Telefon z Androidem „ładuje się powoli”: jak przyspieszyć


47

Gdy ładuję urządzenie z Androidem, ekran blokady wyświetla komunikat „ Ładowanie powoli ”:

Android Marshmallow Ładowanie powoli

Czy jest to szczególne ustawienie oprogramowania, które nakazuje Androidowi ładować powoli?

Jak szybko ładować Androida ?


Miałem problemy z bardzo wolnym ładowaniem telefonu, ponieważ jednocześnie miałem zbyt wiele aplikacji. Spróbuj znaleźć aplikacje, które nie muszą cały czas działać, i wyłącz je.
CJ Dennis

3
możesz zacząć od zmiany praw fizyki. ;)
ell

USB3 został zaprojektowany tak, aby był w stanie zapewnić większą moc niż USB 1 lub 2. Użyj portu USB3 lub zasilanego koncentratora USB 3 lub ładowarki, która obsługuje protokół negocjacji mocy USB 3.
keshlam 24.04.16

Odpowiedzi:


56

To nie jest ustawienie oprogramowania: Android mówi ci tylko, że źródło zasilania, do którego podłączyłeś urządzenie, nie zapewnia wystarczającej mocy elektrycznej, aby naładować tak szybko, jak to możliwe.

To wydaje się , że:

 • Wolne ładowanie ” oznacza poniżej 1 A (przy 5 V ),
 • Ładowanie ” oznacza między 1 A a 1,5 A,
 • Szybkie ładowanie ” oznacza więcej niż 1,5 A.

Rozwiązaniem jest zwiększenie ilości energii elektrycznej dostarczanej do urządzenia:

 • Jeśli komputer ma port typu C, użyj tego. Ten port najprawdopodobniej będzie również miał funkcję Power Delivery, która zapewni „szybkie” ładowanie.
 • Podłącz do ściany zamiast do laptopa.
 • Wypróbuj różne kable USB.
 • Niektóre kombinacje adaptera / urządzenia są lepsze niż inne (na przykład dla Nexusa 6P / 5X ), więc użyj adaptera specjalnie dla twojego urządzenia, jeśli jest dostępne.
 • Niektóre laptopy mają różne porty USB o różnych parametrach zasilania. Na moim laptopie mam 2 porty USB, jeśli podłączę port po prawej stronie systemu Android, powie „ ładowanie powoli ”, ale jeśli podłączę port po lewej stronie (z symbolem + baterii), system Android powie „ ładowanie ”, co jest lepsze :

Laptop z baterią SS USB

Edycja: zapoznaj się z odpowiedzią @beeshyams wyjaśniającą, dlaczego powolne ładowanie jest tak naprawdę dobrą rzeczą, gdy bateria jest już całkowicie naładowana.


1
Moje doświadczenie z moim Galaxy S4 (Lollipop) polega na tym, że „Powolne ładowanie” występuje ze wszystkimi ładowarkami i kablami 1A (w tym portami USB komputera), podczas gdy „Ładowanie” pojawia się tylko wtedy, gdy jest podłączony zarówno do ładowarki, jak i kabla obsługującego prąd 2A. Warto zauważyć, że podczas korzystania z Bluetooth i nawigacji (która wykorzystuje zarówno GPS, jak i lokalizację komórki) telefon nie ładuje się wystarczająco szybko, aby dopasować drenaż w systemie ładowania 1A; wydaje się to bardzo prawdopodobnym powodem, dla którego stworzono ładowarki i kable 2A.
Zeiss Ikon

Należy również pamiętać, że w niektórych przypadkach może być konieczne osobne włączenie szybkiego ładowania USB3 z BIOS-u komputera.
arni

26

Inne odpowiedzi wyjaśniły, jak przyspieszyć ładowanie. Ta odpowiedź próbuje wyjaśnić próg, z którego korzysta system Android.


Prędkości ładowania nie można konfigurować; to tylko status, który pokazuje Android, aby użytkownik wiedział o tym.

Kiedy został zaimplementowany po raz pierwszy, opiera się na tym, ile prądu (w milliAmpere) otrzymuje. Jak pokazano w dzienniku zatwierdzeń „ Pokaż szybkość ładowania na Keyguard ”, a konkretnie w pliku config.xml , wartościami domyślnymi były:

<!-- Threshold in micro amperes below which a charger is rated as "slow" -->
<integer name="config_chargingSlowlyThreshold">1000000</integer>
<!-- Threshold in micro amperes above which a charger is rated as "fast" -->
<integer name="config_chargingFastThreshold">1500000</integer>
 • Ładowanie powoli: <1A
 • Ładowanie: 1 A - 1,5 A.
 • Szybkie ładowanie:> 1,5 A.

5 miesięcy później wdrożenie zmieniono na oparte na otrzymywanej mocy (w mikroWatach). Jak pokazano w dzienniku zatwierdzeń „ Szybkość ładowania na podstawie napięcia ”, z tego samego pliku config.xml , wartościami domyślnymi były:

<!-- Threshold in micro watts below which a charger is rated as "slow"; 1A @ 5V -->
<integer name="config_chargingSlowlyThreshold">5000000</integer>
<!-- Threshold in micro watts above which a charger is rated as "fast"; 1.5A @ 5V -->
<integer name="config_chargingFastThreshold">7500000</integer>
 • Ładowanie powoli: <5 W.
 • Ładowanie: 5 W - 7,5 W.
 • Szybkie ładowanie:> 7,5 W.

