Czy istnieje sposób drukowania bezpośrednio z telefonu?


23

Jestem prawie pewien, że odpowiedź brzmi „nie”, ponieważ producenci drukarek nie zaczęli jeszcze tworzyć sterowników dla Androida (lub iPhone'a).

Chyba jestem ciekawy, czy ktoś coś o tym słyszał i czy / kiedy stanie się to rzeczywistością. (a może jeśli już jest, a ja po prostu nie jestem tego świadomy?)


Odpowiedzi:


11

To świetne pytanie. Szukałem tej funkcjonalności wiosną, ale znalazłem tylko aplikacje, które pozwoliłyby na drukowanie na drukarkach z obsługą Wi-Fi.

Właśnie spojrzałem ponownie i natknąłem się na PrinterShare , która wygląda całkiem fajnie. Najwyraźniej możesz drukować na drukarce Wi-Fi lub z oprogramowaniem zainstalowanym na lokalnym komputerze możesz drukować przez Internet na podłączonej drukarce. Nie miałem jeszcze okazji tego wypróbować i wygląda to trochę drogo, ale wydaje się obiecujące.


Udostępnianie drukarki +1 działa świetnie!
Jay Askren,


6

Dostępnych jest również kilka niezależnych od producenta rozwiązań wykorzystujących różne technologie:

Wszystkie są tylko przykładami odpowiadających im „typów” - sprawdzanie w Playstore znajdziesz o wiele więcej. Ponadto wspomniano już o kilku innych - takich jak rozwiązania zależne od producenta lub PrinterShare .1

Myślę, że pomysł potrzebowania sterowników sugerowany przez PO wymaga wyjaśnienia. Sądzę, że a) jeśli próbujesz komunikować się bezpośrednio z drukarką, tak potrzebujesz sterownika, ale b) jeśli komunikujesz się z drukarką, powiedz na serwerze LAN, czy sterownik w sieci LAN może to zrobić ta praca. Zadanie (przynajmniej IMO, chociaż aplikacje wydają się różne) może polegać bardziej na pytaniu serwera, co może zrobić drukarka, a czego nie. Istnieje w tym zakresie możliwość zmian (np. Konwersja lub interpretacja formatu dokumentu. ,,

Moja własna próba aplikacji jest zgodna z planem b (który wymaga włączenia komputera i trasy internetowej). Dzięki temu mogę nawet wysłać zadanie na dysk CD bez konieczności instalowania sterownika w systemie Android, ponieważ serwer CUP (w tym przypadku) wie, jak powiedzieć drukarce, aby zrobiła te rzeczy.

Może powinienem również wspomnieć o „włączonym Wi-Fi”. Jeśli wybierasz się na trasę Cups, myślę, że fizyczna lokalizacja drukarek decyduje, czy chcesz się z nimi skontaktować przez sieć (Android musi tylko dotrzeć do serwera Cups). Żadna z drukarek w domu nie jest. W domu są dwie drukarki. Drukarka laserowa to Xerox Phaser 6110N. To jest drukarka przewodowa LAN. Nasz Epson P50 łączy się za pomocą starego (i wierzę, że dawno przestało być urządzeniem do udostępniania wydruku Belkin). Kiedy zmarł nasz poprzedni Epson R220, zastanowiłem się nad drukarką fotograficzną w ich zasięgu, która zbudowała go jako wifi i wolałaby pozbyć się urządzenia Belkin. Zdecydowałem, że nie, ponieważ był to uczciwy krok w cenie

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.