Jak mogę odzyskać pliki w LOST.DIR na mojej karcie SD i jakie to są?


13

Zawsze miałem folder LOST.DIR na mojej zewnętrznej karcie SD, która do tej pory była pusta. Dzisiaj mój telefon narzekał, że moja karta SD jest uszkodzona i nie chce jej zamontować, więc wyciągnąłem ją i spojrzałem na komputer. W 70237LOST.DIR znajduje się teraz plik o wielkości 128 MB. Zaczyna się od czegoś takiego jak „ë <MSWIN4.1”, co najwyraźniej oznacza, że ​​jest to zrzut sektora rozruchowego FAT systemu Windows 98 (co nie ma sensu).

Co Android tu rzucił i dlaczego? (Wydaje mi się, że wczoraj mogłem odłączyć telefon od komputera bez uprzedniego wysunięcia dysków, więc może to być „dlaczego”, chociaż pochodzi ono z systemu Windows XP, a nie Windows 98.) Czy istnieje prosty sposób na odzyskanie informacji w ten plik?


czy masz OSX?
Sathyajith Bhat

@Sathya Nope, tylko Windows.
Matthew przeczytał

Odpowiedzi:


4

Zgodnie z odpowiedzią superużytkownika , LOST.DIRczy naprawa dysku Mac folder szuka w ramach procesu naprawy.

LOST.DIR jest czymś, czego szuka naprawa dysku Mac i zapyta o to w ramach procesu naprawy. Jeśli jest to w ogóle związane ze standardowym lost + found, to jest to specjalny plik, który przechowuje wszystkie uszkodzone lub osierocone pliki znalezione podczas sprawdzania systemu plików.

Coś sprawdza dysk i znajduje problem, na który chce zwrócić uwagę w LOST.DIR. Myślę, że tego rodzaju rzeczy częściej zdarzają się w przypadku komputerów Mac na dyskach innych niż HFS.


Android tworzy również ten katalog w ramach kontroli systemu plików i umieszcza tam pliki , które zdaniem Androida są uszkodzone.


1
Wszelkie pomysły na odzyskiwanie? Wydaje się być mieszanką rzeczy, a nie pojedynczym plikiem.
Mateusz

@MatthewCzy wspomniałeś, że był jeden plik? Czy masz w telefonie jakieś pliki, których Twoim zdaniem brakuje? Z tego co wiem, nie ma jednego automatycznego sposobu ich odzyskania. Być może możesz użyć pliku, aby sprawdzić, jaki to plik
Sathyajith Bhat

Nie zauważyłem niczego, ale nie korzystałem zbyt często z telefonu, odkąd to zauważyłem. Nie jest to plik wykonywalny, ale filewydaje się, że byłby przydatny w innym miejscu.
Mateusz

@MatthewRead Port Windows jest nieco sparaliżowany, wersja Linuksa jest dość potężna
Sathyajith Bhat
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.