Jak ustawić domyślny kontakt dla numeru telefonu?


19

Na mojej liście kontaktów mam kilka kontaktów, które korzystają z tego samego telefonu domowego, ponieważ są członkami rodziny. Na przykład:

  • moja matka
  • mój ojciec
  • mój brat
  • dom rodzinny

Zachowuję domowy numer telefonu dla każdego kontaktu, więc gdy chcę porozmawiać z jednym z nich, mogę wybrać kontakt, a następnie gdzie się z nim skontaktować. Utrzymuję osobny kontakt dla domu, abym mógł tam zadzwonić, kiedy nie chcę rozmawiać z nikim konkretnym.

Kiedy ktoś dzwoni z domowego telefonu rodzinnego, chcę, aby telefon wyświetlał kontakt z rodzinnego domu, a nie nikogo innego. Czy jest jakiś sposób na określenie, że numer telefonu ma domyślny kontakt?


Dziewięć lat później Android wciąż nie ma przyzwoitego rozwiązania tego powszechnego problemu.
Keith Thompson

Odpowiedzi:


5

Nowe kontakty są dodawane do wewnętrznej listy kontaktów na dole.

Są one wyświetlane w sposób, w jaki chcesz: Imię / Nazwisko lub Nazwisko / Imię.

Gdy zostaniesz wezwany przez Dom rodziny, numer telefonu zostanie przeszukany na wewnętrznej liście kontaktów i zwróci pierwsze znalezione dopasowanie.

Co musisz zrobić: Upewnij się, że dom rodzinny jest pierwszym kontaktem, jaki można znaleźć. Nie możesz tego zrobić, zmieniając go na inną nazwę, ponieważ nie zmienia to kolejności wewnętrznej listy kontaktów.

Jednym ze sposobów na to jest: Wyeksportuj wszystkie kontakty i edytuj plik .vcf, aby dom rodziny znajdował się ponad wszystkimi innymi kontaktami. Usuń kontakty z telefonu i zaimportuj edytowany plik.

Innym sposobem jest usunięcie wszystkich kontaktów i wpisanie ich ręcznie, ale upewnij się, że dom rodziny znajduje się przed innymi kontaktami z tym samym numerem telefonu.

Musisz to zrobić ze wszystkimi kontaktami, które nie są jedną osobą, ale wieloma osobami (tj. Ojcem i Matką) lub miejscem (takim jak dom rodzinny).


4

Rozwiązałem ten problem, zmieniając nazwę kontaktu, który pojawia się na liście po otrzymaniu połączenia. Innymi słowy, jeden z moich kolegów pojawiał się na liście za każdym razem, gdy otrzymywałem telefon od Work zamiast na „Work Landline”, więc edytowałem dane kontaktowe tego kolegi, aby nazywać się „Work Landline”, a następnie utworzyłem nowy kontakt dla tej osoby . Osiąga to dokładnie to, co opisał Fred, ale może wymagać mniej pracy w zależności od twojej sytuacji.

Minusem tego jest to, że możesz potrzebować połączenia w swoim dzienniku, aby ustalić, który kontakt chcesz edytować.

Mówiąc dokładniej, oto co zrobiłem (pamiętaj, że możesz zrobić 3 i 4 z telefonu zamiast z Internetu, a następnie nie potrzebujesz # 5):

  1. Zadzwoniłem na mój telefon komórkowy z mojego stacjonarnego telefonu stacjonarnego
  2. Zidentyfikowano kontakt, który został wyświetlony (nasz kierownik biura)
  3. Skorzystałem z witryny Kontaktów Google, aby zmienić nazwisko kierownika mojego biura na „Work Landline”
  4. Skorzystałem z witryny Kontaktów Google, aby utworzyć nowy kontakt z nazwiskiem kierownika mojego biura.
  5. Czekałem, aż moje kontakty zsynchronizują się z moim telefonem.
  6. Jako ostateczne potwierdzenie przejrzałem dziennik połączeń i zobaczyłem, że nazwisko kierownika mojego biura zostało zastąpione przez „Work Line”

1

Jasne, po prostu otwórz kontakt i naciśnij długo numer, który chcesz ustawić jako kontakt domyślny, a następnie wybierz kontakt domyślny

(rzeczywiste słowa mogą się różnić w zależności od używanej pamięci ROM i aplikacji kontaktowej, ale sposób na to, przynajmniej w standardowym systemie Android, jest taki)


5
Długie naciśnięcie numeru pozwala mi tylko zdefiniować standardowy numer kontaktu, a nie standardowy kontakt dla numeru. Czy pomyliłeś te dwie możliwości lub masz jakieś ROM-y naprawdę obsługujące tę przyjemną funkcję? Przynajmniej moja Galaxy S nie ma na to wsparcia. :(
Flow,

2
Jeśli ustawisz standardowy numer kontaktu na numer komórki, a numer domowy kontaktu jako standard, powinien on działać
Kyrias

Ach, źle zrozumiałem pytanie; przepraszam angielski nie jest moim głównym językiem
Magnetic_dud,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.