Blokowanie reklam bez rootowania lub rootowanie niskiego ryzyka


11

Wcześniej nerwowo zrootowałem telefony, które posiadałem (Samsung S2, S3), ponieważ chciałem móc korzystać z Ad -way Ad-Blocker, skuteczny nie tylko w przeglądarkach (np. AdBlocker), ale także w innych aplikacjach. Mówię nerwowo, ponieważ zawsze uważałem, że tryb, w którym te zmodyfikowane ROMy są oferowane (strony internetowe, takie jak programiści XDA), jest nieco podejrzany / słaby. Niemniej jednak w przeszłości działało to dobrze, ale jestem świadomy, że mogłem po prostu mieć szczęście, ponieważ te fora obfitują w złe doświadczenia, tj. Zepsute telefony lub przynajmniej tony zmarnowanego czasu, próbując przynajmniej sprawić, by Twój telefon działa ponownie nawet w magazynie, nie mówiąc już o zrootowanym oprogramowaniu.

Teraz mam nowy telefon, najdroższy, jaki do tej pory miałem (S7 Edge) i przeglądając te same strony, czuję się równie nerwowy, wykonując tę ​​ryzykowną operację. Na przykład, odcinek S7 Krawędzi XDA-deweloperów stronie ma kilka zakorzenione ROM dostępne, jednak bez godziny i spędzać czas nie jest oczywiste, jakie są różnice między nimi są. Aby wymienić tylko kilka wątpliwości:

1) Czym różnią się oprogramowanie wewnętrzne „Recovery” od tych, które nazywają się „Kernel” lub „ROM”?

2) w jaki sposób każda z tych ROM-ów różni się od CyanogenMod, z którego chętnie korzystałem w przeszłości, ale dla którego nie widzę wersji S7 Edge z tego, co widzę? Nawiasem mówiąc, użyłem Odina, aby zainstalować CyanogenMod na moich starych telefonach, zamiast „odzyskiwania”.

3) Czy istnieją poważne różnice w działaniu S7 Edge z tak zrootowanym oprogramowaniem układowym / pamięcią ROM w porównaniu do wersji podstawowej? W szczególności, czy będzie bardziej podatny na exploity itp., Biorąc pod uwagę, że nikt tak naprawdę nie jest w stanie stwierdzić, czy te ROM-y mają np. Wbudowane trojany?

Biorąc pod uwagę wszystkie te obawy związane z rootowaniem Androida, czy jest jakiś sposób, aby blokowanie można wykonać bez rootowania? Jeśli nie, jaki jest najmniej inwazyjny i najmniej ryzykowny sposób zrootowania Androida (w tym przypadku S7 Edge)?


5
Ponieważ są tutaj już dwie dobre odpowiedzi, skupię się na tym, jaki wpływ na twoją gwarancję mają „nieautoryzowane operacje”, takie jak rootowanie przez ODIN , flashowanie niestandardowego Recovery , jądra lub ROM . Od czasu starej wersji S4 firma Samsung wprowadziła szczególny sposób, aby użytkownicy nie mogli zepsuć się z urządzeniem, a następnie poprosić firmę Samsung o naprawy objęte gwarancją. System ten składa się z określonego oprogramowania o nazwie KNOX, będącego nieodwracalnym bitem, który zmienia się z 0 na 1, jeśli wykonasz którykolwiek z powyższych. Spowoduje to zarówno unieważnienie gwarancji, jak i zakaz dostępu do pojemników KNOX.
Grimoire,

Opisane tu metody mogą pomóc: android.stackexchange.com/a/218314/218526
Irfan Latif

Odpowiedzi:


8

Byłoby lepiej, gdybyś podzielił swoje pytanie na trzy indywidualne pytania, ale ponieważ są one ze sobą powiązane, odpowiem na nie tutaj.

1) Czym różnią się oprogramowanie układowe „Recovery” od tych, które nazywają się „Kernel” lub „ROM”?

Odnoszą się one całkowicie do różnych rzeczy.

