Jak mogę przenieść aplikacje na SD w nieprzystosowanej pamięci Marshmallow?


14

Wydaje się, że wszyscy są podekscytowani możliwością przechowywania Marshmallow, ale wydaje mi się, że to poważna regresja. Może być kilka powodów, dla których nie chcesz korzystać z pamięci zewnętrznej:

  1. Podczas aktualizacji z Lollipop mam już kartę SD pełną rzeczy. Ponowne formatowanie i usuwanie wszystkiego w celu przekształcenia go w przystosowaną pamięć masową jest dużym czynnikiem zniechęcającym. Wymagałoby to przeniesienia wielu GB danych z urządzenia, ponownego sformatowania, a następnie przesłania z powrotem, a ja nie jestem pewien, jak to zrobić w solidny sposób, czy to w ogóle możliwe, ponieważ przyjęta pamięć prawdopodobnie przechowuje rzeczy w różne sposoby.
  2. Moja karta SD może być zbyt wolna, aby używać jej jako rozszerzenia pamięci wewnętrznej.
  3. Chcę mieć możliwość używania mojej wymiennej karty SD w innych urządzeniach (np. Szybkie przesyłanie dużych plików wideo do laptopa).

Z tych powodów, jeśli nie przyjmę pamięci, AFAICS oznacza, że ​​aplikacje mogą być przechowywane tylko w pamięci wewnętrznej. A ponieważ mam wiele aplikacji, oznacza to, że od aktualizacji Marshmallow moje urządzenie jest prawie pełne, co powoduje uszkodzenie wielu funkcji.

Więc czy naprawdę nie ma sposobu, aby przenieść aplikacje non -adopted zewnętrznej pamięci SD na Marshmallow? Jeśli tak, czy mam jakąś alternatywę oprócz odinstalowywania aplikacji w celu zwolnienia miejsca lub przejścia na Lollipop? Jeśli nie, byłoby to bardzo rozczarowujące i sugeruje, że Google naprawdę nie zastanowił się wystarczająco dokładnie przed udostępnieniem tej funkcji.


1
Sam Liddicott daje najlepszą alternatywę, jaką znalazłem: partycjonowanie karty SD. Więcej informacji w odpowiedzi na inne pytanie
fernio

Dzięki - właściwie doszedłem już do tego samego wniosku, ale utknąłem przy ustalaniu wielkości partycji !
Adam Spiers,

Odpowiedzi:


2

Masz rację. Android Marshmallow zrezygnował z aplikacji znajdujących się na karcie SD, gdy jest skonfigurowany jako pamięć przenośna. Jedynym sposobem na użycie go w ten sposób jest rootowanie i aplikacje takie jak LINK2SD.


1
Ach, dzięki! Nie wiedziałem o LINK2SD i apps2sd. Nadal wydaje się jednak trudno znaleźć ostateczną procedurę użycia ich na Marshmallow.
Adam Spiers,

12

Pamięci wewnętrznej Marshmallow można lepiej używać z kartami SD o różnych formatach, jak wyjaśniam również na moim blogu tutaj :

http://blog.sam.liddicott.com/2016/02/android-6-semi-adopted-storage.html

Po pierwsze potrzebujesz działającego adb.

  1. Włóż kartę SD i sformatuj ją jako przenośną.
  2. Wyjmij kartę SD z menu Pamięć masowa i USB
  3. Użyj „powłoki adb”, aby wyświetlić listę dostępnej pamięci:

lubię to

$ adb shell sm list-disks adoptable

disk:179_64

dysk: 179_64 to moja karta SD, którą można przystosować, chcę 75% jako zewnętrzna SD:

$ adb shell sm partition disk:179_64 mixed 75

Uwaga: Twoja karta może być oznaczona przecinkiem zamiast podkreślnika, np. Dysk: 179,64, w którym to przypadku wpisujesz:

$ adb shell sm partition disk:179,64 mixed 75
  1. Spowoduje to skasowanie całej karty SD, dając 75% jako pamięć przenośną, a resztę jako przyjęta pamięć wewnętrzna.

  2. Uruchom ponownie telefon.

  3. Z menu Pamięć masowa i USB wybierz kartę SD (wewnętrzną) i wybierz opcję Migruj dane (aby tam, gdzie to możliwe, zainstalowano aplikacje).

  4. W opcji Pamięć masowa i USB zmień nazwę adoptowanej pamięci masowej na inną, na przykład Przyjęto, w przeciwnym razie, jeśli ma taką samą nazwę jak zewnętrzna partycja pamięci, widok USB MTP może pokazywać tylko wewnętrzną

Teraz masz zaadaptowaną pamięć, która może akceptować aplikacje, które pozwalają na „przejście do SD”, a także kartę SD, na której możesz przechowywać filmy Plex, muzykę z Google Play, zdjęcia itp.

Dzięki @fernio, który dał mi poradę, aby opublikować tutaj.


2
Dzięki - widziałem już twoje podejście zgodnie z komentarzami do pierwotnego pytania. Jednak wcale nie jest dla mnie jasne, czy takie podejście ma sens w moim przypadku: 1) Jak wybrać rozmiar partycji? Twój podział 75% / 25% brzmi całkowicie arbitralnie. 2) Co zrobić, jeśli nie mam wystarczającej ilości wolnego miejsca, aby utworzyć partycję o wymaganym rozmiarze? 3) Dokładnie to, co będzie przechowywane w przyjętej pamięci, a nie w wersji przenośnej? W szczególności, skąd wiesz, gdzie pójdą duże rzeczy, takie jak filmy / zdjęcia z aparatu, muzyka / filmy z Google Play, muzyka offline Spotify itp.?
Adam Spiers

1
@AdamSpiers w odniesieniu do numeru 3, każda aplikacja, która oferuje przechowywanie danych na karcie SD (jak Spotify), zobaczy partycję przenośną jako kartę SD
fernio

Rozmiary partycji są dowolne. Na karcie 32G 25% za przyjęte jest hojne. Partycjonowanie usunie twoją kartę, dzięki czemu będziesz mieć wystarczająco dużo wolnego miejsca :-) i z doświadczenia wiem, że aplikacje takie jak odtwarzanie muzyki, kamera, Plex, które mogą przechowywać na karcie SD, nadal będą miały opcję przechowywania na urządzeniach przenośnych. W przeciwnym razie aplikacje mogą przechowywać w pamięci wewnętrznej lub adoptowanej, niezależnie od tego, do której migrujesz dane, w przeciwnym razie będą przechowywać miejsce instalacji aplikacji.
Sam Liddicott,


W przypadku błędu Java upewnij się, że uruchamiasz admin
wiersz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.