Czy uszkodzę urządzenie z Androidem, ładując je za pomocą standardowego adaptera samochodowego Microusb +?


9

Potrzebuję drugiej ładowarki i ładowarki samochodowej do mojego Evo 3D i to samo do Nexusa S mojej żony, ale nie chcę płacić za nie wygórowanych cen. Czy usmażę lub w inny sposób uszkodzę urządzenia przy użyciu czegoś takiego jak ten z tanim kablem microUSB na USB, którego cena jest podobna? Czy urządzenia będą narzekać na używanie „niezatwierdzonych” ładowarek i odmówią ładowania, tak jak niektóre modele iPhone'a z niektórymi ładowarkami innych firm?

Odpowiedzi:


13

Kable USB, mini-USB i micro-USB są znormalizowane, napięcie i natężenie są takie same we wszystkich standardowych ładowarkach USB. Tak długo, jak ładowarka jest standardową, standardową ładowarką micro-USB, powinna być w porządku.

To nie wyklucza, że ​​producent może stworzyć niestandardową wtyczkę, która wygląda jak wtyczka USB, ale jeśli to zrobią, są w dużym stopniu popieprzone.


2
Wygląda na to, że właśnie zaoszczędziłem 60 USD, a nie kupując „oficjalne” rzeczy. Wielkie dzięki!
Michael Moussa,

Niektóre bardzo tanie ładowarki samochodowe nie radzą sobie dobrze podczas uruchamiania silnika (rozruch), szczególnie w starych samochodach. Na ogół jest to jednak tylko problem korby.
Broam

6

Micro-USB jest standardowym rozmiarem i pinoutem, więc zapewni zasilanie odpowiednich pinów bez względu na to, jaką ładowarkę podłączasz do urządzenia. Zwykle działa każda ładowarka z wtyczką Micro-USB.

Ponadto w większości nowoczesnych akumulatorów istnieje wiele zabezpieczeń ładowania wewnątrz samego urządzenia, w tym przepięcie, zbyt niskie napięcie, zbyt szybkie ładowanie, ładowanie, gdy akumulator jest zbyt gorący lub zbyt zimny, i odwrotna polaryzacja. Byłbym zaskoczony, gdyby dziś można było kupić na rynku ładowarkę, która zrujnowałaby telefon.


5

Nie, to nie spowoduje żadnych szkód. Zrobi to dowolna standardowa ładowarka. Cały czas używam ogólnej ładowarki samochodowej.


3

Chociaż nie spowoduje to problemu, zauważyłem w moim telefonie HTC Desire, że nieoficjalne ładowarki są przez telefon postrzegane jako ładowarki „USB”, podczas gdy oficjalne ładowarki są typu „AC”. Jest to istotne, ponieważ mój telefon pobiera tylko 500 mA w trybie ładowarki USB, ale z radością pobierze 1 A + w trybie AC.

Wszystko zależy od specyfikacji ładowania akumulatora USB , która określa, że ​​jeśli styki D + i D- są zwarte o rezystancji co najwyżej 200 Ω, można dostarczyć dodatkowy prąd. Zwarcie wyłącza przesyłanie danych, ale pozwala urządzeniom wykryć dedykowany port ładowania i umożliwia wytwarzanie bardzo prostych, wysokoprądowych ładowarek. Zwiększony prąd (szybszy, ładowanie 9 W) ma miejsce, jeśli zarówno host / hub, jak i urządzenia wdrożą nową specyfikację ładowania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.