Jak symulować przycisk menu na Androidzie 6?


12

Używam Samsunga Galaxy S7. Długie naciśnięcie ostatniego przycisku nie symuluje przycisku menu, ale aktywuje tryb podzielonego ekranu. Długie naciśnięcie przycisku Wstecz też nie działa; po prostu zamyka aplikację. Używam starej aplikacji, która wymaga przycisku menu. Jakieś rozwiązanie tego problemu bez rootowania telefonu?


Jeśli aplikacja jest wystarczająco stara, aby oczekiwać przycisku menu, system powinien wyświetlić go automatycznie: trzy pionowe kropki po prawej stronie ostatniego przycisku. Czy Samsung to wyłącza?
Wyzard,

@Wyzard, nie jestem pewien, czy Samsung to wyłączył, ale nigdzie się nie pojawia, przynajmniej dla Samsunga S7.
supertonsky

Odpowiedzi:


9

Jak w tym poście , przejdź do Ustawienia → Dostępność → Zręczność i interakcja → włącz menu asystenta. Spowoduje to dodanie do ekranu pływającego przycisku, który można nacisnąć, aby wyświetlić menu zawierające stary przycisk Menu.

Samsung mówi również „W niektórych aplikacjach możesz dotknąć i przytrzymać przycisk Ostatnie aplikacje, aby wyświetlić opcje menu”. Prawdopodobnie ogranicza się to również do nowszych aplikacji i dlatego nie działało dla Ciebie.


Dziękuję, to działa świetnie. Naprawdę chciałbym mieć lepszy sposób, ale włączenie / wyłączenie wyskakującego okienka asystenta tylko dla 1 aplikacji, która tego potrzebuje, jest nieco kłopotliwe.
Răzvan Flavius ​​Panda

2

Długie naciśnięcie przycisku Wstecz na moim Galaxy S7 pozwoliło mi otworzyć menu w naprawdę starej aplikacji, zmuszając klawiaturę do pierwszego otwarcia. Moja aplikacja „eWallet GO!” ma pole wyszukiwania, które udało mi się kliknąć, aby otworzyć klawiaturę. Po otwarciu klawiatury (w moim przypadku Swype) przytrzymałem przycisk Wstecz i otworzyło się menu aplikacji. Wcześniej cała aplikacja została zamknięta, gdy próbowałem przytrzymać przycisk Wstecz.

Mam nadzieję że to pomoże.


2

W przypadku Galaxy S6 (i Galaxy S7) nie trzeba otwierać klawiatury. Dotknij i przytrzymaj przycisk wstecz przez co najmniej 2 sekundy, aby wyświetlić menu.

Działa to również na nowym Samsungu Galaxy J7 z systemem Android 7 (listopad 2017).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.