Czy mogę sprawić, by Android wymagał odcisku palca + PIN, aby odblokować ekran?


13

Mam Galaxy S5 z czytnikiem linii papilarnych. Chciałbym mieć możliwość odblokowania telefonu za pomocą kodu PIN lub odblokowania wzoru, ale chcę również chronić się przed surfowaniem po ramionach.

Czy istnieje sposób, aby wymagać zarówno odcisku palca, jak i kodu PIN / wzoru, aby odblokować telefon? Jeśli odcisk palca nie zostanie odczytany poprawnie, konieczne będzie znacznie silniejsze hasło do odblokowania.

Pozwoliłoby mi to zeskanować swój odcisk palca i wprowadzić kod PIN / wzór bez obawy, że ktoś zobaczy mój kod PIN i odblokuje mój telefon później. Chroni mnie również bardziej przed rządami, które mogą wymagać ode mnie odblokowania telefonu za pomocą odcisku palca, ponieważ potrzebny byłby również kod PIN.

Czy istnieje aplikacja z blokadą ekranu, moduł XPosed lub inna metoda, która może włączyć to uwierzytelnianie dwuskładnikowe?

Mam zrootowany Galaxy S5 z systemem Android 5.0.


Jak mogę zablokować telefon za pomocą ekranu blokady przesuwając palcem / PIN? pozostało również bez odpowiedzi, więc ten nie wydaje się łatwy. Używaj tylko blokady wzoru zamiast ekranu machnięcia, a blokada wzoru ma odwrotny problem. Mógłbym wymyślić dodatkowo użycie kodu PIN karty SIM (wiem, nie pasuje, ale blisko) - pod warunkiem, że można go skonfigurować tak, aby był „zawsze wymagany”.
Izzy

Galaxy S5 ma domyślnie tę funkcję. Mój odcisk palca czasami nie działa, więc po prostu klikam „Alternatywne hasło” i wprowadzam swój kod PIN. Nie używasz standardowej pamięci ROM?
Aaron Gillion

1
@AaronGillion Chcę, aby mój telefon wymagał ważnego odcisku palca, a następnie, po zaakceptowaniu odcisku palca, również wymaga kodu PIN. W ten sposób musisz zarówno zeskanować prawidłowy odcisk palca, jak i wpisać prawidłowy kod PIN, zanim umożliwi odblokowanie. A jeśli mój odcisk palca nie jest w stanie zweryfikować, prosty kod PIN nie odblokuje telefonu; zamiast tego użyłoby bardzo długiego hasła zapasowego.
Stephen Schrauger

Korzystanie z Xposed natychmiast zatrzymuje wszelkie zabezpieczenia, które uważasz, że umieściłeś na urządzeniu. Musisz być zrootowany, aby używać Xposed, dlatego jest mało prawdopodobne, że Twój telefon zostanie zaszyfrowany. Jeśli nie jest zaszyfrowany, wszystkie twoje dane są dostępne. Jeśli jest zaszyfrowany, prawdopodobnie Xposed może zostać usunięty przez odzyskiwanie i nie jesteś chroniony / twój odcisk palca może zostać wymuszony. Xposed i bezpieczeństwo nie są kompatybilne.
MattBoothDev

@ Kryten2k35 Możesz mieć Xposed wraz z zaszyfrowanym urządzeniem; tak jest skonfigurowany mój. I nawet jeśli Xposed można usunąć poprzez odzyskiwanie, ponowne uruchomienie zawsze wymaga długiego hasła (odcisk palca początkowo nie działa). Xposed i bezpieczeństwo mogą łatwo iść w parze. Jednak podobnie jak root, wszystko zależy od umiejętności i zdolności trzymających go rąk.
Stephen Schrauger

Odpowiedzi:


3

Jednym z rozwiązań jest użycie Tasker . Skonfiguruj telefon tak, aby używał odcisku palca jako standardowego mechanizmu odblokowującego, z silnym hasłem jako odblokowaniem zapasowym (wymagane, jeśli odcisk palca nie powiedzie się lub przy każdym ponownym uruchomieniu telefonu).

Następnie utwórz zadanie o nazwie Screen Unlocked (lub podobne). W Zadaniu uruchom akcję Display-> Lock. Ustaw kod na dowolny pin. Sprawdź Remember Till Offi Full Screenopcje i upewnij się, Allow Canceljest zaznaczona.

