Przyciski ekranu głównego i ostatnich aplikacji nie działają


18

Używam Moto G3 TE. Byłem zadowolony z 5. wersji, ale ponieważ częsty alert dotyczący 6. wersji mnie zabijał, poddałem się i zaktualizowałem do Marshmallow. Minęło około 8 dni, a teraz mój telefon wyświetla problemy, które wymieniłem poniżej:

 • Przyciski ekranu głównego i ostatnich aplikacji nie działają. Chociaż wykazują one wpływ na dotyk, ale nic się nie dzieje.
 • Nie widzę szybkich ustawień po przesunięciu z góry na dół
 • Blokada wzoru nie jest widoczna po naciśnięciu przycisku blokady z boku. Mój telefon może być teraz łatwo dostępny dla każdego.
 • Specjalna funkcja Moto, polegająca na pokazywaniu powiadomień na ekranie po dotknięciu telefonu, nie działa.

Zakładam, że problem może wynikać z aktualizacji do Marshmallow.

Inne możliwe problemy mogą być ( biorąc pod uwagę dzisiejsze działania ):

 • Próbuję przesłać około 2 GB danych na dysk Google. ( Kiedy próbowałem, nieświadomie całe dane dysków były pobierane na mój telefon, dopóki nie było miejsca, a następnie aplikacja „DU battery Saver” uległa awarii, jest to pierwszy problem, który zauważyłem )
 • Nadawanie uprawnień do aplikacji „CM Security”.
 • Wstawiono pendrive micro USB i przeniosłem niektóre pliki z pamięci wewnętrznej na pendrive za pomocą wbudowanego eksploratora.

Co próbowałem ( po kolei ):

 • Odinstalowano aplikację „DU battery Saver”.
 • Odinstalowana aplikacja „CM security”.
 • Zainstalowana aplikacja „Clean master”.
 • Ponownie zainstalowano aplikację „CM security”.
 • Zrestartowałem telefon kilka razy, ale bezużyteczne.
 • Zdejmuję szybę ekranową z ekranu, wciąż bezużyteczną. ( niestety rozbita szyba ekranu )
 • Próbowałem zresetować ustawienia fabryczne, ale wydaje się, że przycisk „reset” jest wyłączony.
 • Wygląda na to, że nawet nie jestem w stanie wykonać „twardego resetu”, którego próbowałem przytrzymując przycisk blokady i zwiększania głośności. Telefon zostaje ponownie uruchomiony. Nie chcę tego robić, ale po prostu pomyślałem, żeby spróbować.

PS: Mój telefon ma sześć miesięcy.

Proszę pomóż.


Dokładnie ten sam problem z Motorola X-Play
Salesforce Steps

2
@NileshMendhe Uruchom go w trybie awaryjnym. Naciśnij przycisk zasilania, aż zobaczysz „Wyłącz” na ekranie. Następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk wyłączania widoczny na ekranie. Zostaniesz poproszony o ponowne uruchomienie telefonu komórkowego w trybie awaryjnym. Uruchom go w trybie awaryjnym. Zdaniem ekspertów dzieje się tak z powodu głupich aplikacji stron trzecich. Po uruchomieniu w trybie awaryjnym uruchom każdą aplikację innej firmy i sprawdź, co było przyczyną problemu, i odinstaluj tę aplikację.
Mr_Green

Pokazał mi tylko „Zen UI Launcher” inny niż standardowe aplikacje w kolorze. Odinstalowałem to! Wciąż nie działa .
Salesforce Steps

1
@NileshMendhe Oto bezpośredni link, który wyjaśnia to samo. Właściwie zadałem to samo pytanie na forach motorola. Oto link . Pracownik obsługi poprosił mnie o numer IMEI, ale z mojego własnego podejrzenia nie podałem go. Zrozumiesz, jak rozwiązałem problem, jeśli czytasz ten post (nie próbuj tego !!).
Mr_Green

Zapoznaj się z tym nowym artykułem 2017/02/10 10 najbardziej bezużytecznych aplikacji i gier na Androida . Najwybitniejsze, ale specjalnie wymienione na liście: Clean Master (wraz z aplikacjami cytat-Booster, aplikacjami antywirusowymi i Task Killers-
unquote

Odpowiedzi:


12

Miałem podobny błąd w Nexusie 5. Tryb awaryjny i czyszczenie partycji pamięci podręcznej nie działało dla mnie. Ludzie narzekają również na to, że nie mogą używać adbpoleceń, ponieważ telefon się nie łączy.

