Wskazówki dotyczące oszczędzania energii dla Galaxy S2, które nie wymagają przekształcania go w hantle


11

Mój Galaxy S2 zawsze pokazywał nie więcej niż 8 godzin pracy na baterii. Dotyczy to podstawowej pamięci ROM, a także ostatniej aktualizacji 2.3.5 i zrootowanego jądra. Wszystkie wskazówki dotyczące oszczędzania baterii sprowadzają się do „wyłączenia wszystkiego, co sprawiło, że kupiłeś ten cholerny telefon, i używaj go tylko do połączeń głosowych, takich jak dumbphone”. - tj. wyłącz jasność ekranu 3g / EDGE / wifi / gps / bluetooth /. Z tej części zrobiłem następujące:

  • Ekran na stałe ustawiony na 10% jasności, tj. Najniższy.
  • Bluetooth / Wi-Fi / GPS jest włączony tylko w razie potrzeby, co nie jest dużo (kilka codziennych kontroli Foursquare).
  • Synchronizacja wyłączona.
  • Sprzężenie zwrotne / wibracje wyłączone.
  • 2 przyciski pojemnościowe są ustawione tak, aby świeciły tylko w ciemności, więc w ciągu dnia nigdy nie są włączone.

Mimo to moja bateria wyczerpuje się jak szalona, ​​a jeśli nie zabiorę ze sobą ładowarki, telefon nie wytrzyma nawet dnia. Czy istnieje sposób, aby dowiedzieć się, które aplikacje rozładowują baterię?

Wykres zużycia baterii i lista aplikacji według zużycia baterii tak naprawdę nie pomaga; pokazuje mi tylko te aplikacje, które ostatnio uruchomiłem.

Czy jest coś, co można zrobić, aby poprawić żywotność baterii, czy też zawsze rezygnuję z noszenia ładowarki?


Tutaj jest wiele pytań dotyczących wskazówek dotyczących baterii. Patrzyłeś na któryś z nich? (Widzę całą masę prawdopodobnych kandydatów po prawej w sekcji „Pokrewne”.)
ale

Właśnie o to mi chodziło - jeśli rozwiązaniem jest wyłączenie wszystkiego, to neguje cel posiadania smartfona. I wszystkie wskazówki, które do tej pory widziałem, sprowadzają się do tego.
Rex,

2
Polecam eksperymentować z innymi jądrami. Na moim oryginalnym SGS Vibrant jądro zapasowe daje mi cały dzień, jeśli go nie używam , podczas gdy mój obecny daje prawie cały tydzień bez użycia (tylko synchronizacja przez Wi-Fi). To nigdy nie jest krótszy niż jeden dzień, chyba że mam włączony ekran przez wiele godzin.
Matthew Read

Większa „rozszerzona” bateria może być Twoim jedynym rozwiązaniem, jeśli nie chcesz rezygnować z funkcjonalności. Oczywiście grubsza bateria oznacza grubszy telefon, ale działa przed estetyką, prawda?
Chahk

1
W moim Galaxy s2 bateria działa normalnie przez ponad 24 godziny. Główne przyczyny zużycia baterii, które zauważyłem, to duży ruch na Wi-Fi lub 3G, granie w gry 3D i oświetlenie ekranu przez wiele godzin.
Homam

Odpowiedzi:


12

Zazwyczaj spędzam dzień nosząc ładowarkę USB, ponieważ zawsze mam przy sobie laptopa lub inne komputery. Niektóre osoby radzą sobie, kupując drugi zestaw akumulatorów lub grubą, rozszerzoną baterię.

Wszelkie aplikacje, które synchronizują się co 15 minut, są odkurzaczem, ponieważ nie pozwalają spać telefonowi. Synchronizacja co około godzinę nie powinna mieć większego wpływu na baterię. Jeśli to możliwe, powinieneś preferować aplikacje korzystające z C2DM (tj. Push zamiast ankiety). Wiele aplikacji, które sondują dane, ma konfigurowalną częstotliwość odpytywania, spróbuj mieć tę samą częstotliwość odpytywania dla wszystkich aplikacji lub liczbę całkowitą.

