root, możesz zamiast tego użyć mojej aplikacji Root Essentials . Root Essentials wykona za ciebie wszystkie polecenia bez potrzeby korzystania z komputera.


Metoda 2 (ROOT | Galaxy A5, J5, J7)

Jeśli powyższa metoda nie zadziałała, nie można uzyskać dostępnej pamięci bez rootowania. (np. Galaxy A5, J5, J7, On5).

Jeśli zrootowałeś urządzenie, musisz pobrać moją aplikację Root Essentials . Po pobraniu przejdź do „Adoptable Storage”. Następnie kliknij przycisk „Adoptuj”.

Root Essentials poprosi Cię o flashowanie wtyczki przy użyciu niestandardowego odzyskiwania. (np. TWRP). Nie można flashować wtyczki bez niestandardowego odzyskiwania. Po sflashowaniu wtyczki uruchom ponownie urządzenie i ponownie uruchom Root Essentials. Teraz spróbuj ponownie zaadaptować kartę SD i powinna ona działać.


Z powodzeniem zastosowałem kartę SD, co mam teraz zrobić?

Po przyjęciu karty SD należy przeprowadzić migrację istniejących danych na kartę SD. Ma to na celu zwolnienie miejsca w pamięci wewnętrznej.

Aby przeprowadzić migrację danych:

  1. Otwórz Ustawienia (Android)
  2. Wybierz „Pamięć”. (lub „Konserwacja urządzenia”> „Pamięć”).
  3. Wybierz kartę SD.
  4. Otwórz menu (3 kropki w prawym górnym rogu) i dotknij „Migruj dane”.
  5. Teraz Twoje dane zostaną migrowane na kartę SD.

2
Dzięki, to działało, aby uczynić go wewnętrznym magazynem! Rezultat wydaje się trochę wadliwy, ponieważ system operacyjny nie zawsze wyświetla dodatkową pojemność. Niedostępne również w przypadku przesyłania plików. Jest to jednak najlepsza odpowiedź, więc zaznaczam ją poprawnie.
steampowered

@steampowered Tak, całkowity rozmiar pamięci jest pomieszany. Ale poszczególne powinny być poprawne.
Thomas Vos

1
Po wykonaniu poleceń ADB na 2 różnych kartach SD mój Samsung Galaxy S5 nadal nie rozpoznaje go jako pamięci wewnętrznej. Próbowałem uruchamiać aktualizacje w moich aplikacjach i ciągle otrzymywać wiadomości, że nie ma wystarczającej ilości miejsca. Czy to w ogóle zadziała na Samsung Galaxy S5? Czy zrootowanie pomógłoby?

2
Cześć, udało mi się użyć twoich poleceń na Galaxy S5 i tak naprawdę przenoszę moje dane podczas pisania (zapomniałeś wspomnieć, że należy kliknąć nowo zintegrowaną pamięć i EKSPORT, aby zwolnić miejsce na prawdziwej pamięci wewnętrznej) . W każdym razie próbowałem zrobić to samo na Galaxy A5, który teraz ma również Androida 6 i chociaż polecenia przechodzą przez konsolę, nic się nie zmienia w Ustawienia> Pamięć. Jakieś pomysły?
Jörn Berkefeld

2
Nie działa również w przypadku Samsung J5.
Varun Bhatia,

1

Najwyraźniej trzeba dodać „sm”, więc: „sm dysk partycji: 179,64 prywatny” w przeciwnym razie „Nie znaleziono partycji”. Jestem w tym bardzo nowy, więc prawdopodobnie stwierdzam to, co jest bardzo oczywiste dla większości ludzi. W każdym razie wydaje się, że zadziałało. To było na uwadze 4.

Zakładam, że w tym momencie wydarzyło się to, że chociaż całkowity rozmiar nie jest wymieniony jako zmieniony, to tak naprawdę jest. Chciałbym wiedzieć, jak to potwierdzić za pomocą tych narzędzi.

Niewielka korekta: w obszarze „Pamięć” wyświetla poprawnie sumę całkowitą, przy czym wnętrze jest w większości pełne (jak było) i prawie nic na karcie. Załóżmy, że mogę teraz traktować to wszystko jako jeden wielki stos magazynów w tym momencie?

Ale co oznaczało „nie można używać do przelewów”? Zakładam, że masz na myśli tylko to, że nie możesz wyciągnąć tego i wyciągnąć i włączyć za pomocą komputera lub innego urządzenia?

Czy ktoś chciałby podzielić się pewnymi zastrzeżeniami lub wskazówkami po dotarciu do tego punktu?


1
DZIĘKUJĘ CI! sm nie jest oczywiste. Mój Verizon Samsung Galaxy S5 dawał mi wcześniej błąd „teraz znaleziono partycję”. Użycie powyższej komendy sm to naprawiło.
Gabriel Staples

2
Następnym krokiem jest przejście do opcji przechowywania i zabawa, aż powie coś w stylu „przenoszenia plików na sd”. Gdy to zrobisz, oprócz pewnych nieporozumień między mną a niektórymi aplikacjami, co dokładnie jest, co działa, działa bardzo dobrze. Moim celem było to, aby moja żona nie zastanawiała się, gdzie jest jej miejsce do przechowywania. Teraz jest to prawie jedno miejsce i mnóstwo. Dziękujemy wszystkim za opublikowanie tego. Poprawię to później, gdy będę blisko mojego komputera.
Bystander

poprawka: błąd „nie znaleziono partycji”
Gabriel Staples

Wydaje mi się, że nie jest on dostępny w przypadku transferów plików, co oznacza, że ​​po podłączeniu telefonu do komputera za pośrednictwem MTP nie widzę pełnego nowego rozmiaru dysku. Więc nadal mam 16 GB
tokam

1
Co?! Po co kierować się wierszami poleceń, jeśli nie zamierzasz ich przestrzegać? Nie „najwyraźniej” trzeba dodać „sm”. Być może zostało to uwzględnione, ponieważ było konieczne? my. To nie zadziałało, ale zadziałało adb shell sm set-force-adoptable true.
BiTinerary
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.