Teraz domyślne wartości i bieżące zachowanie (używanie microWatts zamiast Amperów) może być problematyczne na niektórych urządzeniach (np. Nexus 5). Jednak wartości te są również regulowane przez dostawcę / producenta systemu operacyjnego, jak widać w przypadku LineageOS.

Jak podano w LineageOS Bug Tracker w Nexusie 5 i wyjaśniono w recenzji kodu LineageOS w Nexusie 5 ,

Domyślny próg wolnego ładowania w ramach jest ustawiony na 5000000 mikrowatów. Zakłada się, że wyjściowa ładowarka ścienna OEM urządzenia wynosi 1A @ 5 V.

Ładowarka ścienna OEM LG Nexus 5 może emitować tylko 1,1 A przy 4,8 V przy maksymalnej mocy. Następnie jest to dalej zmniejszane do około 1A @ 4,3V przez sterownik ładowania w jądrze. Powoduje to, że ekran blokady niepoprawnie wyświetla komunikat „Ładowanie powoli” przez cały czas.

Przed Nougat próg był oparty na mikroAmpresach i był ustawiony na 1000000, co ładowarka / urządzenie mogło z łatwością zrobić, w wyniku czego ekran blokady wyświetlał „Ładowanie”.

Ta zmiana obniża próg z 5000000 do 4200000 mikrowatów, tak że ładowarki ścienne pokazują „Ładowanie” na ekranie blokady, przywracając pierwotne zachowanie Marshmallow.

Uwaga: ten próg wpływa tylko na to, co jest wyświetlane na ekranie blokady. Nie wpływa na faktyczny prąd ładowania.


2
Dzięki +1. Zmiana na miliwaty wiąże się dobrze z Qualcomm 3.0, IMO, gdzie prąd i napięcie można regulować, aby uzyskać wymaganą moc, wcześniej było to głównie brutalne zwiększanie prądu głównie
beeshyams

10

Ma to na celu uzupełnienie badań OP o dodatkowe istotne informacje

„Szybkie ładowanie” zawsze nie jest ani pożądane, ani zmiana trybu ładowania konfigurowalnego przez użytkownika

Dlaczego nie jest pożądane?

 1. Prąd pobierany do ładowania nie jest jednolity. Różni się w zależności od etapu ładowania, jak widać na rycinie 1 tutaj

 2. Potwierdza to OEM - patrz przypis 1

Akumulator musi być znacznie rozładowany; szybkość ładowania spada wraz z postępem ładowania

 1. Oznacza to, że Powolne ładowanie niekoniecznie jest złe . Powinieneś oczekiwać i zobaczyć szybkie ładowanie → Ładowanie → ładowanie następuje powoli , gdy poziom naładowania rośnie. Taka jest natura ładowania akumulatorów Li Ion / LiPo. Szybkie ładowanie w całym cyklu ładowania znacznie przekracza moc potrzebną i z pewnością zrujnuje Twoją baterię. Wskazówka: Nigdy nie zobaczysz producenta OEM twierdzącego, że szybkie ładowanie od 0 do 100% w xx minut . Szybkie ładowanie zwykle kończy się po naładowaniu akumulatora w okolicach 70%. (Może być konieczne użycie aplikacji takiej jak Ampere, aby zmierzyć prąd ładowania i odpowiadające mu ładowanie powoli / ładowanie / ładowanie szybko wiedzieć konkretnie o swoim urządzeniu)

Dlaczego tryb ładowania nie jest konfigurowany przez użytkownika?

Odpowiedź Andrew wyjaśnia powiązane ograniczenia prądu i mocy w zależności od tego, który tryb się zmienia i czy jest to funkcja Androida. Poza tym Samsung zaproponował konfigurowalne przez użytkownika opcje włączania / wyłączania szybkiego ładowania

OK, jak mogę się upewnić, że ładuje się szybko, kiedy powinno?

Wszystkie opcje sugerowane przez OP są ważne z zastrzeżeniem. Chociaż miksowanie i dopasowywanie kabli w celu maksymalizacji prądu, jak podałeś (przykład dla 6P / 5X z mojej wcześniejszej odpowiedzi), jest dobrym pomysłem, należy pamiętać o następujących kwestiach

 • Szybka ładowarka nie zadziała, użyj tylko ładowarki OEM, jeśli chcesz szybko ładować. Nexus 5X wykorzystuje ładowarkę USB typu C, a nie szybkie ładowanie Qualcomm, choć obsługuje układ Qualcomm. Miło tu napisać

 • Jeśli kupujesz kable poza Google, upewnij się, że są one zgodne z USB Type C.


Nie jestem pewien, czy jest to powiązane, ale stwierdziłem, że pięciopinowy microUSB umożliwia szybsze ładowanie niż czteropinowy.
Sprzedawca maski śmierci

1
@DeathMaskSalesman: Dyskutowany tutaj typ USB C ma 24 piny. 5 pinów jest dla wcześniejszych wersji obsługujących OTG. Nie spotkałem się z żadnymi powodami, które powinny ładować się szybciej. Podziel się, jeśli jesteś świadomy
beeshyams

Tak naprawdę, po prostu porównałem prędkość ładowania wspomnianego kabla do standardowego kabla Samsunga.
Sprzedawca maski śmierci
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.