W przypadku skrzynek pocztowych, które muszą odbierać okazjonalne pilne wiadomości e-mail, nie używaj podstawowego klienta poczty e-mail, zamiast tego użyj klienta Gmaila lub Exchange korzystającego z usługi push. Jeśli twój serwer e-mail obsługuje rozszerzenie IMAP IDLE (rozszerzenie push dla protokołu IMAP), powinieneś użyć klienta IMAP innej firmy, np. K9 Mail. Nie używaj jednak push do skrzynki o wysokim natężeniu ruchu o niskim priorytecie. Możesz być w stanie znaleźć dla siebie dobre miejsce, używając dwóch lub więcej skrzynek pocztowych dla skrzynki pilnej i dużego ruchu.

Jeśli jesteś zrootowany, podkręć. Większość telefonów ma znacznie więcej procesora niż jest to potrzebne do codziennego użytku; podkręcanie spowoduje ograniczenie nieoczekiwanego przejścia telefonu w stan pełnego naładowania, pamiętaj, aby przywrócić zegar przed wykonaniem intensywnych czynności procesora (np. gier), a następnie ponownie go podkręcić.

Mam nadzieję, że wiesz, jak wyłączyć Live Wallpaper. Są dobre do popisywania się, ale nie, jeśli chcesz, aby Twój telefon przetrwał cały dzień.

Zabezpiecz telefon w kieszeni. Odkryłem, że mój telefon szybciej rozładowuje baterię, gdy znajduje się w ciasnej kieszeni, ponieważ często przycisk sprzętowy jest często przypadkowo naciskany, co aktywuje ekran i zapobiega spaniu telefonu.

W niektórych niestandardowych pamięciach ROM, np. CyanogenMod, pasek powiadomień ma widget zasilania, który jest przydatny do szybkiego włączania / wyłączania funkcji wysysania baterii, np. GPS, 3G itp.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pamiętaj jednak, że ostatecznie jest to kompromis:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


8

Istnieją dwie aplikacje, Juice Defender i Woofi, które w połączeniu z sobą mogą znacznie wydłużyć żywotność baterii telefonu. Chodzi o to, że jeśli nie musisz być powiadamiany natychmiast po otrzymaniu wiadomości przez Internet, Twoje dane mobilne nie muszą być cały czas włączone. Juice Defender (między innymi) wyłączy mobilny internet, a następnie włączy go ponownie w określonych odstępach czasu, aby telefon sprawdzał nowe powiadomienia. Nie wpływa na SMS-y i połączenia telefoniczne.

Woofi wykorzystuje lokalizację sieci jako podstawę do wyłączania i włączania Wi-Fi, dzięki czemu antena Wi-Fi jest włączona tylko wtedy, gdy jesteś gdzieś, gdzie możesz jej użyć. Jeśli jesteś maniakiem kontroli, takim jak ja, możesz to wszystko zrobić również za pomocą Taskera. Mam skonfigurowane tak, aby po wyłączeniu ekranu wszystkie połączenia internetowe były wyłączane do momentu ponownego włączenia ekranu. Następnie, jeśli nie połączy się z Wi-Fi w ciągu 30 sekund, Wi-Fi jest wyłączone. Włącza dane co 10 minut, aby powiadomić mnie, jeśli otrzymam wiadomość e-mail.

Umieściłem skrót, aby włączyć / wyłączyć tę funkcję na ekranie głównym, a żywotność baterii prawie się podwoiła.

Wreszcie, jeśli właśnie sflashowałeś nową pamięć ROM, żywotność baterii będzie kiepska przez około tydzień, aż do momentu zbudowania pamięci podręcznej Dalvik i pamięci podręcznej baterii. Po kilku dniach powinieneś zauważyć znaczny wzrost żywotności baterii.


1
nie wiedziałem o flashowaniu +1
KevinOrr

6

Największym zabójcą baterii jest dla mnie przebywanie w miejscu o niskim lub zerowym sygnale komórkowym i włączenie anteny komórkowej. Telefon ciągle próbuje połączyć się z siecią i po prostu wysysa baterię do sucha.

Kiedy jestem w pracy, nie mogę uzyskać żadnego sygnału w moim biurze, więc przestawiłem to na tryb samolotowy. (I tak nie mogę nawiązywać ani odbierać połączeń, więc też mogę.) Z łatwością kończę dzień z 80% naładowaniem baterii. Jeśli zapomnę to zrobić, wczesnym popołudniem skończy mi się sok.


