Czy istnieje sposób na przedłużenie lub zatrzymanie limitu ważności map offline dostępnych w Mapach Google?


14

Zastanawiałem się, czy istnieje sposób na całkowite wyłączenie lub przedłużenie terminu ważności Map Google - funkcja Offline .

Próbowałem tego szukać, ale prawie wszystkie blogi sugerują, że te zapisane w trybie offline mapy wygasają za 30 dni. Powiadomienie o ich wygaśnięciu brzmi: „Mapy offline wygasają. Po wygaśnięciu nie będzie można ich używać”.

Teraz to trochę za często i nie mogę uzyskać dostępu do Zapisanych map (bez internetu) w tym przedziale czasowym bez aktualizacji.

powiadomienie o wygasaniu map offline


Po prostu nie wolno żyć offline, dłużej niż ... Google musi wiedzieć o twoich krokach. To ich model biznesowy. :-)

Pobierz tutaj Idziemy mapy! To jest Awesome stworzony przez Nokia. Można go używać całkowicie offline do nawigacji.
Avinash,

Odpowiedzi:


9

Niestety nie jest to możliwe.

Prosto z pyska konia:

Obszary offline pobrane na telefon lub tablet muszą być aktualizowane co najmniej co 30 dni.

Jeśli Twój obszar offline wygasa za 15 dni lub krócej, Mapy Google spróbują zaktualizować Twój obszar, gdy będziesz mieć połączenie z Internetem i podłączysz go do ładowarki.

(z pomocy Map Google - Pobieranie obszarów i nawigacja offline )

W Internecie jest trochę domysłów na temat tego, jaki jest tego powód i czy potencjalnie jest to związane z obawą Google, że mapy będą nieaktualne. Pod tym samym linkiem powyżej powiedziałbym, że daje to wskazówkę:

Uwaga: Pobieranie obszarów offline jest niedostępne w niektórych regionach z powodu ograniczeń umownych, obsługi języków, formatów adresów lub z innych powodów.

Chociaż nie ma na to oficjalnego słowa od Google, powiedziałbym, że jest bardzo prawdopodobne, że ten termin jest związany z ograniczeniami umownymi przynajmniej w niektórych obszarach. Trochę jak wygasa wypożyczanie iTunes lub wygasają playlisty offline Spotify Premium: jeśli w ogóle nie było daty wygaśnięcia, nie ma różnicy między „dostępem” a efektywnym „stałym kupowaniem za darmo / tanio”.

Jeśli mapy offline są dla Ciebie bardzo ważne, możesz rozważyć aplikacje obsługujące OpenStreetMap (lub zobacz tę odpowiedź ).


2
Usunąłem komentarze dotyczące tej zasady. Tego rodzaju ożywiona dyskusja tu nie pasuje. Pamiętaj, że wszyscy jesteśmy tutaj, aby sobie pomagać, więc bądź miły.
Dan Hulme
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.