Następnie utwórz profil w Tasker dla zdarzenia Display Off. Po uruchomieniu tego profilu uruchom nowe utworzone zadanie. Dodaj drugi wyzwalacz do tego samego profilu, aby zapobiec blokadzie, jeśli trwa połączenie (przy użyciu Odwróć). W przeciwnym razie postawienie telefonu na głowie spowoduje wyłączenie wyświetlacza i zablokowanie kodu PIN (nawet jeśli Android wie, że nie jest zablokowany i nie wymaga odcisku palca po trasie), a usunięcie go z głowy spowoduje wyświetlenie kodu PIN i blokady koniec połączenia i inne przyciski.

Na koniec dodaj drugi profil dla zdarzenia Wyświetlanie odblokowane i uruchom to samo zadanie. W ten sposób, jeśli ręcznie zablokujesz telefon podczas połączenia za pomocą przycisku zasilania (wyłączając standardową blokadę linii papilarnych Androida), ponownie poprawnie wyświetli żądanie PIN na ekranie, bez zakłócania działania przycisków zakończenia połączenia. Nie martw się, mając wyłączoną blokadę wyświetlacza, a wyświetlacz odblokowany, w rzeczywistości nie wymaga dwukrotnego wpisania kodu PIN.

Dzięki tej konfiguracji odblokujesz telefon odciskiem palca. Gdy zostanie to zaakceptowane, Tasker poprosi również o podanie kodu PIN.

Powodem, dla którego uruchamiasz to zadanie na wyłączonym ekranie zamiast na ekranie odblokowanym jest to, że odblokowanie ekranu powoduje opóźnienie między odblokowaniem telefonu a wyświetleniem żądania kodu PIN. Po uruchomieniu zadania na ekranie wyłączonym żądanie kodu PIN jest wyświetlane natychmiast po odblokowaniu za pomocą odcisku palca.

Pamiętaj, że ta konfiguracja wymaga kodu PIN, nawet jeśli używasz zapasowego hasła (jeśli nie można odczytać odcisku palca). Jestem jednak skłonny z tym żyć, ponieważ i tak rzadko muszę wprowadzać hasło główne, a wpisywanie kodu PIN jest w porządku.

Chroń Tasker

Ponieważ PIN jest przechowywany w postaci zwykłego tekstu w Tasker, prawdopodobnie powinieneś ustawić PIN, aby otworzyć Tasker. Tasker ma to wbudowane w swoje preferencje, więc możesz potrzebować kodu PIN do przeglądania i modyfikowania dowolnych profili i ustawień Taskera. W przeciwnym razie, jeśli pozostawisz telefon odblokowany, każdy może znaleźć Twój kod PIN, przeglądając konfigurację Tasker. W każdym razie nie używaj tego samego kodu PIN do odblokowywania ekranu, jak w przypadku innych usług, takich jak karty bankomatowe lub poczta głosowa.


Przetestowałem to i chociaż działa to zgodnie z opisem, stwierdziłem, że jestem w stanie odwołać uprawnienie „rysuj nad innymi aplikacjami”, postępując zgodnie z powiadomieniem na pasku stanu, co całkowicie dezaktywuje monit PIN dotyczący zadania.
jdgregson,

0

Tak, możesz, możesz zainstalować „APPLock” z playstore (pobierz ten z ikoną „srebrnego sejfu”). Następnie możesz użyć kodu PIN, odcisku palca i wzoru, aby odblokować telefon lub aplikację


-1

Używam NOTE4 N910C. Po aktualizacji do wersji 6.0.1 taka funkcja jest domyślnie dostępna. Jak widzę na http://www.sammobile.com , MM 6.0.1 jest dostępny dla S5, więc po prostu zaktualizuj swój telefon za pomocą Odin


Mam teraz piankę 6.0 na moim S5, a funkcjonalność wciąż nie jest tym, czego potrzebuję. Oczywiście, ponowne uruchomienie wymaga długiego hasła, ale nadal nie mogę wymagać odcisku palca i kodu PIN jednocześnie, aby odblokować telefon podczas normalnej pracy.
Stephen Schrauger,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.