Czy można przechowywać wiele książek adresowych na jednym telefonie?


10

Próbuję znaleźć sposób na skonfigurowanie i zarządzanie wieloma książkami adresowymi w moim telefonie i ich rozróżnienie.

Chcę to zrobić, aby oddzielić moje osobiste kontakty od kontaktów zawodowych.

Domyślne zachowanie polega na zebraniu wszystkich kontaktów z moich różnych kont na jednej dużej liście (dwóch kontach Google i niektórych innych aplikacjach społecznościowych), ale połączenie wszystkiego jest trochę nieporządkiem. Wiem, że domyślna aplikacja ma wbudowanego menedżera grup, ale ma nieco niezręczny interfejs, który nie jest bardzo przydatny (za każdym razem, gdy go otwierasz, dzieli Cię kilka kliknięć od żądanego grupowania).

Idealnie chciałbym mieć rozwiązanie, które pozwoli mi zarządzać moimi kontaktami w potężny i konfigurowalny sposób, tj. Z tagami, niestandardowymi grupami itd., I które pozwolą mi łatwo przełączać się między wymienionymi grupami bez nadmiernego klikania.

Jak mogę to zrobić? Chcę również rozważyć aplikację innej firmy, ale teraz wszystko, co próbowałem, nadal zbiera każdy kontakt ze wszystkich kont razem.


Możesz używać grup kontaktów w obrębie jednej książki adresowej.
RockPaperLizard

Tak, wiem, ale interfejs do nawigacji w grupach nie jest bardzo przydatny, za każdym razem, gdy otwierasz książkę adresową, dzieli Cię od niej wiele kliknięć. A główny widok zawsze składa się ze wszystkich kontaktów ze wszystkich kont, czego staram się unikać. Potrzebuję bardziej wyrafinowanego rozwiązania.
Sekhemty 30.04.16

Zgadzam się. Mam nadzieję, że ktoś będzie miał odpowiedź. Aby obejść ten problem, możesz używać grup z innym programem kontaktowym, który ma lepszy interfejs użytkownika i łatwiejszy przepływ pracy (UX). Oczywiście jest wiele do wypróbowania.
RockPaperLizard

Odpowiedzi:


1

Udało mi się to zrobić z profilami Android for work. Konfiguracja jest skomplikowana i boli w tyłek, ale dostajesz 2 całkowicie oddzielne kontakty, Gmail, kalendarz itp


0

To może zadziałać. Jest to aplikacja o nazwie DejaOffice. Umożliwia podział kontaktów, kalendarzy itp. Na różne sekcje. Używałem go wcześniej i jest to świetna aplikacja. Alternatywą jest utworzenie innego konta Google dla każdego „Profilu”.


Czy możesz podać krótką sekwencję kroków, które należy wykonać za pomocą DejaOffice, aby mieć dwie książki adresowe? Nie znalazłem jak. Dzięki.
sancho.s ReinstateMonicaCellio

0

Jedną aplikacją, która działa w celu tworzenia różnych grup kontaktów, są kontakty plus . To trochę kiepski interfejs, ale działa. Jedynym sposobem, w jaki mogłem to zrobić za pomocą natywnej aplikacji Google, jest utworzenie różnych kont Google i zapisanie kontaktów na każdym z nich, a następnie zalogowanie się na konto i wylogowanie z drugiego, gdy trzeba użyć innego zestawu kontaktów.


Dzięki, już próbowałem Contact +, ale nie znalazłem opcji przechowywania osobnych książek adresowych. Jak mogę to zrobić?
Sekhemty 15.04.16

Nie, to się nazywa kontakty „plus”. Kontakty + nie działają w tym przypadku.
Devin Ersoy,

Czy aplikacja działała?
Devin Ersoy

2
@DevinErsoy: Dlatego zawsze zaleca się łączenie ze sklepu Play aplikacji, a także zapewnienie istotnych funkcji aplikacji, które Twoim zdaniem mogłyby pomóc OP. Poproś o edycję swojej odpowiedzi
beeshyams 30.04.16

@DevinErsoy - Czy możesz podać krótką sekwencję kroków, które należy wykonać w przypadku Kontaktów Plus, aby mieć dwie książki adresowe? Nie znalazłem jak. Dzięki.
sancho.s ReinstateMonicaCellio

0

Znalazłem aplikację o nazwie FullContact, która właściwie rozwiązała mój problem. Można go podłączyć do konta Google (niekoniecznie tego używanego w telefonie z Androidem). Książka adresowa jest całkowicie oddzielona od głównej aplikacji kontaktów telefonicznych (inaczej niż w przypadku Kontaktów IE +).

Więc teraz mam swoje kontakty osobiste (połączone z moim głównym kontem Google) w domyślnej aplikacji do kontaktów, a moje kontakty służbowe (połączone z innym kontem Google) w FullContact


Czy możesz użyć książki adresowej w FullContact jako „samodzielnej”? Oznacza to, że nie synchronizuję z żadnym kontem Google. Kontakty będą wprowadzane ręcznie i / lub importowane / eksportowane przez csv, vcf itp.
sancho.s ReinstateMonicaCellio

Nie używam już tej aplikacji, nie mogę ci odpowiedzieć, przepraszam.
Sekhemty,

0

Znalazłem inną aplikację, która może oddzielić wszystkie kontakty z różnych źródeł, a także ma wiele fajnych funkcji do użytku w pracy. Nazywa się DW Kontakty i robi to, czego potrzebuję lepiej niż ten z mojej poprzedniej odpowiedzi.


Czy możesz podać krótką sekwencję kroków, które należy wykonać za pomocą DWContacts, aby mieć dwie książki adresowe? Nie znalazłem jak. Dzięki.
sancho.s ReinstateMonicaCellio

Korzystam z funkcji zarządzania grupą; Ta aplikacja jest bardzo konfigurowalna, musisz eksplorować ustawienia i znaleźć konfigurację, która będzie odpowiadać Twoim potrzebom.
Sekhemty,

0

Kontakty VCF pozwala na posiadanie wielu książek adresowych. Możesz otwierać i edytować pliki vCard (.vcf). Każdy plik vCard to osobna książka adresowa.

Kontakty VCF zazwyczaj nie ma dostępu do głównej książki adresowej w telefonie, ale można za jej pomocą importować kontakty.

Ponieważ ta aplikacja działa w standardowym formacie plików dla książek adresowych, jest kompatybilna z innymi aplikacjami i aplikacjami komputerowymi.


-1

Tak, możesz mieć wiele książek adresowych. Możesz po prostu użyć konta Google do tego celu. Możesz umieścić różne osoby w różnych grupach i zrobić niestandardowy widok w ustawieniach, aby pokazać elementy, które lubisz.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.