Jak mogę nagrywać akcenty?


14

Czy mogę zainstalować istniejącą aplikację, która będzie rejestrować moje interakcje dotykowe w tle? Właśnie to widziałem i sprawiło, że chciałem bawić się danymi dotykowymi, aby zobaczyć, jak to wygląda. Nie znalazłem żadnych prawdopodobnych kandydatów tutaj ani na rynku. Wydaje się, że Google wskazuje, że na pewno jest to wykonalne, jeśli napiszesz własną aplikację na pierwszym planie (co mnie nie interesuje, ponieważ chcę zarejestrować moje dotknięcia w całym systemie) i że może to być możliwe przy użyciu niestandardowej aplikacji w tle , co może być fajnym projektem, ale wolę zainstalować istniejącą aplikację, jeśli to możliwe.


2
jeśli jest coś takiego, jestem prawie pewien, że wymagałoby to przynajmniej zrootowania telefonu, ponieważ jest to problem z bezpieczeństwem i prywatnością, jeśli jakakolwiek aplikacja może rejestrować dotknięcia (np. aplikacja do rejestrowania złośliwego dotyku będzie mogła nagrać wpisane hasło na klawiaturze ekranowej).
Lie Ryan,

Tak ... wiem, co chcę go, ale nie jestem pewien, czy mogę zaufać, jeśli ktoś dał mi w każdym razie ...
jj33

Odpowiedzi:


3

W Ice Cream Sandwich zauważyłem kilka ciekawych funkcji w opcjach programisty związanych z akcentami: Wybierz Ustawienia -> Opcje programisty . Istnieje opcja lokalizacji wskaźnika . Pokazuje nakładkę informacji dotykowych, takich jak współrzędne i ścieżka przeciągania. Dostępna jest również opcja Pokaż akcenty , która pokazuje, gdzie dotykasz ekranu. Ten pierwszy może dostarczyć ci dobrych informacji, ale nie rejestruje danych do analizy później. To drugie jest bardziej przydatne podczas nagrywania wideo, więc jest jasne, gdzie dotyka użytkownik.


2

AFAIK, oparty na modelu bezpieczeństwa piaskownicy Android, nie można śledzić dotknięć ekranu, gdy aplikacja nie jest aktywną aplikacją.

Powiedziawszy to, zrobiłem trochę pracy (wciąż w toku) w aplikacji na PC, która wstrzykuje słoik do urządzenia (musi być zrootowany), a z komputera mogę wysyłać „poprawki” do urządzenia, bez względu na aplikację jest otwarte. Ale nadal używa kodu Androida do wysyłania zdarzeń dotykowych do urządzenia. Nie ma dla mnie niczego, co pozwalałoby uzyskać zdarzenia dotykowe z urządzenia, chyba że jest to „moja aplikacja” i przechwytywam je, gdy użytkownik dotyka obszarów mojej aplikacji. Gdy wyjdą lub otworzą inną aplikację, a moja aplikacja nie będzie już „na górze”, nie będę już rejestrować zdarzeń dotykowych.

Jak powiedziałem, pracowałem nad aplikacją typu „zdalne sterowanie”, która działa na komputerze, i bawiłem się używaniem urządzenia z Androidem jako „panelu dotykowego” do sterowania myszą na komputerze, więc zrobiłem trochę badać to, o czym mówisz, i takie były moje ustalenia.1

Sprawdź aplikację Screen Filter na Market. Filtr ekranu pozwala na nałożenie ekranu na przezroczystą warstwę, dzięki czemu można uzyskać ekran ściemniacza. Nie pozwala to na nagrywanie, ale podejrzewam, że to samo podejście, które wykorzystują do przyciemnienia ekranu, można zamiast tego wykorzystać do przechwytywania danych dotykowych i rejestrowania ich. Może warto zastanowić się nad rozwojem, w zależności od tego, dlaczego potrzebujesz takiej aplikacji.


1

Sprawdź moją nową aplikację Tap Counter (DenizenApps). Liczy się za każdym razem, gdy dotkniesz ekranu.


Czy Twoja aplikacja liczy tylko stuknięcia w aplikacji lub w całym systemie operacyjnym?
Bryan Denny

1
Cały system operacyjny. Używam tej samej nakładki systemowej, co aplikacje takie jak Filtr ekranu i Regulacja głośności
Denizen
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.