Co to jest ten ekran blokady z reklamami i jak go usunąć?


63

Myślę, że moje urządzenie ma złośliwe oprogramowanie. Czasami pojawia się ekran blokady z reklamami i muszę otworzyć obszar u dołu ekranu, aby otworzyć telefon. Jestem w Europie Wschodniej, niektóre reklamy są w językach słowiańskich i najwyraźniej są związane z podróżami.

http://i.imgur.com/Ym4uvwb.png

Obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć pełny obraz

Widziałem reklamy Lot Air (polskiego przewoźnika). Niedawno poszedłem na ich stronę.

Biorąc pod uwagę moją ostatnią aktywność związaną z surfowaniem i naturę reklam, myślę, że złośliwe oprogramowanie jest powiązane z liniami lotniczymi działającymi w Europie Wschodniej.

Ekran blokady promuje również aplikację „DU Quick Charger”, twierdząc, że bardzo szybko naładowała telefon podczas wyłączania ekranu. (!?) Pokazuje także poziom naładowania baterii. Nigdy nie instalowałem szybkiej ładowarki DU. Wątpię, by w telefonie zainstalowano szybką ładowarkę DU.

Problem zaczął się po zainstalowaniu aplikacji Ryanair. Problem może być, ale nie na pewno, związany z tym. Odinstalowanie Ryanair i ponowne uruchomienie telefonu nie usuwa sporadycznego wyglądu tego ekranu blokady. Po chwili sytuacja uległa pogorszeniu, teraz ten ekran blokady pojawia się po KAŻDYM wyłączonym ekranie.

Zawsze korzystałem z Avast. Nie jestem zrootowany i instaluję tylko za pośrednictwem Google Play.

Co to jest? I jak to usunąć?


Dzięki. Naprawdę doceniam twój wkład. Problem polega na tym, że podróżuję. Od miesięcy nie widziałem komputera. Jak tylko dojdę do jednego, wypróbuję twoją sugestię. / Czy jest coś jeszcze do zrobienia?
ycc_swe

Czy ten ekran blokady pojawia się znikąd, mam na myśli, że używasz urządzenia, a potem się wyświetla, czy też kładziesz urządzenie w tryb uśpienia, budzisz je i widzisz ten ekran blokady? Upewniłeś się również, że nie ma podejrzanego administratora urządzenia w Ustawieniach -> Bezpieczeństwo -> Administratorzy urządzeń?
Firelord

Czy możesz podać nam listę aplikacji zainstalowanych przez użytkownika, które mogą „rysować nad innymi aplikacjami”? Może to pomóc: ustalić, która aplikacja korzysta z innych aplikacji?
Firelord

Administratorzy urządzeń w porządku. / Nigdy nie pojawia się „nagle”, gdy pracuję przez telefon. Pojawia się tylko po przebudzeniu wygaszacza ekranu, np. Po zamknięciu klapki, naciśnięciu przycisku wł. / Wył. Lub „spontanicznym czarnym ekranie po 2 min braku aktywności”. Teraz za każdym razem! Ale nie zawsze za każdym razem. // Kiedy będę mógł, zaproponuję lepszy opis błędu.
ycc_swe 25.04.16

Dzięki. W mojej strefie czasowej jest późno. Wrócę tak szybko, jak to możliwe z listą aplikacji „remisujących”.
ycc_swe 25.04.16

Odpowiedzi:


66

Ta wymiana ekranu blokady jest spowodowana reklamą DU Quick Charge

Jestem pewien, że ten ekran blokady został dodany do aplikacji „ ES App Locker ”. Wielu użytkowników twierdzi, że ta aplikacja zawiera wiele niechcianych reklam i zamienników ekranu blokady.
Zobacz tę recenzję: Recenzja użytkownika Daniel Burkhardt

Oto, co odpowiadają większości ludzi: Odpowiedź od ES Global na Opinie użytkowników

Więc ty też mieć możliwość, aby włączyć tę ustawienia off najwyraźniej lub usunąć tę aplikację.

Tutaj możesz sprawdzić opinie użytkowników: Historia Google Play

Wyłączenie DU Quick Charge może nie działać na urządzeniach. W takim przypadku upewnij się, że całkowicie usunąłeś aplikację. Jeśli nadal wyświetla się ekran szybkiego ładowania, sprawdź, czy masz inne aplikacje, które mają to „adware” i usuń je.


