Jak pisać w formacie PDF za pomocą tabletu i pióra (alias Czy istnieje Xournal jako alternatywa dla Androida)?


12

Istnieje już podobne pytanie , co jest o Xoom i notatek. Ale chciałbym zadać to w bardziej ogólny sposób:

Biorąc pod uwagę tablet (i długopis), w jaki sposób mogę pisać - nie tylko dodawać notatki i komentarze, bardziej jak pisanie na papierze - w formacie PDF?

Dodatkowe zapisywanie powinno być zapisane w tym samym pliku PDF i możliwe do odczytania / wyświetlenia przez najpopularniejsze czytniki PDF. Zasadniczo szukam alternatywy Xournal dla Androida.


Wszelkie aktualizacje na ten temat? (ostatnia aktualizacja ponad dwa lata temu ...)
Daniel Krenn

Odpowiedzi:


10

Jak dotąd najbliżej Xournal na Androida jest RepliGo Reader lub ezPDF Reader . Oni oboje

  • Zezwalaj na rysowanie linii, krzywych, odręczne itp.
  • Zapisz adnotacje / rysunki w pliku PDF

Ale moim zdaniem obie aplikacje nie wykorzystują pełnego potencjału możliwości tabletu Thinkpad i / lub xournal. Może to być subiektywne, ale moi koledzy, którzy mają tablety Thinkpad z systemem Linux z Xournal, wydają się mieć lepsze doświadczenie w „pisaniu do plików PDF”. Mam nadzieję, że na Androida będzie jeszcze więcej.

Alternatywy, sugestie są zawsze mile widziane. :-)

Edycja: Korzystam z ezPDF Reader. To najlepszy czytnik PDF dla Androida IMHO.


1
+1 dla exPDF Reader. Uwielbiam tę aplikację, używaj jej do wszystkich moich książek na zajęciach, aby robić notatki bezpośrednio w książce. Kto potrzebuje zeszytów?
jlehenbauer,

Zastanawiam się, czy któryś z nich nadaje się do adnotacji z aktywnym rysikiem, tj. Obsługuje odrzucanie dłoni, czułość nacisku, wygładzanie itp. LectureNotes ma takie funkcje, ale wydaje się importować PDF jako obrazy ...
highsciguy

@ Highsciguy, właśnie eksperymentuję z ezPDF z aktywnym rysikiem. Traktuje moją dłoń jak drugie pióro (jeśli o to prosisz).
Lukas

Sam korzystam i nadal używam ezPDF, ale nie ma wymienionych funkcji i jest znacznie mniej wygodny do pisania niż porządna aplikacja do notebooków, taka jak LectureNotes.
highsciguy

1

W tej chwili wydaje się, że nie ma portu Xournal ani alternatywy dla Androida, która zarówno wykorzystuje czułość nacisku pióra (np. W przypadku tabletu Lenovo Thinkpad), jak i pozwala na umieszczanie w plikach PDF adnotacji PDF w postaci swobodnej format macierzysty, który jest szybki i nie wiąże się z nieporęcznymi problemami z interfejsem. Prawie każdy program pdf do robienia notatek, który zawiera adnotacje, które znalazłem, używa tylko linii o stałej szerokości, które sprawiają, że wyglądasz, jakbyś pisał kredką na stronie (bardzo grubą nawet z najcieńszymi liniami), co czyni je praktycznie nie nadaje się do umieszczania notatek w dokumencie za pomocą zwykłej czcionki 12 pkt, która może zawierać jakiekolwiek znaczące stwierdzenie poza „złym”, „dobrym”, przekreślonym lub zakreślonym.



1

Pobrałem najnowszą wersję programu Adobe Reader . To działa, ponieważ możesz pisać lub drukować tekst i zapisywać go.


Pamiętaj, aby często otwierać „zapisany” dokument za pomocą innego edytora. Nie gwarantuje się poprawnego zapisu. Właśnie straciłem 2 godziny korekt.
Lukas
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.