Błąd zapętlania się „Niestety, Kreator instalacji został zatrzymany”.


10

Z moim S4 z CM13 dostaję teraz ten błąd,

Niestety Kreator instalacji został zatrzymany.

Jak to rozwiązać?


Jeśli chcesz głosować za pytaniem, po prostu powiedz mi dlaczego. Znalazłem już problem, kiedy zdecydowałem się tu odpowiedzieć samemu i pomóc w tworzeniu bazy pytań.
Evan Carroll

Postępuj zgodnie z moją odpowiedzią <a href=" android.stackexchange.com/questions/167055/…>, aby bezpośrednio pozbyć się Kreatora instalacji
iBug

Możesz śledzić moją odpowiedź tutaj, aby pozbyć się bezpośrednio Kreatora instalacji.
iBug

Odpowiedzi:


6

Oto metoda, którą możesz zrobić bez bicia,

 1. Uruchom w TWRP Recovery
 2. Zamontuj system (Zamontuj → sprawdź System)
 3. Zaawansowane → Menedżer plików
 4. Przeglądaj do /system/priv-app/Setup-Wizard
 5. Usuń to

1
Najpierw jednak skopiuj go na sdcard lub coś innego.
Ave

Wykonałem te pięć kroków, ale zamiast usunąć SetupWizard.apk przeniosłem go. Teraz uruchamia się android i mogłem włączyć Wi-Fi. Następnie włączyłem SetupWizard.apk z powrotem do odzyskiwania, a teraz pojawia się ponownie po ponownym uruchomieniu. Mijam poprzedni ekran, ale obecnie po prostu wydaje się, że dalej się psuje podczas procesu instalacji.
Thomas

4

Zauważyłem po kliknięciu, reportże problem dotyczy uprawnień.

za pomocą adb shell dumpsys package com.google.android.setupwizard zobaczysz dwie listy związane z uprawnieniami, jedną z wymaganych uprawnień i jedną z uprawnień do instalacji .

Porównując te listy, zamówiono 8 elementów, ale nie zostały one zainstalowane. Naprawiłem to za pomocą:

pm grant com.google.android.setupwizard android.permission.CALL_PHONE
pm grant com.google.android.setupwizard android.permission.GET_ACCOUNTS
pm grant com.google.android.setupwizard android.permission.PROCESS_OUTGOING_CALLS
pm grant com.google.android.setupwizard android.permission.READ_CONTACTS
pm grant com.google.android.setupwizard android.permission.READ_PHONE_STATE
pm grant com.google.android.setupwizard android.permission.WRITE_CONTACTS

pm grant com.google.android.setupwizard android.permission.READ_OWNER_DATA
pm grant com.google.android.setupwizard android.permission.WRITE_OWNER_DATA

Zauważ, że ostatnie dwie pozycje wydał komunikat o błędzie: Bad argument: java.lang.IllegalArgumentException: Unknown permission: android.permission.READ_OWNER_DATA. Ale ignorując je, mój telefon znów działał.


Wydaje mi się, że mam podobny problem, ale nie mogę znaleźć dumpsys lub pm z powłoki ADB, czy wiesz, czy mogły zostać usunięte lub czy muszę najpierw coś zainstalować?
Marie

3

Wypróbowałem wszystkie wymienione tutaj rozwiązania, aw moim przypadku nie działały. Usunięcie kreatora konfiguracji działało łącznie, ale także zepsuło funkcjonalność wielu użytkowników (najwyraźniej domyślny użytkownik jest tworzony w kreatorze i bez tego użytkownika nie można utworzyć większej liczby użytkowników!). Również przycisk home i przycisk kwadratowy w ogóle nie działały. Postanowiłem więc ponownie sflashować obraz i rozwiązać problem zamiast wyleczyć objawy.

W moim przypadku musiałem wejść do menu ustawień i włączyć + połączyć z Wi-Fi. Najwyraźniej kreator „zapomina” o wyświetleniu okna dialogowego połączenia z Wi-Fi! Wejście do menu ustawień wymagało kilku prób, ale jest to absolutnie wykonalne.

Po podłączeniu do Wi-Fi działało to tak, jak powinno. Używam AOSP 7.1.2 na Nexusie 7 2012.


3
 1. Upewnij się, że w Ustawieniach > Opcje programistów włączyłeś Debugowanie USB (teraz nazywane debugowaniem Android ) i w sekcji Dostęp root wybrałeś Aplikacje i ADB .
 2. Podłącz kabel USB do komputera, który jest adbzainstalowany i działa (zakładając, że jest dostępny w PATH).
 3. Z biegu terminala:
adb root
adb shell 'pm disable com.google.android.setupwizard'

Jeśli nie masz roota lub jeśli adb rootzawiedzie, możesz użyć zamiast tego adb shell 'pm hide com.google.android.setupwizard'.

UWAGA : Ten problem zwykle występuje podczas instalowania dużej aktualizacji CM bez czyszczenia partycji danych, więc prawdopodobnie lepszym rozwiązaniem byłoby utworzenie kopii zapasowej wszystkich odpowiednich aplikacji, przeprowadzenie czystej instalacji, zainstalowanie prawidłowej wersji Gapps, a następnie przywrócenie danych aplikacji z kopii zapasowych.


1
Po użyciu powłoki adb „pm wył. Com.google.android.setupwizard” udało mi się dostać do systemu i wprowadzić informacje o moim koncie Google, a następnie włączyłem ją z poziomu „powłoki adb” pm włączyć com.google.android.setupwizard ”, aby ukończyć ustawić.
Muaad ElSharif

1

Dla mnie to rozwiązanie zadziałało. Może to być denerwujące, ponieważ musisz wykonywać wszystkie kliknięcia między komunikatami o błędach Kreatora instalacji.

I tak, ta metoda będzie działać we wszystkich wersjach Androida (w tym w wersji testowanej w wersji 7.1.1)

 1. Przejdź do Ustawień (oczywiście z panelu powiadomień)
 2. Przejdź do aplikacji
 3. Kliknij 3 kropki w prawym górnym rogu
 4. Kliknij Pokaż system
 5. Przewiń do końca do Kreatora instalacji na liście aplikacji i kliknij go (pod uprawnieniem prawdopodobnie zobaczysz coś takiego: Brak uprawnień)
 6. Kliknij Uprawnienia
 7. Przyznaj uprawnienia zarówno telefonowi, jak i kontaktom (jeśli istnieje jakikolwiek inny, aparat fotograficzny, lokalizacja, udziel je wszystkim )

Komunikat o błędzie zniknął, gdy tylko to zrobiłem. Mam nadzieję, że to pomoże ;)


Co się stanie, jeśli panel powiadomień nie spadnie? Debugowanie USB wyłączone ...
Waldemar Wosiński
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.