EDYTOWAĆ:

Na podstawie informacji zawartych w innym pytaniu chciałem zaktualizować tę odpowiedź. Wygląda na to, że całkiem sporo aplikacji dodało tę zmianę ekranu blokady w swoich najnowszych aktualizacjach. Jest jedna dyskusja na Reddit, która wspomina o kilku aplikacjach.

Jak zauważył @Andrew T. - główną przyczyną wymiany zamka jest reklama DU Quick Charge - opracowana przez DU APPS STUDIO .

Jeśli masz podobne problemy, sprawdź tę pomocną odpowiedź @Firelord, aby sprawdzić, która aplikacja może to powodować.

Spróbuję od czasu do czasu zaktualizować tę odpowiedź.


2
DZIĘKUJEMY, KTÓRE ZOSTAŁY USUNIĘTE NIEPOŻĄDANEJ OPROGRAMOWANIA! Otwarcie ES App Locker nie jest możliwe, ponieważ zostało zablokowane wzorem. NIGDY NIE UŻYWAM WZORU. Wydaje się więc, że jest to bardzo ryzykowny program. (Ale ES File Explorer Pro to niestety menedżer plików, którego najczęściej używam.) Możliwe było jednak odinstalowanie ES App Locker. Ale potem pojawił się ekran blokady pinów w Androidzie. Na szczęście poprawny pin był starym, który kiedyś wypróbowałem. DZIĘKI JESZCZE RAZ. Wrócę, jeśli problem się powtórzy. BARDZO CENNA ODPOWIEDŹ.
ycc_swe

5
Zrezygnowałem z ES File Explorer po użyciu przez około 3 lata tylko z powodu integracji reklam i zmiany interfejsu użytkownika. Kiedyś prosty w obsłudze program bardzo się zmienił. Jeżeli szukasz zamiennika w najbliższym czasie można sprawdzić @Izzy s listę wniosków o filemanaging
benjamin

@AndrewT. Dodano :) Sprawdzę od czasu do czasu wątek reddit w ciągu kilku najbliższych dni i przyjrzę się przyszłym pytaniom, które mogą rozwiązać ten problem i dodam te aplikacje, kiedy będę mógł. Jeśli ty lub ktokolwiek znajdzie więcej, możesz je edytować lub (jeśli ma to sens), stwórz wiki-społeczność :)
benjamin

Żona właśnie zaczęła to otrzymywać; myślimy, że pochodzi z tej aplikacji: play.google.com/store/apps/…
Danny Tuppeny

1
Usunięto Loc X ( play.google.com/store/apps/… i DU Quick Charge wraz z nim =]
Joeymetro

15

Dla ludzi takich jak ja, którzy nienawidzą tego robić ES Explorerem, ale nie mogą teraz od niego odejść (z powodu wielu funkcji!):

Możemy wyłączyć tę niepotrzebną funkcję:

 • Przejdź do Es Explorer Tools i wyłącz doładowanie.

Spowoduje to usunięcie irytującego ekranu reklamy, który widzisz po podłączeniu kabla ładującego.


14

Użytkownik Reddit zaczął zbierać razem aplikacje, które zawierały tę „funkcję” / adware. Lista zawiera obecnie:

 • Xender
 • Eksplorator plików ES (autor: ES Global) Oddalony
 • ES App Locker (autor: ES Global)
 • Dzwonki KittyPlay Tapety
 • Aplikacje GO (Go Weather, klawiatura, SMS, następna przeglądarka)
 • TouchPal Suite (Wszystko przez nich wykonane)
 • Z Camera
 • HiFont
 • TrustGo
 • Doktor baterii
 • InstaMag
 • FotoRus - Photo Editor Pro
 • przeglądarka UC
 • App2SD
 • Bezpieczeństwo 360
 • Photo Editor Pro firmy Zentertain
 • AppLock firmy Fotoable, Inc
 • Secret Video Recorder firmy CME Services
 • pomiędzy
 • Sharecloud (autor For2ww)
 • Latarka i latarka LED (by Zentertain)
 • Photo Collage Editor autorstwa Zentertian
 • LOCX: Blokada aplikacji (CY Secure)
 • XBrowser - Super Fast i mini od XMan
 • iMuslim
 • Solo Launcher
 • Idź Prędkość
 • Siatka zdjęcia
 • Avast Mobile Security za darmo
 • S Photo Editor
 • AllShare
 • Multi Calculator

