Jaka jest nazwa protokołu używanego przez urządzenia z Androidem w trybie debugowania?


16

Mam dziwny prototyp Androida, który dostaliśmy od klienta. Powiedział, że klient o tym zapomniał, a teraz majstruję przy nim i sprawdzam, czy mogę zrobić coś interesującego. Wygląda na to, że urządzenie należy do tej samej rodziny co Acer beTouch.

Zwykle ładował się dobrze, ale podczas próby przejścia do trybu szybkiego uruchamiania w ogóle przestał poprawnie się uruchamiać. Teraz uruchamia się w dziwny tryb debugowania. Jeśli podłączę go do USB, pojawi się na moim Linux-ie jako port / dev / ttyACM0 poprzez sterownik modemu USB dla Linuxa. Nie jest to jednak modem.

Jeśli podłączę się do niego za pomocą terminala szeregowego i naciśniesz RETURN, odpowie:

OK

Jeśli piszę coś jeszcze i naciskam klawisz Return, otrzymuję:

NOTSUPPORTED

Więc to nie jest modem Hayesa. To nie są protokoły fastboot ani adb Androida. hwinfo próbował to sprawdzić, ale nic nie dostał. Ponieważ jest to urządzenie USB, nie mogę uzyskać żadnych komunikatów pojawiających się podczas uruchamiania. Robiłem złe rzeczy na wielu urządzeniach z Androidem, ale nigdy wcześniej tego nie widziałem. Czy ktoś to rozpoznaje?

(Wskazówki dotyczące sposobu, aby go uruchomić ponownie byłoby przydatne też, ja nie .. Znaleziono tryb odzyskiwania --- CALL + Volup + POWER odsyłające --- ale to nie fabryka resetowanie nic nie znalazłem jeszcze fastboot)

Aktualizacja: Myliłem się! Jest to modem Hayes. Po prostu nie rozumie żadnych poleceń. Więc:

AT
OK

Ale:

ATI0
NOTSUPPORTED

Nie mogę znaleźć żadnych poleceń, które zmusiłyby go do zrobienia czegokolwiek, nawet AT&Vlub ATS0=0. Co jest dziwne. Nie wiem, dlaczego telefon uruchamia się w tym trybie; prawdopodobnie coś jest nie tak z głównym systemem plików. Czy nie przypuszczasz, że ktoś zna magiczne polecenie Hayesa na Androida, aby uzyskać powłokę roota lub uruchomić się ponownie w trybie odzyskiwania lub fastboot, czy coś , co mógłbym wypróbować?


To bardzo fajnie. Nie sądzę, że urządzenie Acer jest jedynym, które ma specjalne tryby uruchamiania. Na przykład wiele telefonów HTC ma tryb (którego nazwy nie znam) uruchamiany przez fastboot oem rebootRUU. Próbuję powiedzieć, że gdzieś w Internecie jest pewna dokumentacja alternatywnych trybów uruchamiania dla urządzeń Acer.
Ehtesh Choudhury

Odpowiedzi:


1

Czy próbowałeś użyć adb z zestawu Android SDK do połączenia z urządzeniem? Uważam, że ten sam protokół jest również używany, gdy system operacyjny jest uruchomiony i podłączony przez USB.


adb nie łączy się przez połączenie szeregowe --- chce tylko TCP lub USB i nie obsługuje niczego innego. Przyznaję, że nie próbowałem podsłuchiwać połączenia TCP, aby sprawdzić, czy jest to ADB zepchnięty przez port szeregowy.
David Biorąc pod uwagę
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.