Jedną z opcji, o których czytałem, było przywrócenie ustawień fabrycznych. Prawdopodobnie nie jest to preferowana opcja, więc znalazłem inną. To działało dla mnie, choć wydaje się trochę niekonwencjonalne.

 1. Pobierz / zainstaluj / otwórz Nova Launcher
 2. Długie naciśnięcie na ekranie
 3. Kliknij widżety
 4. Utwórz nową aktywność
 5. Przewiń, aż znajdziesz kreatora konfiguracji
 6. Poszukaj działania testowego kreatora instalacji
 7. Kliknij ikonę, którą właśnie utworzyłeś
 8. Uruchom konfigurację

Przeczytałem również, że jest to spowodowane prawie pełnym magazynowaniem. W przeciwieństwie do opisu nie otrzymałem komunikatu informującego, że pamięć jest pełna, a telefon przechodzi w tryb zoptymalizowany pod kątem niskiej dostępnej pamięci. Następnie telefon uruchomił się ponownie (nie mogę również potwierdzić, że telefon uruchomił się ponownie).

Źródło: http://forums.androidcentral.com/android-6-0-marshmallow/600742-nexus-5-marshmallow-home-button-not-working-many-more-problems-3.html#post5344015

Nova Launcher: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher


1
Kreator instalacji wisiał na ekranie „Just a sec” z przerywanymi komunikatami o awariach. Kreator instalacji zawiesi się, jeśli odłączysz urządzenie od Internetu (Wi-Fi / danych). Jeśli nie występuje awaria, wyjmij karty SIM i uruchom ponownie urządzenie. Kreator instalacji uruchomi się ponownie. pomiń ustawienia Wi-Fi. kreator konfiguracji ulegnie awarii. spróbuj jeszcze raz (rozbił się dla mnie 2 razy). Kreator instalacji zakończy się powodzeniem. disq.us/p/1czhzx1
Vinothkumar Arputharaj

Skończyło mi się miejsce i pojawił się ten błąd, podobnie jak opisane pytanie. Telefon był w tym samym stanie, nawet po wyczyszczeniu pamięci i wielu ponownych uruchomieniach. Postępowałem zgodnie z instrukcjami, a telefon wrócił do normy. Dziękuję Ci.
Chandra Eskay,

To zadziałało dla mnie świetnie. Incase pomaga przyszłym czytelnikom musiałem ustawić Nova Launcher jako domyślny program uruchamiający w Ustawieniach -> Strona główna, a następnie ponownie uruchomić telefon. Dla mnie krok 4 został nazwany „Aktywnościami”, a nie „Aktywnościami Nova”; była „Nova Action”, którą wypróbowałem najpierw, ale była specyficzna dla Nova. Po wybraniu języka w kreatorze mój telefon uruchomił się ponownie. Kreator instalacji poprosił mnie o dodanie konta Google, czy przywrócić go z innego urządzenia itp. Po prostu pominąłem te kroki i poprawnie użyłem konta, które było pierwotnie skonfigurowane w telefonie, więc nie straciłem żadnych danych ani konfiguracji.
Bob Esponja

Być może prostszym rozwiązaniem jest użycie Action Launcher do uruchomienia działania. Nie miałem szczęścia z żadnym z nich (nie dostałem pozwolenia na toast), ale urządzenie było zrootowane, więc pobrałem emulator terminala i zrobiłem: sui wtedy am start -n com.google.android.setupwizard/.SetupWizardTestActivityoczywiście przyznałem uprawnienia SU terminalowi. Mam nadzieję, że to komuś pomoże. Co za głupi błąd.
Zoltán

3

AFAIK, istnieją 3 rozwiązania tego problemu (spróbuj w poniższej kolejności): (2 i 3 wymagają sterowników ADB lub aplikacji terminalowej)

 1. Przełącz się na gościa i wróć

Ustawienia-> Użytkownicy-> Gość (lub)

Przesuń w dół pasek powiadomień i kliknij ikonę profilu w lewym górnym rogu

 1. Rozpocznij wstępną konfigurację i dokończ ją lub pomiń

adb shell am start -n com.google.android.setupwizard / .SetupWizardActivity

- lub jeśli powyższe nie działa: -

adb shell am start -n com.google.android.setupwizard / .SetupWizardTestActivity

 1. Podaj poniższe polecenie, aby zaznaczyć, że konfiguracja została zakończona

powłoka adb

$ ustawienia - użytkownik 0 umieść bezpieczne user_setup_complete 1


Uruchamianie „su” (potrzebujesz roota), a następnie „ustawień - użytkownik 0 umieścił bezpieczne user_setup_complete 1” załatwiło sprawę (głównie. Nadal nie mogę otworzyć ostatnich, ale przynajmniej przycisk home i większość innych rzeczy działa). Wielkie dzięki.
Ave

