Jak blokować reklamy w aplikacjach na Androida?


26

Czy istnieją sposoby, które próbują blokować reklamy w aplikacjach? Wydaje się, że teoretycznie powinno to być możliwe, na przykład poprzez blokowanie żądań internetowych do niektórych witryn.


2
Google zaczyna usuwać aplikacje blokujące reklamy ze Sklepu Play: droid-life.com/2013/03/13/...
ale

Odpowiedzi:


15

Najpopularniejszą metodą jest zamiana wbudowanych plików hostów na te, które zmuszają zapytania DNS do znanych serwerów reklamowych do uzyskania 127.0.0.1 (localhost). To skutecznie blokuje najpopularniejsze reklamy i większość reklam Google w aplikacjach.

Minusem jest to, że aplikacje mogą stwierdzić, że reklamy są blokowane i mogą albo odmówić uruchomienia, albo w inny sposób obniżyć ich przydatność podczas blokowania reklam.

Dostęp do roota jest również wymagany do zastąpienia pliku hosts.

Poza tym nie widziałem niczego, co mogłoby selektywnie blokować żądania internetowe dotyczące dowolnych aplikacji. W przypadku niektórych programów, które używają reklam tylko do dostępu do Internetu, możesz użyć aplikacji zapory sieciowej, aby uniemożliwić im dostęp do Internetu lub - jeśli obsługuje to Twój ROM (jak najnowszy CyanogenMod) - cofnąć zezwolenie na dostęp do Internetu z aplikacji.

Ponownie, dostęp do roota jest ogólnie wymagany do skonfigurowania zapory na poziomie aplikacji lub wymiany pamięci ROM.


4
Pamiętaj, że istnieją do tego aplikacje, np. „Ad Free Android” lub „AdAway”. Wyszukiwanie szybko je pokazuje.
Mateusz

1
IMO Lepiej przekierować na 0.0.0.0
Broam

9

Istnieją dwie różne aplikacje, AdFree Android i AdAway, które blokują reklamy, teoretycznie we wszystkich aplikacjach. Aby korzystać z nich, musisz mieć zrootowany telefon.

AdFree Android działa przez

... anulowanie żądań do znanych nazw hostów w pliku hosts systemu.

co jest w zasadzie zautomatyzowanym rozwiązaniem modyfikacji pliku hosts, przywołanym przez innego użytkownika tutaj. Wygląda na to, że Adaway robi to samo.

Jeśli nie masz zrootowanego telefonu, możesz przynajmniej użyć przeglądarki Firefox z Adblock Plus AddOn (zainstalowanym przez Firefox).


4

Możesz także użyć zapory ogniowej lub aplikacji ograniczającej uprawnienia (na przykład DroidWall lub LBE Privacy Guard), aby ograniczyć dostęp do Internetu dla określonych aplikacji. Te także wymagają rootowania.


3

Aby wyłączyć reklamy, musisz zrozumieć, skąd faktycznie pochodzą reklamy. Istnieją łatwe do zidentyfikowania serwery reklam, których można łatwo uniknąć, edytując plik hosts (możesz edytować plik hosts na zrootowanym telefonie za pomocą menedżera plików ES lub z sesji terminalowej, lokalnej lub z laptopa / komputera stacjonarnego ).

Ale kiedy serwery reklam wciąż mają przypadkowe poddomeny, może to być prawdziwym obowiązkiem ciągłego ścigania tych zaktualizowanych serwerów. Istnieją aplikacje (wcześniej wspomniane), które ułatwiają to zadanie - ale nadal jest to to samo rozwiązanie, gdy trafia się reklamami - a następnie blokuje nowe serwery. Żadna z tych metod nie działa, jeśli adres IP zostanie zakodowany na stałe. To jest karta atutowa.

Inną opcją jest włączenie zapory ogniowej, która blokuje ŻADNY ruch dla określonej aplikacji. Oznacza to: aktualizacje, reklamy, przekazywanie statystyk itp. Nie używaj abonamentu i nie łącz telefonu. Avast! Bezpieczeństwo mobilne (bezpłatne na rynku lub w Play) daje szczegółową kontrolę, kiedy chcesz. Użyłem Avast na komputerach stacjonarnych i serwerach i uruchomiłem go na zrootowanym Gingerbread i CyanogenMod9 (ICS). Bardzo dobra aplikacja.


3

Oprócz blokowania reklam opartych na adresach DNS / IP polecam także MinMinGuard (wymaga zrootowanego telefonu i Xposed Framework). Posiada blokowanie oparte na API, w którym blokowane są wywołania funkcji dostarczane przez SDK sieci reklamowej.

MinMinGuard to narzędzie do usuwania reklam wykonane w Xposed Framework na Androida. MinMinGuard może całkowicie usunąć zarówno reklamy z aplikacji, jak i puste miejsce spowodowane przez te reklamy. Konwencjonalne aplikacje usuwające reklamy mogą blokować treść reklamy, ale miejsce zajmowane przez reklamę pozostanie niewykorzystane (czarne). MinMinGuard z powodzeniem usuwa tę czarną przestrzeń, co rozszerza okno aplikacji i poprawia wrażenia użytkownika!

