Moje miejsce do przechowywania jest pełne. Jak mogę przenieść dane na większą kartę MicroSD?


15

Mam Moto G 2014 LTE z CM13. Kiedy dowiedziałem się o całej sprawie „przyjęcia karty SD jako pamięci wewnętrznej”, byłem bardzo podekscytowany, ponieważ rzeczywista pamięć wewnętrzna w tym telefonie jest niewielka. Skonfigurowałem 16 GB micro SD, największy, jaki miałem wtedy, i korzystałem z niego przy minimalnych problemach.

Szybkie przewijanie do przodu, a teraz mam kartę micro SD o pojemności 64 GB, której chcę używać zamiast karty 16 GB. Brakuje mi jednak najlepszego sposobu skopiowania danych na nowy lub nawet jeśli jest to możliwe. Pomysły, które do tej pory mam, obejmują:

 • Titanium Utwórz kopię zapasową wszystkich aplikacji [systemowych], przywróć ustawienia fabryczne, sformatuj nową kartę SD, a następnie przywróć (powinna działać, ale ogromny ból)
 • NANDroid karty SD na pendrive USB OTG, a następnie przywróć do nowej (całkiem pewny, że to zły pomysł i nie zadziała, ale ...)
 • Skopiuj wszystkie rzeczy na mój komputer za pomocą telefonu za pomocą jakiegoś menedżera plików (mam potrójny rozruch Linux / Linux / Windows, więc format pliku nie stanowi problemu), sformatuj nową kartę SD w telefonie i skopiuj z powrotem ( nie może być tak proste, prawda? Ukryte / niedostępne pliki?)
 • Skopiuj pliki na USB OTG za pomocą aplikacji do eksploracji plików root, sformatuj SD jako przenośny, sformatuj nowy jako przyjęty, a następnie skopiuj go z powrotem (może działać, z wyjątkiem punktu poniżej)
 • Sformatuj kartę SD 64 GB jako wewnętrzną za pomocą czytnika kart OTG za pomocą polecenia adb shell sm set-force-adoptable true, użyj przeglądarki root, aby skopiować wszystkie dane ze starej karty SD, sformatuj starą kartę SD jako zewnętrzną i usuń ją, a następnie weź nową kartę SD i włóż gniazdo kart SD (wydaje się zbyt skomplikowane, a także cierpi z powodu poniżej pułapki)

Kolejną rzeczą, która mnie martwi, są punkty montowania: czy aplikacje z zewnętrznie przechowywanymi danymi będą wiedziały, że mogą poszukać nowej karty SD? Czy będę musiał ponownie zamontować go w określonym miejscu z powłoką przy każdym uruchomieniu (lub może użyć skryptu init.d)? Przypuszczam, że zawsze można uzyskać do niego dostęp poprzez / sdcard lub / storage / emulated / 0, ale nie jestem w 100% pewien, co dzieje się za kulisami.

Mam ostatnie kopie zapasowe NANDroid, więc jeśli ktoś może wyeliminować opcje, które na pewno nie zadziałają (lub powiedzieć, które prawdopodobnie będą), mogę je wypróbować i zgłosić się na wypadek, gdyby ktoś natknął się na to pytanie w przyszłości .

EDYCJA: Tak więc mój telefon dalej ugryzł kurz i doszedł do punktu, w którym wpadł w całkiem poważny bootloop. Skończyło się na flashowaniu zupełnie nowej pamięci ROM. Jako taki, prawdopodobnie nie będę w stanie przetestować pełnego obrazu / deszyfrowania / itp. metoda, którą pierwotnie planowałem. Napiszę jednak to, co odkryłem do tej pory, na wypadek, gdyby ktoś chciał zastosować tę konkretną metodę w przyszłości:

 1. Wyobraź stare SD z dd w następujący sposób:, sudo dd if=/dev/mmcblk0 of=~/SDCardBackup.imggdzie /dev/mmcblk0jest położenie karty SD, jak można ją uzyskaćlsblk
 2. Przywrócić obraz po prostu wykonany z NOWEJ karty SD sudo dd bs=4M if=~/SDCardBackup.img of=/dev/mmcblk0(może trzeba odłączyć go najpierw)
 3. Odtąd w, byłem po to (dzięki @beeshyams!) Samouczek, który wyjaśnia kolejne kroki lepiej niż kiedykolwiek mógł to zrobić. Plan polegał na odszyfrowaniu magazynu i zmianie rozmiaru partycji głównej za pomocą gparted. Nie miałem pojęcia, czy to zadziała, czy nie, ale czułem, że warto spróbować. Jednak kiedy przyszedłem uruchomić polecenie deszyfrowania za pomocą klucza, który wyodrębniłem, dostałem błąd (który, jak sądzę, był moim tandetnym linuxem bardziej niż cokolwiek innego).

