Czy można dowiedzieć się, czy aplikacja ma reklamy, analizując uprawnienia?


12

A jeśli nie, jak sprawdzić, czy aplikacja ma reklamy, czy nie?


6
Wiele aplikacji zawierających reklamy wymaga dostępu do Internetu. Z drugiej strony wiele innych aplikacji bez reklam również wymaga takich uprawnień. Więc nie. Nie ma „niezawodnego” sposobu na sprawdzenie, czy aplikacja ma reklamy, po prostu patrząc na uprawnienia.
Grimoire,

Odpowiedzi:


27

Nie widać tego po prostu poprzez sprawdzenie uprawnień aplikacji: te uprawnienia, których moduły reklamowe wymagają do swojej pracy, są takie same, jak sama aplikacja może potrzebować do innej pracy. Możesz jednak wyszukać aplikację w AppBrain : dla każdej aplikacji ta strona zawiera listę używanych modułów reklamowych (i innych bibliotek). Przekonasz się, że przewijanie w dół do sekcji „Biblioteki”. AppBrain rozróżnia „Narzędzia programistyczne” (które obejmują także biblioteki analityczne, takie jak Google Analytics lub Flurry ), „Biblioteki społecznościowe” (Facebook i spółka) oraz „Biblioteki sieci reklamowej” (Admob i spółka).

Biblioteki
Biblioteki używane przez aplikację, jak pokazuje AppBrain

Kliknięcie wpisu ujawnia również szczegóły dotyczące tego modułu / sieci.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.