Cechy:

  • Całkowicie usuń reklamę. Możesz zauważyć, że AdBlock i AdAway przestają wyświetlać treść reklamy, ale nie mogą usunąć pustego pola, które pierwotnie zostało zajęte przez reklamę. MinMinGuard może całkowicie usunąć puste pole!
  • Lekki Alternatywne aplikacje do usuwania reklam (AdBlock itp.) Stale uruchamiają usługę VPN w tle, co powoduje duże obciążenie systemu. MinMinGuard nie musi uruchamiać usługi VPN, więc oszczędza zasoby systemowe, a tym samym wydłuża żywotność baterii.
  • Ustawienia aplikacji. MinMinGuard pozwala wybrać aplikacje, z których chcesz usunąć reklamy. Jeśli chcesz tylko usunąć reklamy z kilku aplikacji, MinMinGuard jest najlepszym rozwiązaniem.

Zrzut ekranu MinMinGuard


2

Adblock Plus jest teraz dostępny na Androida.

Oto fragment z recenzji Lifehackera :

Jeśli lubisz Adblock Plus na komputerze, teraz możesz zabrać go ze sobą na telefon z Androidem. Adblock Plus dla Androida blokuje reklamy w witrynach podczas przeglądania, a nawet eliminuje reklamy w aplikacjach obsługujących reklamy. Co najważniejsze, jest całkowicie darmowy.

Adblock Plus dla Androida nie wymaga dostępu roota do telefonu, aby ukryć reklamy, ale działa najlepiej, jeśli urządzenie jest zrootowane. Jeśli jesteś zrootowany, będzie on eliminował reklamy przez 3G / 4G i Wi-Fi bez dodatkowej konfiguracji. Jeśli nie jesteś zrootowany i korzystasz z Ice Cream Sandwich, będzie blokować reklamy przez Wi-Fi, ale nie 3G / 4G. Jeśli na Twoim urządzeniu działa Gingerbread lub starszy, musisz ręcznie skonfigurować serwer proxy Adblock, aby działał. Mówiąc o serwerach proxy, w ten sposób Adblock Plus dla Androida usuwa wszystkie te reklamy: kieruje cały ruch przez ich serwery i usuwa reklamy, zanim dotrą do telefonu.


W artykule zauważono również: „... należy zauważyć, że jedynym powodem, dla którego tak wiele świetnych aplikacji na Androida pozostaje darmowych, jest to, że reklamy wspierają programistów…” Jeśli zbyt wiele osób zablokuje reklamy w aplikacjach na Androida, będzie ich mniej -Jakość bezpłatne aplikacje.
ale

1

Chociaż niepełne, mam na miejscu wystarczające rozwiązanie. Skonfigurowałem serwer dnsmasq dns w mojej sieci do obsługi 0.0.0.0 jako odpowiedzi na określony zestaw nazw hostów reklamowych.

Zaletą jest to, że mam jedno rozwiązanie, które naprawia to zarówno dla mojego tabletu, jak i telefonu bez konieczności rootowania jednego z nich. Wadą jest to, że działa tylko w domu na moim wifi.


1

Lubię podejście firewall. Niedawno zainstalowałem zaporę NoRoot i metodą prób i błędów stwierdziłem, że jeśli zablokuję dostęp do l [ab] -in-f [0-9] {3} \. 1e100 \ .net (w rzeczywistości aplikacja nie obsługuje wyrażenia regularnego w adresy), reklamy nie przechodzą.


1

Miałem wcześniej podobny problem i żadne z istniejących aplikacji nie mogło rozwiązać moich problemów, ponadto nie mogę zrootować mojego telefonu służbowego z powodu zasad. Potem zdałem sobie sprawę, że możesz skonfigurować proxy dla każdego połączenia (wifi i 4g) osobno. Zainstalowałem więc kałamarnicę, skonfigurowaną do blokowania większości irytujących witryn reklamowych i wdrożoną w oknie dokowanym. Krótko mówiąc:

docker run -d -p 3128:3128 --name squid-adblock andrassebo/squid-adblock

Następnie skonfiguruj serwer proxy w telefonie, aby używał adresu IP hosta i portu 3128 jako portu.

Jeśli chcesz sprawdzić szczegóły lub po prostu skompilować własny obraz, kod źródłowy jest dostępny w GitHub: source i DockerHub: images


0

Najnowsza aplikacja Android Market ( mam 3.15, po raz pierwszy zauważyłem tę opcję ) ma opcję, która pozwala ci zapobiegać śledzeniu cię przez Google lub AdMob i dostosowywaniu reklam do twoich zainteresowań. Jeśli to wszystko, co chcesz zatrzymać, to wystarczy zaznaczyć pole wyboru.

Otwórz aplikację Market, naciśnij Menuprzewiń w dół do nagłówka Inne ustawienia, w którym powinieneś zobaczyć:

Reklamy Google AdMob : personalizuj reklamy na podstawie moich zainteresowań

Wybierz, czy spersonalizować reklamy od Google i AdMob w aplikacjach mobilnych na tym urządzeniu. Ucz się więcej

Po prostu usuń zaznaczenie z tego pola wyboru, aby:

Zrezygnuj

Jeśli zrezygnujesz, Google nie wykorzysta informacji o identyfikatorze Twojego urządzenia do celów reklamowych i nie będziesz otrzymywać reklam opartych na Twoich zainteresowaniach lub uzyskanych danych demograficznych.


