Jak mogę zmienić konwencję nazewnictwa aplikacji kamery / galerii?


10

Właśnie zmieniłem Droid1 na HTC Evo 3d i pomimo wszystkich pozytywów, jeden negatyw przykleił się pod mój paznokieć. W telefonie Motorola Droid aparat / galeria (nie jestem pewien, kto jest odpowiedzialny za nazewnictwo obrazu) posiadał konwencję nazewnictwa obejmującą znacznik czasu / daty (tj. 20110930122900). Niestety, Evo nie korzysta z tej konwencji nazewnictwa (chociaż wszystkie informacje są przechowywane w danych EXIF). Posiadanie godziny / daty w nazwie pliku jest bardzo wygodne, gdy publikuję zdjęcia na mojej stronie (edytor Squarespace nie wyświetla jednocześnie EXIF) i podpisuje je.

  • Czy po zrootowaniu urządzenia istnieje sposób na zmianę konwencji nazewnictwa w Evo 3d, aby uwzględnić tę informację?
  • Czy istnieje aplikacja aparatu, która jest tak w pełni funkcjonalna jak standardowa aplikacja Evo 3d (chociaż nie jest to niesamowite, szukam jej z wieloma filtrami i zgodnością z trybami przechwytywania / wyświetlania kamery 2d / 3d), która już to ma konwencja nazewnictwa lub czy istnieje taka, którą można skonfigurować?

Odpowiedzi:


6

Obecnie nie jest to możliwe w przypadku standardowej aplikacji kamery, jednak zespół projektowy systemu Android ma otwarty bilet, aby ujawnić taką opcję. http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=10561

W międzyczasie możesz wypróbować niektóre niestandardowe aplikacje aparatu, takie jak „Foldery aparatu”, które oprócz grupowania folderów umożliwiają niestandardowe konwencje nazw plików.

https://market.android.com/details?id=com.phasip.camerafolders&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5waGFzaXAuY2FtZXJhZm9sZGVycyJd


Na marginesie, ostatniej nocy opracowałem dość głupią aplikację, którą ładujesz zamiast domyślnej aplikacji aparatu. Następnie prosi twoją domyślną aplikację aparatu o zrobienie zdjęcia o nazwie X, gdzie X można dostosować. Powtarza tę pętlę (prosząc o nowe zdjęcie o nazwie X, zapisując zdjęcie zrobione aparatem), dopóki się nie wycofasz. W każdym razie chciałbym przesłać to za ciebie, jeśli nie możesz znaleźć na rynku czegoś, co działa.
Eddie,

Witaj; czy ta odpowiedź jest wciąż aktualna w odniesieniu do ostatniej wersji Androida (4.1)?
Anto

3

Chciałbym użyć winiety . Umożliwi to zmianę konwencji nazewnictwa w ustawieniach. Zdjęcia trafiają do galerii, więc nie trzeba ich szukać.1

wypróbuj naszą nową aplikację Zmień nazwę zdjęć . Jest to aplikacja, która szybko i łatwo zmienia nazwę tytułów zdjęć i filmów w katalogu DCIM, w którym aplikacja Camera przechowuje je w wybranym formacie. Do wyboru są dwa formaty zmiany nazwy: Standard i Expert

Standard:

  • zdjęcia: img_DATE_TIME.jpg, dsc_SERIAL_NO.jpg (np. IMG_20190615_124530.jpg , DSC_1234.jpg )
  • filmy: vid_DATE_TIME.mp4, mov_1234.mp4 (np. IMG_20190615_124530.mp4 , MOV_1234.mp4 )

Ekspert:

  • zdjęcia: DATE_TIME.jpg, SERIAL_NO.jpg (np. 2019-06-15_12-45-30.jpg , 001234.jpg )
  • filmy: DATE_TIME.mp4, SERIAL_NO.mp4 (np. 2019-06-15_12-45-30.mp4 , 001234.mp4 )
  • ten format ekspercki umożliwia lepsze sortowanie, ponieważ filmy będą również umieszczane między zdjęciami alfabetycznie, a nie osobno na końcu katalogu.

Link do pobrania w Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.bukacek.renamephotos

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.