Chcę podzielić jedną kartę MicroSD na dwie części: część do przyjęcia i część do normalnego przechowywania. W jaki sposób mogę to zrobić?


20

Nie chcę, aby cała moja pamięć była wykorzystywana, więc zastanawiałem się, jak mogę podzielić ją na 1 część pamięci adoptowanej i 1 część normalnej pamięci plików (co Android nazywa „pamięcią przenośną”).

Odpowiedzi:


20

Nie musisz rootować urządzenia, ale urządzenie, z którym to zrobiłem, jest zrootowane

  1. Musisz włączyć Opcje programisty.
  2. Włącz opcję debugowania USB.
  3. Upewnij się, że twoja karta SD jest sformatowana jako przenośna, a następnie pobierz adbplik wykonywalny (zobacz nasze adb tag-wiki ).
  4. Podłącz urządzenie do komputera i uruchom adb devices polecenie. Jeśli twoje urządzenie jest podłączone poprawnie, zobaczysz je na liście na wyjściu.
  5. Biegać adb shell sm list-disks adoptable . Spowoduje to wyświetlenie listy dysków, których można użyć do tego, czego chcemy.
  6. W przypadku mojego urządzenia pokazało mi to, disk:179,128więc uruchomiłem adb shell sm partition disk:179,128 mixed 80moją kartę AS o pojemności 32 GB. Dało mi 5 GB miejsca na przechowywanie, a resztę można wykorzystać do innych celów. (Spowoduje to sformatowanie karty SD.)

Czy to naprawdę wymaga roota, jako że polecenie skonfigurowania pamięci adopcyjnej na pierwszym miejscu nie? (sm dysk partycji: foo, bar)
Barleyman

@Barleyman Cóż, nie bardzo, ale moje urządzenie jest zrootowane i nie przetestowałem tego bez żadnych urządzeń zrootowanych, więc jeśli chcesz, możesz spróbować i dać mi znać, jeśli wystąpił błąd
poqdavid

3
Zrobiłem to wczoraj i dziś na moim Galaxy S5. Nie użyłem mieszanego typu, ale przynajmniej dysku partycji sm: foo, bar private działa dobrze bez rootowania. Migracja z Lollipopa z Link2SD do Marshmallow z adaptowalną pamięcią to trochę pracy. Muszę zrobić czystą instalację i skopiować tytanowe pliki kopii zapasowej na PC i z powrotem i ponownie podzielić kartę SD na PC, a później na telefon. Również tytanowa kopia zapasowa nie zdaje sobie sprawy, że kończy się pamięć telefonu, więc będziesz musiał walczyć z przeszłymi oknami dialogowymi, aby przenieść pojedynczą aplikację na kartę SD, aby zrobić wystarczająco dużo miejsca, abyś mógł użyć apps2sd do migracji pozostałych.
Barleyman

Działa doskonale na Moto E z CM13 Temasek 10.4. Dzięki!
Fernando Kosh,

1
Na moim urządzeniu sm partition disk: disk:179,128 mixed 80polecenie zwróciło użycie polecenia, być może z powodu niestandardowej pamięci ROM, ale przecinek zastąpiłem znakiem podkreślenia i zaakceptowałem - np. sm partition disk: disk:179_128 mixed 80
samdd

3

odpowiedź poqdavid jest poprawna.

Ponadto może pojawić się błąd, że karta SD w pamięci urządzenia jest uszkodzona. Jeśli tak, wykonaj następujące kroki.

Po podzieleniu dysku na partycje i uszkodzeniu karty SD wpisz w terminalu:

$> adb shell sm lista-woluminy wszystkie

Który wyświetli twoje woluminy, na przykład:

private mounted null
public:179,1 mounted B5B1-140C
private:179,3 unmountable null
emulated mounted null

Następnie wprowadź następujące dane, zastępując 179,3 dowolnym podanym numerem dysku:

$> adb shell sm format prywatny: 179,3

$> adb shell sm mount private: 179,3

Teraz karta SD w pamięci urządzenia powinna być prawidłowo zamontowana, a przenośna pamięć nadal tam będzie.

To działało na moim LG G5 i powinno działać na S7.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.