Po sflashowaniu TWRP za pomocą Odin nic się nie dzieje, a odzyskiwanie OEM nadal istnieje


18

Używam Samsunga Galaxy S5, a po flashowaniu TWRP z Odin 3.07 i 3.10 stwierdzam, że moje odzyskiwanie jest nadal domyślne. Dokładnie używam tych instrukcji .

Odzyskiwanie systemu Android <3e>

To tak, jakby nic się nie wydarzyło. Jak to rozwiązać?


1
Musiałem użyć aplikacji TWRP zainstalowanej ze sklepu z aplikacjami, ma ona funkcję restartu, która ponownie uruchomi telefon w celu odzyskania TWRP, który przesłałeś do urządzenia. Miałem SM-T535, który zawsze szedł do odzyskiwania zapasów, mimo że TWRP był do niego flashowany Odinem. Korzystanie z aplikacji pomogło mi w tym, że nie musiałem majstrować przy taktowaniu i naciskaniu przycisków itp.
David d C e Freitas

Odpowiedzi:


24

Przed flashowaniem odzyskiwania odznacz opcję Auto Reboot w ODIN. Następnie flashuj odzyskiwanie. Po skończeniu flashowania uruchom ponownie urządzenie bezpośrednio do trybu odzyskiwania z trybu pobierania, naciskając jednocześnie przyciski Vol up + Power + Home . Teraz zobaczysz, że odzyskiwanie TWRP zostało uruchomione w twoim urządzeniu. Teraz możesz zrestartować się normalnie, a TWRP zostanie zainstalowany.


W przypadku starszych Samsungów (np. Trend ST-5760 i Duos ST-5762) tryb pobierania to VolUp + VolDown + Power + Home
Paul Hicks

wyciągnięcie baterii faktycznie rozwiązało mój problem.
thotwielder

moje urządzenie nie ma wymiennej baterii (J5 2017). naciśnięcie Vol up + Power + Home, gdy jestem w trybie odzyskiwania, nic nie robi. Jakieś inne sugestie? (Ten sam komentarz poniżej, przepraszam za zbędne)
Andy Weinstein

@AndyWeinstein Przy wyłączonym automatycznym ponownym uruchomieniu nie musisz wyjmować baterii. Na Edge 7 czekałem, aż Odin skończy, a następnie nacisnąłem Volume Down + Power + Home, aby zamknąć, a następnie Volume Up + Power + Home, aby uruchomić TWRP
kapex

Fantastyczny! Zadziałało! Pozwól mi rozwinąć poprzedni komentarz dla każdego, kto go nie zrozumiał (nie zrozumiałem). Naprawdę nie musisz wyjmować baterii. Po odznaczeniu tej opcji „automatycznego restartu” w odin, a następnie wyłączeniu telefonu (Ta sama kombinacja klawiszy, która pozwoliła na uruchomienie trybu pobierania w pierwszej kolejności), to nie uruchomi się ponownie automatycznie. Co oznacza, że ​​w tym momencie możesz nacisnąć kombinację klawiszy, aby przejść do trybu odzyskiwania i powinieneś dotrzeć do twrp.
Mugen

9

Na tej stronie ,

OSTRZEŻENIE: Nie uruchamiaj pamięci ROM Samsunga bez uprzedniego zastosowania naszego rootowania .zip. Aktualizacje OTA Samsunga instalują /system/etc/install-recovery.sh i /system/recovery-from-boot.p, co powoduje, że ROM Samsunga zastępuje obraz przywracania, który właśnie sflashowałeś z odzyskiem zapasów. Nasz główny plik .zip usuwa te pliki, zachowując w ten sposób niestandardowe odzyskiwanie. Postępuj zgodnie ze wskazówkami poniżej, aby uruchomić bezpośrednio w odzyskiwaniu CWM.

Co jest dobrą informacją, ponieważ mówi dokładnie, co się dzieje. Można jednak obejść ten problem bez pobierania ich wątpliwych plików: po zainstalowaniu odzyskiwania TWRP za pomocą Odin urządzenie uruchomi się ponownie. Po wibracji podczas ponownego uruchamiania, wyciągnij baterię. Przygotuj go do ciągnięcia, szybko się uruchamia.

Ponownie włóż baterię i przytrzymaj sekwencję odzyskiwania (Vol Up + Home + Power). Spowoduje to przejście do TWRP i możesz teraz sideload lub jeśli to nie powiedzie adb push $file /data/się pliki, które chcesz zainstalować.


moje urządzenie nie ma wymiennej baterii (J5 2017). naciśnięcie Vol up + Power + Home, gdy jestem w trybie odzyskiwania, nic nie robi. Jakieś inne sugestie?
Andy Weinstein
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.