Odzyskiwanie :

Odzyskiwanie odnosi się do dedykowanej partycji rozruchowej z zainstalowaną konsolą odzyskiwania. Kombinacja naciśnięć klawiszy (zwykle włączanie + zwiększanie głośności) lub instrukcji z wiersza poleceń uruchomi telefon do odzyskiwania, gdzie można znaleźć narzędzia pomagające naprawić (odzyskać) instalację, zainstalować oficjalne aktualizacje systemu operacyjnego i / lub niestandardowe ROM i inne rzeczy.

Oprogramowanie układowe do odzyskiwania zawiera niestandardowy plik odzyskiwania, który umożliwia wykonanie znacznie więcej czynności dodatkowych niż w przypadku odzyskiwania zapasów. Może to obejmować opcje ponownego rootowania urządzenia, przeglądarkę plików do przeglądania plików, formatowania poszczególnych partycji i wiele innych.

Jądro :

Jądro jest rdzeniem systemu operacyjnego, który obsługuje żądania do i od sprzętu, pamięci i zarządzania procesami oraz wszystkich rzeczy niskiego poziomu, które są niezbędne do uruchomienia Androida. Jest oparty na jądrze Linuksa z kilkoma modyfikacjami, aby dopasować go do wersji Androida.

Oprogramowanie układowe jądra zawiera jądro, które po zainstalowaniu zastępuje istniejące jądro i modyfikuje elementy niskiego poziomu w celu dostrojenia oprogramowania w celu lepszego wykorzystania sprzętu. Lepsza żywotność baterii, wyższa wydajność, zwiększony odbiór sygnału itp. To niektóre rzeczy, które niestandardowe jądro może zrobić.

ROM :

Niestandardowa pamięć ROM zastępuje system operacyjny Android urządzenia - zwykle przechowywany w pamięci tylko do odczytu - nową lub zmodyfikowaną wersją systemu operacyjnego Android. Popularną niestandardową pamięcią ROM jest CyanogenMod, który oferuje wiele nowych opcji w porównaniu do oryginalnego oprogramowania układowego.

ROMy mogą zawierać zupełnie inny system Android lub mogą również zawierać jądro i / lub odzyskiwanie. Najlepiej przeczytać OP na tych wątkach, aby dowiedzieć się, co zawiera.

2) W jaki sposób każda z tych ROM-ów różni się od CyanogenMod, z którego chętnie korzystałem w przeszłości, ale dla którego nie widzę wersji S7 Edge z tego, co widzę? Nawiasem mówiąc, użyłem Odina, aby zainstalować CyanogenMod na moich starych telefonach, zamiast „odzyskiwania”.

Jest to subiektywne w stosunku do ROM, o którym mówisz. Niektóre ROM wykorzystują silnik RRO-Layers do tworzenia motywów, podczas gdy inne używają silnika motywu CyanogenMod. Niektóre ROM-y mogą mieć dodatkowe funkcje w stosunku do obecnych w CyanogenMod, inne mogą mieć zupełnie inny interfejs użytkownika.

Jeśli chodzi o niedostępność wersji CyanogenMod S7 Edge, dzieje się tak, ponieważ oficjalne kompilacje nie zostały jeszcze wykonane lub są w trakcie tworzenia.

3) Czy istnieją poważne różnice w działaniu S7 Edge z tak zrootowanym oprogramowaniem / ROM w porównaniu do wersji podstawowej? W szczególności, czy będzie bardziej podatny na exploity itp., Biorąc pod uwagę, że nikt tak naprawdę nie jest w stanie stwierdzić, czy te ROM-y mają np. Wbudowane trojany?

Ponownie, są one subiektywne dla wybranej pamięci ROM. Zasadniczo niektóre oferują lepszą wydajność, inne oferują lepszą żywotność baterii, a kilka innych oferuje połączenie tych dwóch. To zależy od tego, którą ROM wybierzesz.

Istnieje kilka ROM-ów, które mogą być bardziej podatne na exploity niż inne. Dlatego zaleca się wybranie oficjalnej wersji popularnej niestandardowej pamięci ROM, ponieważ są one testowane i sprawdzane, aby nie zawierały złośliwego oprogramowania.

