Dlaczego kompas na Androida nie reaguje na magnes?


12

Pobrałem program Compass na Androida i starałem się zbliżyć do niego silny magnes. Ostrze pozostało stabilne, jakby w pobliżu nie było magnesu.

Oto dowód wideo na YouTube .

Sprawdziłem inne urządzenia, w tym iPad Air 2, i wykazały one podobne zachowanie. To drastycznie różni się od konwencjonalnego zachowania kompasu. Ponadto żadne urządzenie nie pokazuje prawidłowych głównych kierunków, z wyjątkiem konwencjonalnego kompasu.

Dlaczego kompas na Androida nie reaguje na magnes?

AKTUALIZACJA

Zauważ, że wartość pola magnetycznego zdecydowanie rośnie, gdy magnes się zbliża.

Właściwe pytanie brzmi, w jaki sposób próbują odróżnić pole magnetyczne Ziemi od pola magnetycznego magnesu?

Zauważ też, że kierunek wskazywany przez kompas jest NIEPRAWIDŁOWY w stosunku do kompasu konwencjonalnego.


3
Świetne pytanie! Nigdy się nad tym nie zastanawiałem. „Zgaduję”, że nie ma kompasu, tylko akcelerometry, żyroskop i GPS i wykorzystuje kombinację tych, które nie są podatne na pobliski magnetyzm
Baronz

1
Nachylam się, abyś pozostawił magnes na miejscu, zanim kompas cyfrowy zacznie pokazywać efekt. Cyfrowy kompas w urządzeniu jest dość głośny, więc programiści mają tendencję do wygładzania danych, aby mniej roztrzęsić się (i wyglądać ładnie). Natychmiastowe wyniki kompasu fizycznego nie są takie same, jak to, co zrobił programista. Również kompas cyfrowy ma granicę natężenia pola, magnesy ziem rzadkich mogą maksymalnie unieruchomić czujnik, co może spowodować, że oprogramowanie zignoruje stan ekstremalny.
Morrison Chang,

Interesujące pytanie. Podczas badań nad tym, natknąłem się na dyskusję na Quora, gdzie wyjaśnia, jak działa kompas Android za pomocą ziemskiego pola magnetycznego. Nie mogę jednak wyciągnąć żadnych wniosków, czy jest ono silniejsze / słabsze niż pole magnetyczne wokół kamienia magnetycznego, czy też wpływa na cokolwiek.
Andrew T.

Niekompletne pytanie, musimy wiedzieć, który telefon i która kompas. Prawdopodobnie miałeś telefon z niższej półki, który nie ma wbudowanego magnetometru. Inne czynniki związane z tym, jak aplikacja oblicza kierunek z 3 osi czujnika, a także automatyczna kalibracja telefonu. Najlepszym sposobem na zmierzenie pól bardziej niż znajdowanie kierunku jest użycie czegoś takiego jak „Sensor Logger” firmy irealitysoft, który pokazuje wszystkie 3 osie w czasie.
Hamish_Fernsby

Odpowiedzi:


5

Algorytm czujnika ludzie ciężko pracowali, aby upewnić się, że na „czujnik kompasu” nie ma wpływu rozproszone pole magnetyczne otoczenia. Jeśli chcesz zobaczyć dane pola magnetycznego, użyj zamiast tego czujnika pola magnetycznego.

Powszechnym sposobem, aby wiedzieć, że urządzenie jest poddawane zewnętrznym zaburzeniom magnetycznym, jest porównanie danych czujnika magnetycznego z czujnikami ruchu (akcelerometr i, co ważniejsze, żyroskop), jeśli nie ma ruchu, algorytm tłumi wszelkie zmiany kierunku kursu kompasu, ponieważ stara się odzwierciedlić rzeczywistość, że kierunek kompasu się nie zmienił. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z tematem „zespolenie czujnika”.


1
Aha, tak przy okazji, GPS NIE pokazuje kierunku (być może namiaru trajektorii ruchu), ale nie wskazuje, w którą stronę wskazuje urządzenie. Każda odpowiedź dotycząca GPS jest po prostu błędna.
Ian


0

Wiele telefonów z Androidem ma magnetometr, który mierzy pole magnetyczne w mikrotesli. np. Samsung S6 ma układ yamaha, który może mierzyć do 2000uT. Jeśli chcesz zobaczyć efekt magnesów i elektromagnetyzmu, zainstaluj aplikację, taką jak rejestrator czujników firmy iReality soft lub „gaussmeter”.


0

W moich testach magnes wpływał na kompas w Galaxy S2 Active. Mógłbym przeciągnąć na północ w prawo o 360 stopni.


-1

Kompas na Androida działa przy użyciu czujników telefonu i GPS, a nie magnesu lub innego rodzaju kompasu wbudowanego w telefon. Tak więc nie można wykonać żadnego ugięcia za pomocą magnesów.


ta odpowiedź jest poprawna tylko dla telefonów o niskiej specyfikacji, które nie mają rzeczywistego magnetometru i polegają na innych czujnikach, takich jak GPS. Jeśli uruchomisz aplikację irealitysoft „Sensory Logger”, możesz wykryć pole z magnesów, takich jak zapięcie na etui na telefon w stylu portfela. Próbowałem tego na S6 i M4, to zdecydowanie działa.
Hamish_Fernsby
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.