Kable micro USB, które tylko ładują, ale nie mają danych, nie wymagają montażu itp. (Samsung Galaxy S)


10

Nie wszystkie kable wydają się być równe, ale nigdy nie zrozumiałem, dlaczego tak wiele (tanich) kabli próbuję tylko ładować - żadnych danych. Czy ktoś wie dlaczego? Niektóre piny się nie łączą?

Wiem, że dłuższe kable lub konwertery samochodowe na USB nie przesyłają wystarczającej mocy, aby telefon mógł się zarejestrować i nie ładować, ale mam odwrotną sytuację. Nie sądzę, że jestem sam (ten sam problem dla użytkowników Nexus One tutaj )


Inni twierdzą, że każdy kabel nadaje się do ładowania, ale nie wspomina o danych: android.stackexchange.com/questions/9464/…
KCD

Odpowiedzi:


10

Mówiąc ogólnie, jeśli masz kabel „USB”, który łączy tylko piny 1 i 4, to dostaniesz zasilanie i żadnych danych (Best Buy sprzedawał takie kable jako uniwersalne kable USB do ładowania jakiś czas temu, nie jestem pewien, czy nadal to robią) . Podobnie, jeśli masz kabel tylko z 2 i 3, otrzymasz dane, ale nie będziesz mieć zasilania. Jeśli jesteś ciekawy, oto strona Wikipedii ze standardowym pinoutem USB .

Uwaga: Micro używa tego samego pinoutu co USB A.


Dzięki. Sprawdziłem te szpilki i były dobre. Wygląda na to, że mój telefon miał brudne połączenia 2 i 3 i po wielu kłótniach o tańsze kable wydają się działać przez większość czasu tam, gdzie wcześniej nigdy nie działały.
KCD

6

Jak mówi devnul3, kabel zasilający to kabel USB, do którego nie są podłączone piny danych. Głównym powodem, dla którego istnieją, jest to, że można je uczynić jeszcze odrobinę tańszymi, ponieważ wymagają tylko 2 połączeń zamiast 4 (a także dlatego, że nie trzeba się martwić o zachowanie jakości sygnałów o bardzo wysokiej częstotliwości na liniach danych ).

To powiedziawszy, są przypadki, w których kabel zasilający jest lepszy niż „w pełni wyposażony” kabel USB: gdy chcesz ładować urządzenie z jakiegoś przypadkowego złącza USB. Jak staje się coraz bardziej znany, złącze USB może być używane do wielu innych rzeczy niż te, których oczekuje użytkownik, więc jeśli użyjesz „normalnego” kabla USB, możesz nieświadomie zapewnić uprzywilejowany dostęp do twojego urządzenia.

IOW, gdy ładujesz ze złącza USB, któremu nie masz powodu ufać, kabel zasilający jest nie tylko nieco tańszy, ale także nieco bezpieczniejszy.


3

Przykro nam, że nie zgadzam się z innymi odpowiedziami, ale te założenia są po prostu błędne:

  1. Aby zachować zgodność ze specyfikacją ładowania akumulatora. lub jakikolwiek inny porównywalny mechanizm ładowania, linie danych wymagają określonych napięć lub skrótu (np. BC z <200 Ω) w celu identyfikacji typu ładowarki, tj. ładowarka zapewnia sygnały - stąd linie danych są wymagane dla podłączonego urządzenia do identyfikacji ładowarka.
  2. Nawet jeśli przesyłane są tylko dane, wymagane są przynajmniej linie danych i GND (patrz specyfikacja USB 2.0, rysunek 7-19). Dlatego nie ma dobrego powodu, aby linia VCC była odłączona.
  3. Jeśli złącza kablowe mają logo USB, kable MUSZĄ być zgodne ze standardem USB, co z kolei oznacza, że ​​wszystkie piny muszą być podłączone.

Ciekawy. Ładowanie uległo zmianie od czasu zadania tego pytania, więc wydaje się, że wadliwe / nieuczciwe kable nie będą w stanie wynegocjować wyższego prądu i ładowanie będzie trwało dłużej lub w ogóle w zależności od urządzenia
KCD
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.