Jaka jest różnica między przypomnieniem a wydarzeniem w Kalendarzu Google?


15

Po kliknięciu znaku plus w aplikacji Kalendarz Google na Androida pojawia się opcja utworzenia wydarzenia lub przypomnienia .

Jaka jest dokładna różnica między nimi?

Odpowiedzi:


8

Czytałem o tym na forach Google, ale myślę, że nie mogę tego zlokalizować. Jednak tutaj jest artykuł wyjaśniający różnicę. Więcej szczegółów w artykule

Google wyjaśnia, że ​​różnica między zdarzeniami a przypomnieniami polega na tym, że pierwsze jest usuwane niezależnie od tego, czy w wydarzeniu uczestniczyło, czy nie. Z drugiej strony przypomnienia pojawiają się w Kalendarzu, dopóki zadanie nie zostanie wykonane - i tak, to właściwie różnica między nimi, więc nic nowego tutaj Google!

Do czasu zakończenia przypomnienia użytkownicy zostaną powiadomieni o zadaniu za pomocą wiadomości wyświetlanej na górze Kalendarza Google. Gdy użytkownik zakończy zadanie, przypomnienie można usunąć z obszaru powiadomień. Jeśli uważasz, że jest to trochę irytujące, możesz ustawić Przypomnienie na później, podobnie jak w Zdarzeniach.

Poza tym, to nie działa dobrze na moim Huawei Honor 6 z KitKat, z przypomnieniami często pomijanymi - nie zawracałem sobie głowy dalszym badaniem


Nadal mam wcześniejsze wydarzenia, nie zostały one usunięte, więc jest to nieprawda faktyczna.
Santropedro

@Santropedro: Dzięki. Jeśli
natknę

1
Dzięki, że tak uprzejmie podjąłem krytykę, opublikuję tutaj, jeśli kiedykolwiek zrozumiem ich podstawowe różnice. Gdy widzę teraz kalendarz Google, poprzednie wydarzenia są „szare” z jaśniejszym kolorem. Widzę je, a nawet usuwam indywidualnie.
Santropedro

@ Santropedro: Ważne jest, aby mieć rację, poprawiać i przyjmować poprawki. Ale jestem zaskoczony, że nikt nie zwrócił na to uwagi i zyskał spory udział w głosowaniu
beeshyams

2

W Androidzie 6 widzę, że przypomnienia mają mniej możliwych opcji konfiguracji. Oba mają wspólną nazwę , lokalizację i godzinę rozpoczęcia , a różnią się:

Przypomnienie:

  • Jeden alarm

Zdarzenie

  • Data i godzina zakończenia imprezy
  • Kontakty w wydarzeniu
  • Zero lub więcej alarmów
  • Notatki

Inną różnicą wydaje się być to, że przypomnienia nie mają możliwości wysłania Ci e-maila, niestety. (O czym oni myśleli?)
Dave Burton

1

Aby zachować przejrzystość moich wydarzeń i przypomnień w kalendarzu, zwykle myślę o wydarzeniach w kalendarzu jako o ustalonym czasie i / lub miejscu, w którym przypomnienia są elastyczne w zakresie „obowiązkowości”, czasu lub miejsca do zrobienia.


0

Używam „wydarzeń” do wydarzeń związanych z datą / czasem i cieszę się, że pozostają na liście i mogą służyć jako zapis tego, jak spędziłem ten dzień (zazwyczaj usuwam rzeczy, których nie robię). „Przypomnienia” są fajne, przede wszystkim mają mały palec z sznurkiem wokół ikony i ustawiam je, aby pojawiały się, gdy chcę, aby moja pamięć została pobudzona o czymś, co należy zrobić (służy mi to jak post-it): tj. rozłóż beczki na śmieci, kup prezent urodzinowy dla mojej siostrzenicy itp. Myślę, że pomieszanie może się zdarzyć, to że można wymienić Wydarzenia, aw polu wejściowym można ustaw wyskakujące powiadomienie na 10 minut, 30 minut, 1 godzinę przed faktycznym czasem rozpoczęcia zdarzenia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.