Czy istnieje sposób na tymczasowe wyłączenie dotyku?


9

Wyobraź sobie, że chcesz coś zrobić, podczas gdy wyświetlanie jest działaniem (nie w trybie uśpienia), a jednocześnie nie chcesz robić nic innego. Ta sytuacja przypomina blokadę rodzicielską , w której wszystkie przyciski tymczasowo nie reagują, uniemożliwiając dziecku jakąkolwiek interakcję.

Czy istnieje sposób na osiągnięcie tego w Androidzie? Czy mamy coś takiego jak ekran blokady ?

Odpowiedzi:


2

Jeśli mówisz w aplikacji, nie jest to możliwe, ponieważ nie możesz zastąpić przycisku Home, nawet jeśli jest to przycisk miękki lub twardy. Zatem pełna blokada jest zawsze niemożliwa.

Ma to na celu powstrzymanie nieuczciwej aplikacji przejęcia pełnej kontroli nad telefonem.


W rzeczywistości może to zrobić wbudowana aplikacja aparatu. Naciśnięcie przycisku zasilania w aplikacji aparatu powoduje zablokowanie wszystkich innych przycisków i ekranu dotykowego, jednocześnie wyświetlając ekran. Jednak nie mam pojęcia, czy aplikacje innych firm mogą to zrobić, czy jest to dostępne tylko dla aplikacji systemowych, aby zapobiec nieuczciwym aplikacjom nadużywającym tej funkcji.
GAThrawn

Co to za urządzenie? Naciśnięcie zasilania na N1 w aplikacji aparatu - robi to zwykle - blokuje telefon i zmienia kolor na czarny.
Blundell,

Galaxy S z oficjalnym Piernikiem znalazłem go przypadkiem dopiero kilka tygodni temu, kiedy robiłem kilka zdjęć z rzędu, a potem nagle żaden z przycisków nie zadziałał. Nie sprawdzałam, czy jest to stick, czy zmiana Samsung TouchWiz, ale tak czy inaczej pokazuje, że jest to możliwe w przypadku aplikacji systemowej.
GAThrawn

Tak, ma to sens dla aplikacji systemowych, ponieważ sam „ekran blokady” jest aplikacją systemową :-)
Blundell,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.