Rozpoczęcie wstępnej konfiguracji za pomocą am start -n com.google.android.setupwizard/.SetupWizardTestActivitypowłoki adb rzeczywiście działało dla mnie (zauważ, że jest to działanie testowe SetupWizard , a nie takie, jak podano w odpowiedzi).
user905686,

Kreator można zamknąć za pomocą polecenia, am force-stop com.google.android.setupwizardale może to spowodować przywrócenie problemu.
user905686,

Uwaga: wykonaj kopię zapasową / zsynchronizuj wszystko przed uruchomieniem kreatora instalacji, ponieważ może to zresetować różne rzeczy (np. Pamięć kalendarza (jeśli synchronizacja została zatrzymana wcześniej) lub hasła Wi-Fi).
user905686,

. adb shell am start -n com.google.android.setupwizard/.SetupWizardTestActivityrozwiązuje zamiast zamiastadb shell am start -n com.google.android.setupwizard/.SetupWizardActivity
androidXP

1

aplikacje takie jak du saver / clean master / cm security są całkowicie bezużyteczne na telefonach z Androidem, robią nth wiele, usuwając śmieci z Androida, powodując, że telefon ciągle i ponownie zbiera śmieci ... po pierwsze odinstaluj wszystkie programy zabijające zadania i aplikacje oszczędzające baterię.

spróbuj wyczyścić partycję pamięci podręcznej i wykonaj resetowanie współczynnika, jeśli ustawienia wstępne problemu dla resetowania do ustawień fabrycznych musisz wykonać ten przycisk zasilania + głośność (-) teraz wybierz tryb odzyskiwania poczekaj, aż nie pojawi się żadne polecenie, a następnie najpierw naciśnij przycisk zasilania, a następnie po prostu kliknij głośność (+) warto już iść


0

Jak powiedział Harshal Borade, wyczyść partycję pamięci podręcznej. Miałem ten problem z nowym LG Phoenix 2. Wyczyściłem pamięć podręczną i mogłem zobaczyć najnowsze aplikacje. Google, jak wyczyścić pamięć podręczną dla swojego systemu operacyjnego.


0

Miałem dokładnie taki sam problem z Moto X Play. Zabrakło mi miejsca i przez cały czas dostawałem czujność. 2 dni temu mój telefon zrestartował się w ten sposób i po tym powiadomieniu. przyciski szuflady, domu i ostatnich aplikacji przestały działać.

Nie mogłem nawet przywrócić ustawień fabrycznych telefonu za pomocą Ustawień, ten przycisk był wyłączony. Przeszukałem i dostałem ten film ( https://www.youtube.com/watch?v=z0eaBzUUKqw ) i dowiedziałem się, jak mocno zresetować Moto X Play. Przeszedłem do trybu odzyskiwania i wyczyściłem dane / przywróciłem ustawienia fabryczne. Wszystko wróciło do normy!

Mam nadzieję, że to pomaga: D


0

Po wybraniu przywracania ustawień fabrycznych w Androidzie 6.0.1 i bezskutecznym próbowaniu wielu rzeczy przez wiele godzin, w końcu znalazłem rozwiązanie, które działa dla mnie.

W skrócie:

 • Włącz tryb debugowania w telefonie. Dla mnie było to Ustawienia / Informacje i dotknij 7 (?) Razy na numerze kompilacji.
 • Na komputerze zainstaluj program Android Studio, aby uzyskać program ADB. Po instalacji możesz go znaleźć w „C: \ Users \ twoja_nazwa_użytkownika \ AppData \ Local \ Android \ sdk \ platforma-tools”.
 • Otwórz wiersz polecenia w tym folderze.
 • Uruchom to polecenie: adb shell wm overscan 0,0,0,15

W rezultacie na dole ekranu pojawia się niewielki obszar (15 pikseli), który nie jest w użyciu, ale przyciski Home ponownie działają. Możesz eksperymentować z wartością 15, być może potrzebujesz 25 lub tylko 10. Aby przywrócić oryginalne ustawienia, użyj wartości 0.

Mam nadzieję, że to komuś pomoże.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.