Biorąc pod uwagę wszystkie te obawy związane z rootowaniem Androida, czy istnieje sposób blokowania reklam bez rootowania?

Jak powiedział @xangua, Adblock Plus będzie filtrował ruch Wi-Fi, ale wymaga konfiguracji serwera proxy.

Jeśli nie, jaki jest najmniej inwazyjny i najmniej ryzykowny sposób zrootowania Androida (w tym przypadku S7 Edge)?

Rootowanie jest specyficzne dla urządzenia. Istnieją różne sposoby uzyskania dostępu do konta root na różnych urządzeniach. W przypadku S7 Edge możesz wypróbować Kingo Root , twierdzi się, że działa na S7 Edge. Uważaj jednak, jeden zły krok może zepsuć urządzenie.


2
Zmiany są mile widziane, jeśli coś przeoczyłem lub jeśli można dodać dodatkowe informacje. :)
rjt.rockx 8.04.16

1
wielkie dzięki za świetną odpowiedź. ABP nie robi jednak dobrej roboty jako AdAway (patrz mój komentarz powyżej) ...
z8080

8

Odpowiedź na pierwsze i główne pytanie: Blokowanie reklam bez rootowania

Na niezrootowanych urządzeniach z Androidem 4.1.2, 4.2.1 i nowszym Adblock Plus będzie filtrował cały ruch Wi-Fi, ale należy go ręcznie skonfigurować jako serwer proxy. Adblock Plus udostępnia szczegółowe instrukcje dla niedoświadczonych użytkowników.

https://adblockplus.org/android-about

Unikaj zadawania wielu pytań w jednym poście, utwórz po jednym dla każdego pytania.


ABP nie działa dobrze, aby blokować reklamy znajdujące się w aplikacjach na Androida (takich jak YT), daje niespójne wyniki, np. Reklamy są blokowane w niektórych aplikacjach, ale nie w innych, lub na ich miejscu pozostają duże puste miejsca. Takie było moje doświadczenie i tak było z innymi (np. Adblockplus.org/forum/viewtopic.php?f=15&t=38777 ). Teraz pamiętam, dlaczego dla mojego S3 zdecydowałem się na rootowanie, ponieważ AdAway służył mi doskonale przez lata. Nie wydaje mi się, że ABP jest w stanie wykonać pracę tej samej jakości.
z8080

i punkt na wiele pytań.
z8080

4

Nie mam pojęcia, dlaczego nikt jeszcze nie wspomniał o „ Lucky Patcherze ” ...

Lucky Patcher to aplikacja, która może modyfikować aplikacje / pliki APK obecne w telefonie przez ich łatanie.

Jedną z rzeczy, które może na przykład zrobić, jest usunięcie reklam. Jego mechanizm usuwania reklam jest bardzo wydajny i może nie tylko powodować, że reklamy nie ładują się, ale także usuwać / zmniejszać pola reklam, abyś nawet nie pomyślał, że tam były .

Potrzebuje roota, jeśli chcesz łatać aplikacje bez ponownej instalacji, ale może także łatać aplikacje bez roota , odinstalowując je, instalując i ponownie instalując.

Może także robić wiele innych rzeczy (niektóre są nielegalne i bardzo cię odradzam) ...

Interfejs aplikacji może być przytłaczający i wymaga trochę przyzwyczajenia się, ale gdy go zrozumiesz, przekonasz się, że jego moc bije prawie każdy inny adblocker dla Androida.

Jak załatać aplikację, aby usunąć reklamy:

 1. Otwórz Lucky Patchera i dotknij aplikacji, w której chcesz zablokować reklamy.
 2. Stuknij w „ Otwórz menu łatek
 3. Stuknij w „ Utwórz zmodyfikowany plik APK
 4. Stuknij w „ APK bez reklam Google
 5. Dostosuj ustawienia usuwania reklam (jeśli chcesz)
 6. Stuknij w „ Odbuduj aplikację
 7. Poczekaj na zakończenie procesu łatania i dotknij: „ Przejdź do pliku
 8. Stuknij pierwszy element z wyświetlonej listy
 9. Stuknij „Odinstaluj i zainstaluj” i postępuj zgodnie z oknami dialogowymi odinstalowywania i instalowania Androida
 10. Otwórz aplikację i potwierdź, że reklamy zostały usunięte!

