Jak mogę uniemożliwić aplikacji (Chrome) otwarcie innej aplikacji (Google Play Store)?


9

Więc dziś Facebook Messengerwypowiedział wojnę użytkownikom witryny mobilnej. Oczywiście od miesięcy nękają nas małe wiadomości nagłówkowe, a także nakładki ukrywające całą zawartość i zachęcające nas do instalacji Facebook Messenger.

Ale od dzisiaj, gdziekolwiek kliknę w interfejs do przesyłania wiadomości z mobilnej strony Facebooka (i obejmuje to ikonę Wiadomość na pasku narzędzi, kliknięcie dowolnej rozmowy, kliknięcie przycisku Załaduj więcej , ...), za każdym razem, gdy otworzy Google Play Storeaplikację i wyślij mnie do Facebook Messengeraplikacji.

Zastanawiam się więc, czy istnieje sposób, aby uniemożliwić aplikacji (w tym przypadku Chrome) otwieranie innych aplikacji (w tym przypadku Google Play Store) za pomocą precyzyjnego linkowania.
Nie wierzę, że jest to błąd, który zostanie naprawiony w najbliższym czasie, dlatego szukam sposobu na rozwiązanie tego problemu.

Instalowanie dowolnej aplikacji na Facebooku nie jest dla mnie opcją.
Szukałem podobnych pytań: sugerowano odpowiedzi, aby wyczyścić dane Chrome i / lub Google Play Store, które próbowałem, ale to nie rozwiązało problemu.


5
Mogę tylko myśleć o użyciu „trybu pulpitu” w przeglądarce, ponieważ Facebook zmusza użytkowników do korzystania z aplikacji Messenger na urządzeniach mobilnych (sama aplikacja internetowa lub FB).
Andrew T.

Zdegradowany UX, tak!
Thibault D.

1
Mam inne rozwiązanie. Pobierz Firefox na Androida i korzystaj z m.facebook.com w Firefox. Jest to również bardzo dobra przeglądarka i nie otwiera aplikacji natywnych, podobnie jak Chrome.
Ivan Kuckir

1
Zbadałem problem i wydaje się, że Facebook wykrywa, czy używasz Androida, i przekierowuje Cię do niego intent://threads/?vcuid=672877710&src=mtouch_diode&show_multiaccount=true. To omija zwykłe prawa skonfigurowane przez Androida „Otwórz obsługiwane linki”: Pytaj za każdym razem. Nie wiem, jak można to wyłączyć.
raisercostin

1
Nie ma więc wątpliwości, że jest to denerwujące z założenia ...
Thibault D.

Odpowiedzi:


3

Poproś o witrynę na komputery ” działa (na razie) ...


Zauważyłeś też problem, to nie tylko ja?
Thibault D.

Zauważyłem też, że ... rozwiązanie nie jest idealne, ale nie instaluję komunikatora fb na moim telefonie
GISKid

To jest po prostu okropne. Nawet zainstalowanie komunikatora FB nie pomaga - zamiast otwierania Google Play strona internetowa FB otwiera rozmowę w komunikatorze FB :(
Ivan Kuckir


2

W zależności od wersji Androida, na której jesteś, możesz wyczyścić ustawienia domyślne sklepu Play, aby nie otwierał sklepu Play po kliknięciu linku Google Play z dowolnego miejsca w Androidzie. Kroki, aby to zrobić, różnią się w zależności od wersji (skóry i wersji Androida), na której działa telefon / tablet. Zasadniczo musisz:

  1. Otwórz ustawienia
  2. Aplikacje
  3. Menedżer aplikacji
  4. Znajdź sklep Play i usuń ustawienia domyślne otwierania łączy internetowych

Podejście to jednak spowoduje pojawienie się sklepu z zabawkami w przeglądarce internetowej.


Wydaje się, że to właściwe podejście, +1. Chociaż znalazłem to ustawienie, ale nie działało na moim Nexusie 5 Android 6.0.1. Wygląda na błąd.
Thibault D.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.