Jak mówię, nie mam pojęcia, czy powyższa metoda zadziała, czy nie, nawet jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Nie krępuj się też poprawiać któregokolwiek z powyższych poleceń, jeśli je źle wpisałem (aktualnie korzystam z systemu Windows, więc to wszystko z pamięci). Jeśli ta informacja komuś pomoże, to dobrze. Ale do tego czasu komentarz @ faidherbard powinien działać poprawnie.

Dzięki, Jackdafish


Kluczową rzeczą, której brakuje, jest to, że jest zaszyfrowana , co oznacza, o ile wiem, niemożliwe. Zobacz adaptable-storage, aby uzyskać więcej informacji (edytowałem listę tagów, aby to uwzględnić). Jest teoretycznie możliwy sposób rozwiązania problemu z szyfrowaniem
beeshyams,

@beeshyams Dzięki, przyjrzę się i poinformuję, jeśli będę miał szczęście. Czy klucz szyfrujący można odzyskać / znaleźć z dostępem roota? Wydaje mi się, że pamiętam coś takiego ...
cupit

Jeden z możliwych (?) Sposobów odzyskania klucza szyfrowania znajduje się w komentarzu.
beeshyams,

@beeshyams OK, po powrocie dobrze się przyjrzę. Jeśli jednak przeniesiesz pliki z telefonu, gdy jest włączony (np. Aplikacja eksploratora plików> USB OTG lub podłączony telefon> eksplorator plików na komputerze), czy nie zostaną one zaszyfrowane? W przeciwnym razie byłyby nieczytelne na następnej maszynie.
cupit

1
Dzięki za wszystkie informacje chłopaki! Myślę, że wezmę ten klucz szyfrujący i spróbuję wyciągnąć wszystko z karty SD, sformatować nowy, złapać ten klucz szyfrujący i skopiować wszystkie dane z powrotem. Zobacz jak idzie. Mam wszystkie kopie zapasowe w porządku, więc jeśli to nie zadziała, przywrócę ustawienia fabryczne. Jeśli tak, napiszę odpowiedź krok po kroku za kilka dni, na wypadek, gdyby ktoś napotkał ten post. Pozdrawiam :)
cupit

Odpowiedzi:


18

Mając podobny problem, przeczytałem komentarze do twojego pytania i ostatecznie wykonałem następujące czynności w oparciu o wskazówkę sugerowaną przez Barleymana :

 • Przejdź do Ustawienia> Pamięć masowa i USB ›Pamięć wewnętrzna, kliknij„ Migruj dane ”, aby przenieść dane z powrotem do pamięci wewnętrznej

Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na wewnętrznej stronie, aby cofnąć wszystko do tyłu (tak było w moim przypadku), oto kilka dodatkowych kroków:

 1. Podłącz telefon do komputera przez USB i wykonaj kopię zapasową zawartości starej „przyjętej” karty SD
 2. Ręcznie usuń wystarczającą ilość danych ze starej karty SD, aby móc wykonać przenoszenie: zazwyczaj zdjęcia i filmy, które można później łatwo przywrócić
 3. Kliknij „Migruj dane” w Ustawienia> Pamięć i USB ›Pamięć wewnętrzna
 4. Sprawdź, czy stara „adoptowana” karta SD jest teraz pusta (lub nawet sformatuj ją z powrotem do „Przenośnej”), a następnie wysuń ją
 5. Włóż nową kartę SD i skonfiguruj ją jako „Pamięć wewnętrzna” i zgódź się na przeniesienie do niej danych
 6. W końcu ponownie podłącz telefon do komputera przez USB, aby przywrócić ręcznie usunięte dane

Odniesienie: Odpowiedź na „Jak działa funkcja„ Formatuj jako pamięć wewnętrzną ”w Androidzie 6.0+?” :

 1. Możesz odwrócić ten proces, otwierając „pamięć wewnętrzną” z ustawień pamięci i istnieje „migracja danych”, która skopiuje wszystko z powrotem do wewnętrznej pamięci nvram.

Hej, to ma sens.
cupit

Po kroku 3 musiałem przejrzeć wszystkie aplikacje zapisane jako zapisane na karcie SD i przenieść je do pamięci wewnętrznej, aż na karcie SD nie będzie już więcej aplikacji. Następnie po kroku 5 wykonaj czynności odwrotne do aplikacji, które chcesz przechowywać na karcie SD. W przeciwnym razie działało to jak urok.
Matt

Ciągle dostaję „za mało miejsca”, mimo że moja karta SD ma tylko 4 GB, a moja wewnętrzna ma 40 GB wolnego miejsca
Shevek
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.