Lucky Patcher można pobrać tutaj .


dzięki, dobrze wiedzieć, ale dla tych z nas, którzy chcą po prostu zastosować szybką poprawkę (np. rootowanie + AdAway), aby otrzymywać reklamy ri dof i kontynuować życie, może to nie być najlepsze rozwiązanie
z8080

2

Samsung Galaxy S7 ma standardową aplikację przeglądarki o nazwie „Internet”. Obejmuje funkcję blokowania reklam, a także usuwanie ich kontenerów na stronach internetowych. W tym celu musisz zainstalować jedną z następujących aplikacji ze Sklepu Play

 1. Szybko Adblock
 2. Kryształ
 3. Adblock Plus dla Samsunga

Po zainstalowaniu otwórz Internet-> Więcej-> Ustawienia-> Zaawansowane-> Zablokuj zawartość (włącz przełącznik i wybierz zainstalowany program blokujący z powyższych).

Niestety jest to tylko rozwiązanie oparte na aplikacji, nie obejmujące całego systemu (które byłoby dostępne tylko poprzez rootowanie).

Jeśli chodzi o rootowanie,

 • nie próbuj tego robić. Utracisz Samsung Pay, tryb prywatny, gwarancję i oczywiście Knox się potknie. (jeśli nie masz nic przeciwko utracie tych funkcji, śmiało!)

Ans 2 - Na S7 nie będziesz mógł używać Cyanogenmod przez wiele miesięcy lub nigdy (ponieważ Samsung zablokował bootloadery w wersjach Qualcomm i nie podają kodu źródłowego Exynos). Stąd wszystkie ROM-y na XDA są ROM-ami zmodyfikowanymi w magazynie (zawierają tylko niewielkie zmiany, takie jak adblocker, trochę jądra x, niektóre zmiany tutaj, ale głównie zapas). Jeśli CM przyjdzie do S7, będziesz musiał zainstalować poprzez „odzyskiwanie”.

Ans 3 W tych płytach będzie głównie równoważna magazynie, będą działać normalnie (z wyjątkiem momentu można zmodyfikować go mocno). Te ROM-y na pewno nie będą dostarczane z trojanami😁

Nie, blokowanie całego systemu nie może być wykonane bez rootowania.

Najmniej ryzykownym sposobem na rootowanie będzie flashowanie autoootowania Chainfire przez odin (tylko Exynos)


Tryb samolotowy = skuteczny bloker reklam w grach. ABP = skuteczny bloker reklam za pomocą przeglądarki internetowej. Czego tu brakuje?
Aaron Gillion,

Brakuje nam reklam we wszystkich aplikacjach (w całym systemie). ABP twierdzi, że to robi, ale w rzeczywistości tak nie jest (patrz mój dłuższy komentarz powyżej), i tak czy inaczej ogranicza się do ruchu Wi-Fi.
z8080

rozwiązanie do rootowania Chainfire wydaje się dość proste - ale znowu wszystko wydaje mi się bardzo wątpliwe i słabe, i czułbym się nieswojo ryzykując urządzenie 700EUR, stosując łatkę, która nie ma wystarczających testów i za którą nie tylko nie bierze się odpowiedzialności, ale także nie ma wsparcia jest oferowany - patrząc na stronę Chainfire, sam deweloper nigdy nie wydaje się odpowiadać na ludzkie pytanie: „Ugruntowałem to, pomóż!” połączenia
z8080

jest wątek poświęcony temu przez Chainfire na xda. Jeśli zrobisz to poprawnie, urządzenie nie będzie cegły. W sieci istnieje wiele przewodników i filmów wideo na temat rootowania tego rozwiązania. Nawet
zrootowałem

1

Zasadniczo możesz sam zrootować urządzenie i użyć przezroczystego serwera proxy opartego na iptables do przekazywania zapytań DNS i http do serwerów proxy, które nie działają z uprawnieniami administratora. Wówczas nie musisz ufać oprogramowaniu nikogo innego, aby zainstalować go jako root. W praktyce nie wiem, czy jest jakaś dobra konfiguracja oprogramowania do uruchomienia w ten sposób na Androidzie.