2
Nie sądzę, żeby to znaczyło, że w ogóle nie będziesz otrzymywać reklam, tylko że nie będziesz otrzymywać ukierunkowanych reklam.
ale

@AlEverett To prawda, dlatego powiedziałem „ śledzenie ciebie i personalizowanie reklam do twoich zainteresowań. Jeśli to wszystko, co chcesz zatrzymać ”, warto również zauważyć, że działa również tylko w domyślnych usługach reklamowych Google / AdMob / Android, jeśli aplikacja wyświetla reklamy innych firm, ta opcja nic nie robi.
GAThrawn

Właśnie dodałem jasności.
ale

-2

Odpowiedź brzmi: teoretycznie tak, praktycznie nie. Minęło kilka lat od pytania, ale adware stało się jeszcze gorsze.

Najlepszym sposobem na „blokowanie reklam” jest „pozbycie się kodu, który je wytwarza”. Jest to bardzo trudne do osiągnięcia, ponieważ wymagałoby to pozbycia się korzeni adware, które są związane z obecnym światowym modelem ekonomicznym i przedsiębiorczością. To tak, jakby rehabilitować wszystkich ludzi na całym świecie, reagować na reklamy bardzo drastycznie i ultimative: „albo bez reklamy, albo bez użycia urządzeń z systemem Android” . Może się to zdarzyć poprzez edukację dzieci, zaszczepienie silnego pomysłu, takiego jak „reklamy są czymś kryminalnym, takim jak pornografia / kradzież / oszustwo i spekulacja / terroryzm / narkotyki” ... W ten sposób po kilku pokoleniach ludzkie oprogramowanie głodowałoby, ponieważ jakiekolwiek „ działanie związane z reklamami „odnosi się do organizacji, która będzie brana pod uwagę należy zastosować olbrzymi podatek karny, a osoba publikująca reklamę uwięziona.

Istnieje inny, szybszy sposób: jest stworzenie grupy, która opracowałaby alternatywne oprogramowanie dla Androida, zasadniczo takie same jak dla Androida, ale z warunkami licencyjnymi wyraźnie zabraniającymi korzystania z reklam, a może nawet jakimś silnikiem blokującym / zaporowym, wbudowanym w system i łatwo dostrajane przez użytkowników. Dobre wdrożenie byłoby bardzo kosztowne, a umieszczenie go na jednym telefonie wymagałoby czasu. Ale to zdecydowanie zmusiłoby społeczność androidów do zareagowania.

Jest to kilka skutecznych podejść, ale każde prawdziwe działanie powinno angażować Google, który powinien „zmienić zdanie i stać się biały i puszysty”, aby naprawdę pozbyć się adware w Androidzie. Jest to bardzo mało prawdopodobne przy obecnym modelu ekonomicznym na świecie.


Przepraszamy, ale nie pomaga nam to natychmiast rozwiązać problemu. Staramy się unikać opinii, ponieważ nie jesteśmy forum. Zastanów się nad zapewnieniem technicznego rozwiązania problemu, nawet jeśli chodzi tylko o instalację aplikacji i używanie jej do blokowania reklam
Firelord

@Firelord Pease Proszę ponownie przeczytać tytuł pytania: nie było czegoś takiego jak „chodzi tylko o instalację aplikacji”. Poza tym „to nam nie pomaga” - kim jest „my”? Czy jesteś w imieniu jakiejś organizacji? Proszę używać poprawnych i zrozumiałych sformułowań.
xakepp35

@Firelord Dobra odpowiedź nie polega na rozwijaniu aplikacji, ale na „nierozwinięciu tego, co zostało stworzone przez błąd człowieka”. Żadna aplikacja nigdy tego nie rozwiązałaby. Prawidłowe rozwiązanie techniczne to: spędzić następne stulecie, próbując zmienić zdanie w taki sposób, aby ludzie nie brali udziału w tworzeniu / korzystaniu z oprogramowania reklamowego. Dodaj rzeczy związane z reklamami - oprogramowanie układowe, system operacyjny, biblioteki itp. - można po prostu porzucić. Kroki mogą obejmować politykę, informowanie, edukację itd. „Czy zostaną wzięte, czy nie?” / „Łatwe rozwiązanie czy trudne?” - są poza zakresem dyskusji. Ale to jest rozwiązanie i jest TYLKO prawidłowe rozwiązanie.
xakepp35

Masz rację. Obecny światowy system polityczno-gospodarczy, który jest silnie oparty na kapitalizmie, jest silnie związany z konkurencją, a tym samym z reklamą. Ale w naszym przypadku „praktycznie nie” ? Nie. W ciągu ostatnich kilku lat nie widziałem ani jednej reklamy (jeśli jej nie przegapiłem) na moim urządzeniu. Jedyne, co robię, to filtrowanie DNS.
Irfan Latif
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.