Jak mogę powstrzymać Android Market przed wyświetlaniem złych / niegrzecznych aplikacji?


9

Używam Honeycomb z Xoomem, bardzo denerwujące jest wyświetlanie wszystkich złych, niegrzecznych aplikacji na całym rynku, na przykład w kategorii „Biblioteki i wersje demo”. Chociaż możemy je zignorować i nie pobierać, nie sądzę, że te rzeczy powinny tam być, ponieważ dzieci również korzystają z systemu operacyjnego.

Czy to normalne, że Market ma je wszystkie (np. Koreańskie seksowne dziewczyny itp.)? A może mój Xoom został naruszony? Mam również telefon HTC Desire, a te aplikacje nie pojawiają się na tym urządzeniu.

Odpowiedzi:


21

Android Market ma wbudowany filtr treści, który powinien filtrować większość tych aplikacji. Oceny są

 • Wszyscy
 • Niska dojrzałość
 • Średnia dojrzałość
 • Wysoka dojrzałość

Android 2.3 i nowsze

 1. Otwórz Android Market.
 2. Naciśnij Menu i dotknij Ustawienia.
 3. Dotknij „Wybierz poziom filtrowania” i wybierz żądane ustawienie.
 4. Aby zablokować ustawienia, dotknij ikony blokady i wprowadź kod PIN.

Android 3.0 i nowszy

 1. Otwórz Android Market.
 2. Naciśnij Menu w prawym górnym rogu.
 3. Kliknij „Filtr treści aplikacji” i wybierz żądane ustawienie.
 4. Aby zablokować ustawienia, dotknij ikony blokady i wprowadź kod PIN.

Źródło


Dzięki za odpowiedzi, ale miałem wrażenie, że… dojrzałość oznacza bardziej zaawansowane wykorzystanie. Tu nie jest taka dojrzałość. „Tak zwane aplikacje” nadal są dostępne z niskim poziomem dojrzałości. Dzięki.
Android lub nie

4
Android lub nie: możesz rzucić okiem na to pytanie: android.stackexchange.com/questions/6190/… Ale to pytanie dotyczy bardziej ogólnego blokowania treści dla dorosłych. Jeśli dasz dziecku smartfon z dostępem do Internetu, aplikacje na rynku nagości będą najmniejszym problemem. Internet jest pełen złych rzeczy ...
Flow

2
@Androidornot, jeśli czytasz definicję wysokiej dojrzałości na stronie pomocy Market, jest napisane: „Aplikacje w tej kategorii mogą koncentrować się lub zawierać częste przypadki treści seksualnych i sugestywnych; przemoc graficzną; funkcje społecznościowe; symulowany hazard; oraz silny alkohol, tytoń i odniesienia do leków. Aplikacje mogą gromadzić dane o lokalizacji użytkownika w celu udostępniania lub publikowania za zgodą użytkownika. ” więc ma to związek z filtrowaniem treści, a nie z zaawansowanym użyciem.
GAThrawn

@Flow przepraszam wygląda na to, że opublikowaliśmy w tym samym czasie podobne odpowiedzi i linkowaliśmy do tej samej strony Pomocy na rynku!
GAThrawn

Dzięki .. Moim zdaniem tutaj takie treści nie powinny być umieszczane na rynku Android, ponieważ ich własna strona internetowa jest w porządku. Dziękuję za twoją pomoc. „Otwarcie” jest dobre, dopóki złośliwi ludzie go nie zniszczą.
Android lub nie

5

Aplikacje na rynku powinny być wstępnie ocenione pod kątem „poziomu dojrzałości”. Jeśli przejdziesz do aplikacji Market, a następnie do jej ustawień, powinieneś mieć opcję Filtrowania treści.

Usunięcie zaznaczenia opcji „Wysoka dojrzałość” powinno usunąć wszystkie aplikacje „tylko dla dorosłych” z widoku rynku.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz ten artykuł pomocy Google: Oceny treści aplikacji

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.