Brzmi drastycznie .. Widziałem też mój sygnał walca w górę iw dół podczas pracy. Chodzi o to, że to mój pierwszy telefon inny niż Nokia, a mój poprzedni N8 nadal działał około 15 godzin w pracy, z włączoną synchronizacją poczty e-mail.
Rex,

3

Dzięki za odpowiedzi, ZShakespeare, Al Everett i Lie Ryan :) To prawda, sygnał sieci komórkowej jest dość słaby w pracy - może dlatego tak szybko się wyczerpuje. Wypróbowałem wszystkie twoje rekomendacje i w interesie innych, udokumentuję to, co zrobiłem:

Po pierwsze, dla nieukorzenionych użytkowników. Jeśli nie masz Taskera , zdobądź go - jest to najpotężniejsze narzędzie do automatyzacji zadań dla Androida, choć w pewnym stopniu skierowane do zaawansowanych użytkowników. Nie ma darmowej wersji (15-dniowy okres próbny), ale jest wart każdego grosza. (Jest nieco tańszy, gdy kupuje się go bezpośrednio od dewelopera zamiast z rynku). Ustawiłem już Taskera, aby zabijał Wi-Fi i wyłączał automatyczną synchronizację po wejściu do mojego biura. Teraz dodatkowo utworzyłem profil, aby wyłączyć połączenie danych (EDGE / 3G), gdy ekran jest pusty.

Dalej dla zrootowanych użytkowników - i właśnie tam widzę najbardziej drastyczną oszczędność energii - przez podkręcenie procesora. Korzystam z wersji 2.3.5 i eksperymentowałem z 2 jądrami - DarkyROM's SuperCore 2.0 i Hacre's Ninphetamine . To ostatnie jest wydajnym jądrem z funkcjami regulacji napięcia (SuperCore nie obsługuje zmieniających się napięć). Zainstalowałem SetCPU i przestawiłem go na redukcję z 1200 MHz do 800 i obniżenie napięcia procesora do 975 mV (przy 800 MHz dalsze obniżanie spowoduje problemy). Ustawiłem go również w celu dalszego zmniejszenia zegara do 500 MHz, gdy ekran jest wyłączony. W ten sposób otrzymałem prawie 4 godziny pracy na zasilaniu bateryjnym.

Patrząc na to, zastanawiam się, dlaczego Samsung nie robi tego samego w trybie oszczędzania energii, który jest domyślnie dostępny; nie wszyscy chcieliby / mogliby eksperymentować z rootowaniem swojego telefonu.

Wreszcie, jeśli chodzi o synchronizowanie aplikacji i poczty e-mail - wyłączam automatyczną synchronizację, gdy jestem w biurze, a innym razem używam wbudowanego klienta poczty do synchronizowania Gmaila co godzinę. Moja poczta Exchange Exchange jest synchronizowana, gdy jestem w biurze, i jest ustawiona na wypychanie poczty w innym czasie. Nie dostaję więcej niż kilka maili dziennie poza godzinami pracy biura.


1

Uważam, że funkcja trybu oszczędzania energii jest całkiem dobra, wszystko, co nie jest używane, jest wyłączane, ale włączane w razie potrzeby automatycznie.


Moje problemy z baterią są pomimo tego, że tryb oszczędzania energii jest zawsze włączony :(
Rex,

Pracuję w bezpiecznym pomieszczeniu, które ma ściany z bloków żużlowych z wylewanym betonem w pustych przestrzeniach i gruby ekran z siatki (jak wytrzymały drut z kurczaka lub ogrodzenie z ogniwa łańcucha) osadzony w ścianach, drzwi są ze stali - a także kamery bezpieczeństwa, które można dodać zabawa. Działa jak klatka Faradaya, ale nawet przy tym wszystkim, co czasami mogę uzyskać sygnał, ale tak, z pewnością może rozładować baterię.
dghughes 11.10.11

0

Wyłączyłeś już większość funkcji, ale jeśli daje to mniej niż 8 godzin, istnieje prawdopodobieństwo, że wystąpiła awaria sprzętowa. Może w baterii.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.