Jeśli chodzi o wartość, blackholing DNS jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów blokowania aplikacji w aplikacjach i łatwo to zrobić samemu.


Metoda DNS brzmi obiecująco, jednak po wykonaniu instrukcji z 7labs.heypub.com/mobile/… albo WiFi przestaje działać (w przypadku wartości DNS na pasku narzędzi), albo działa, ale wyświetlane są reklamy (w przypadku wartości DNS).
z8080

1

Przechodząc do głównego problemu blokowania reklam bez rootowania ...

Jeśli masz odblokowany bootloader, możesz następnie uruchomić niestandardowe odzyskiwanie ( nawet bez flashowania ), a następnie zainstalować MoaAB .

Stosuję to samo podejście na trzech różnych urządzeniach ze skutecznym blokowaniem reklam. Nie jestem jednak pewien szczegółów Samsung S7 Edge.


1

Nie jestem pewien, co uważasz za podejrzane o XDA, ale tak naprawdę nie różni się niczym od tego, co robią producenci podczas ładowania / aktualizacji telefonów. Oficjalna aktualizacja może równie łatwo zawierać backdoora, wirusa itp., A instalujesz ją bez zastanowienia. Tak długo, jak jest to zrobione poprawnie, telefony z klocków w rezultacie nie są wcale powszechne i można je łatwo naprawić, jeśli tak się stanie.

Rootowanie jest wyjątkowo niskie, ale obecnie nie jest dostępne dla S7, ponieważ wciąż nad nim pracują. Takie rzeczy są również testowane w społeczności programistów, zanim zostaną udostępnione publicznie.

Jeśli chodzi o rootowanie, MUSISZ mieć wersję S7 exynos, aby działała. Wersja Snapdragon nie ma obecnie działającego katalogu głównego, chyba że zainstalujesz niestandardowy ROM.

http://forum.xda-developers.com/s7-edge/development/sm-g935-exynos-cf-auto-root-t3337354

Jeśli wolisz nie rootować, znalazłem 2 opcje na liście aplikacji użytkownika innego niż root do blokowania reklam w całym systemie, które tego nie wymagają. Nie mogę opublikować więcej niż 2 linków, ponieważ moje konto jest nowe, więc po prostu połączę wątek, z którego je otrzymałem.

http://forum.xda-developers.com/s7-edge/how-to/root-modifications-t3339094


0

Jeśli nie możesz usunąć reklam. Wykonaj następujące kroki: W tym celu musisz pobrać aplikację o nazwie Lucky Patcher .

 1. Więc pobierz Lucky Patcher apk z powyższego linku.
 2. Zainstaluj ten APK na swoim telefonie z Androidem.
 3. Otwórz Lucky Patchera.
 4. Teraz wybierz konkretną aplikację, z której chcesz usunąć reklamy.
 5. Kliknij Utwórz zmodyfikowany apk i wybierz usuń Google Ads .
 6. Na koniec dotknij Odbuduj aplikację.
 7. Teraz wystarczy odinstalować stary apk i ponownie zainstalować NOWOŚĆ. Gotowe.

0

Aplikacja Lucky Patcher rozwiązała mój problem: ')

Jak załatać aplikację, aby usunąć reklamy:

Otwórz Lucky Patchera i stuknij w aplikację, w której chcesz zablokować reklamy. Stuknij w „Otwórz menu łat” Stuknij w „Utwórz zmodyfikowany plik APK” Stuknij w „APK bez Google Ads” Dostosuj ustawienia usuwania reklam (jeśli chcesz ) Stuknij w „Odbuduj aplikację” Poczekaj na zakończenie procesu łatania i stuknij: „Idź do pliku” Stuknij w pierwszy element na liście, która się pojawi Stuknij „Odinstaluj i zainstaluj” i postępuj zgodnie z oknami dialogowymi deinstalacji i instalacji Androida Otwórz aplikację i potwierdź, że reklamy zostały usunięte!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.