Jak mogę wymagać, aby mój telefon z Androidem (najnowsza wersja) wymagał OBIEKCIE odcisku palca i hasła?


10

Konfiguracja jednego lub drugiego jest łatwa, ale nie mogę aktywować obu jednocześnie.

Zanim ktokolwiek zapyta, moim głównym powodem, dla którego chcę to zrobić, jest bezpieczeństwo.


4
Nie sądzę, żeby to było możliwe; zobacz ten post Reddit .
Tim Malone

Użyj hasła do ekranu blokady innej firmy. Użyj natywnego ekranu blokady do pobierania odcisków palców. Utrzymaj oba z nich aktywne.
Firelord

2
@Firelord, który ekran blokady innej firmy jest niezaufany, open source i nie można temu zapobiec, ładując się podczas uruchamiania?
Susan

Ten wątek dotyczy Jak żądać odcisku palca + hasło przy logowaniu? Zredagowałem tytuł, a ciało będzie jaśniejsze. Usunąłem mój zduplikowany plik, zarchiwizuj tutaj android.stackexchange.com/q/174809/9897
Léo Léopold Hertz

Odpowiedzi:


3

Możesz przejść przez zabezpieczenia Androida, używając tylko jednego na raz. Na przykład, jeśli masz aktywowany zarówno odcisk palca, jak i wzór, tylko jeden z nich jest wymagany do odblokowania urządzenia. Jednak dzięki aplikacjom innych firm, takim jak Następny ekran blokady lub Malowniczy ekran blokady , można je układać w stosy. Jeśli aktywujesz ekran następnej blokady, wzór i odcisk palca, najpierw musisz użyć ekranu następnej blokady, a następnie wzoru lub odcisku palca.


Nie można tego domyślnie zrobić bez dodatkowej aplikacji. Mam nadzieję, że zmiana nastąpi w Androidzie 8, ponieważ problem dotyczy bezpieczeństwa.
Léo Léopold Hertz

1

@Susan Jeśli Twój telefon jest zrootowany i ma zainstalowaną platformę Xposed, możesz spojrzeć na MasterLock. Jest prawie niemożliwe do usunięcia (instaluje się jako aplikacja systemowa, jest administratorem urządzenia itp.). Chociaż nie mogę się powstrzymać od pytania, dlaczego chcesz korzystać z dwóch metod blokowania jednocześnie? Tylko ty masz odciski palców. Dodatkowa blokada numeru wydaje mi się trochę bezużyteczna.


Twoje założenie, że „tylko ty masz odciski palców” niekoniecznie jest poprawne z wielu powodów, ale jest to poza zakresem mojego pytania. bbc.com/news/technology-30623611
Susan

0

Najprawdopodobniej w telefonie można używać tylko jednego rodzaju zabezpieczeń. W takim przypadku proponuję zabranie typu zabezpieczenia odcisków palców, aby w ten sposób w przypadku kradzieży telefonu nie można było uzyskać do niego dostępu. Mogą jednak istnieć aplikacje, które można pobrać, aby umożliwić korzystanie z więcej niż jednego rodzaju zabezpieczeń.


0

Teraz niewiele wiem na ten temat, ale z doświadczenia wiem, że najlepszym sposobem na zrobienie obu tych rzeczy jest 1 użycie rzeczywistego hasła odcisków palców telefonu, a następnie pobranie aplikacji, która daje drugie hasło lub blokadę najlepsze życzenia i dobre szczęście


0

Jeśli chcesz dwie blokady (odcisk palca i wzór / kod PIN / hasło) tylko raz, możesz zrestartować urządzenie lub, jak inni mówili, że musisz dodać dowolną inną aplikację zabezpieczającą.


-1

Poszukaj opcji w ustawieniach, jeśli to nie zadziała, możesz zainstalować aplikację innej firmy, taką jak applock do dodawania hasła. :)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.