Ta lista pomogła mi zidentyfikować aplikację „winowajca”. Dla mnie była to aplikacja „AllShare” - jeśli możesz, to sprawdź i dodaj ją do swojej listy, bmdixon.
Nirav Zaveri

Możesz dodać Multi Calculator do listy.
Cobus Kruger

12

Wygląda na to, że ES File Explorer robi to teraz - mam go zainstalowaną od lat, ale dziś widziałem, jak wyskakuje DU Quick Charge i wydaje się, że jest związany z aktualizacją ES File Explorer. Odinstalowałem go i zniknęło złośliwe oprogramowanie.


Czy była to darmowa wersja ES File Explorer, czy była to wersja płatna / Pro? (Dzisiaj widziałem ekran blokady tylko raz. Mam oba zainstalowane).
ycc_swe

To była darmowa wersja
JBCP

Dzięki. Jeśli ten ekran blokady pojawi się ponownie, odinstaluję darmową wersję. Deinstalacja często zajmuje dużo czasu, ponieważ podczas ponownej instalacji musisz wprowadzić wszystkie hasła (chmurę, ftp), skonfigurować system Windows itp.
ycc_swe

5

Ma to dostarczyć dodatkowych dowodów na to, że ES Explorer jest kolejnym winowajcą z rodziny aplikacji ES

Monitorowanie sieci: jak zacząć i dlaczego warto to rozważyć , post, który pojawił się wczoraj w portalu XDA, potwierdza to za pomocą Fiddler - bezpłatnego internetowego serwera debugowania dla dowolnej przeglądarki, systemu lub platformy

W artykule XDA wyjaśniono, skonfigurowano Fiddler, tworzenie serwera proxy, podłączanie telefonu i laptopa w tej samej sieci Wi-Fi oraz analizowanie ruchu. W szczególności przeanalizował ruch z ES Explorer i mówi

 • Mimo że wersja Pro nie jest dostarczana z reklamami, kilka MB wciąż jest pobieranych, ale nie jest wyświetlanych.

 • Aplikacja jest źle zbudowana bez względu na wydajność.

 • Aplikacja stale komunikuje się z Baidu.

Post kończy się obrazowym dowodem na obecność innego złośliwego oprogramowania powiązanego z ES Explorerem

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2

Bursztynowa pogoda była przyczyną, dla której DU Quick Charge zostało dodane do mojego ekranu blokady. ES File Explorer i ES App Locker nie były przyczyną.


Bursztynowa pogoda też nie była przyczyną mnie.
subiektywista

2

To była ES App Locker, a teraz są marionetką, która wysadza aplikację z 5 gwiazdkami, aby spróbować przeciwdziałać potopowi 1 gwiazdek ... Właściwie to jest dość smutne i dlatego przełączyłem się na Menedżera Solid File, który tak naprawdę lubię więcej niż mi się podobało ... To trwa 14-dniowy okres próbny, zanim będziesz musiał dokonać zakupu, ale istnieje wiele alternatyw, które nie są opłacalne, takie jak Amaze File Manager, który jest open source, więc nigdy nie powinien być płatnym w użyciu.


1
Mam nadzieję, że ludzie będą komentować w Play Store, jeśli nagle pojawi się wysoki napływ ocen 5 gwiazdek.
ycc_swe 28.04.16

2

W moim telefonie przyczyną blokady była aplikacja do udostępniania plików Xender. Kiedy kliknąłem małą ikonę koła zębatego (ustawienia) w prawym górnym rogu, dałem mi opcję wyłączenia funkcji Xender Quikarge i tak też zrobiłem. Nie dostaję już tego ekranu. Poszedłem na stronę aplikacji Xender w sklepie Google Play i wielu innych użytkowników również skarżyło się na ten sam problem. Mam nadzieję że to pomoże.


Proszę połączyć aplikację ze Sklepu Play
beeshyams
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.