Jak powstrzymać aplikacje muzyczne przed zmianą ekranu blokady


11

Nie jestem nowy w Androidzie, ale to pierwsza rzecz, która mnie zaskoczyła. Zauważyłem, że moja domyślna aplikacja muzyczna (Xperia Z1ˢ BTW) i Spotify zmieniają ekran blokady na album tego, czego słucham. Czy jest jakiś sposób na łatwe wyłączenie tej funkcji? Znam się na androidach, ale nie znam języka kodowania. To naprawdę nie jest problem, ale kilka okładek albumów nie jest do końca odpowiednie dla szkoły.

aktualizacja

Sprawdziłem domyślne ustawienia aplikacji muzycznej i nie ma też możliwości zmiany tego problemu. Używam Androida 5.0.2, a obraźliwe okładki albumów pochodzą z Spotify. Sprawdziłem również moje ustawienia, nie ma opcji „muzyki”.


Czy sprawdziłeś ustawienia ekranu blokady?
xangua,

Poza tym w danej aplikacji powinno znajdować się ustawienie umożliwiające wyłączenie tej funkcji. Możesz również usunąć obraźliwe okładki albumów (są to pliki JPG przechowywane z muzyką), w którym to przypadku na ekranie blokady zostanie wyświetlony pusty ekran z elementami sterowania muzyką. BTW, jaka jest twoja wersja Androida?
Tamoghna Chowdhury

Opublikowałem aktualizację w pytaniu.
UberSteak

Odpowiedzi:


3

Możesz to osiągnąć, blokując wszystkie powiadomienia z aplikacji. Dzięki temu Spotify nie będzie wyświetlać żadnych powiadomień, w tym okładek albumów na ekranie blokady. Aplikacja będzie nadal działać i grać bez problemu.

Pamiętaj, że to również zapobiega wyświetlaniu przez Spotify kontrolek odtwarzania na ekranie blokady, więc jeśli chcesz odtworzyć / wstrzymać / następny utwór / poprzedni utwór, musisz otworzyć telefon. Sugeruję dodanie widżetu Spotify do ekranu głównego, abyś miał szybki dostęp, jeśli chcesz szybko przerwać odtwarzanie.

Na szczęście nadal możesz kontrolować głośność za pomocą sprzętowych przycisków głośności, nawet jeśli ekran jest wyłączony / zablokowany, więc jeśli chcesz szybko zatrzymać muzykę, możesz przynajmniej szybko zmniejszyć głośność.

Poniżej znajduje się krótki samouczek. Korzystam ze starszej wersji Androida, ale nadal powinna być dostępna opcja Blokuj wszystkie powiadomienia niezależnie od tego. Twoje opcje będą wyglądały trochę inaczej niż moje. Mam nadzieję, że to działa i jest wystarczające dla twoich potrzeb!


ustawienia Spotify ustawienia Spotify 2 widżet spotify


Potwierdzony do pracy na Androidzie 8.1.0
Czy Sheppard

0

Ta opcja nie jest jeszcze zaimplementowana w aplikacji Spotify. Zostało to opublikowane na forum społeczności Spotify jako „Nowy pomysł” - opcja wyłączenia okładki albumów na ekranie blokady i nadal ma ten sam status.

Jedynym sposobem, w jaki mogłem pomyśleć, że możesz wyłączyć okładkę albumu na ekranie blokady, jest całkowite wyłączenie powiadomienia dla aplikacji Spotify ( Settings -> Sound & notifications -> App notification -> Spotify -> Block). Ale to ukryłoby wszystkie powiadomienia.


Bardziej aktualna wersja „pomysłu” Spotify: community.spotify.com/t5/Live-Ideas/…
dAnjou

To jest już oznaczone jako duplikat w witrynie Spotify. Sprawdź dokładnie przed opublikowaniem jakichkolwiek przydatnych informacji. Dzięki.
Lucky

„Pomysł”, który podłączyłeś, jest nieaktywny . Wiem, że ten, który połączyłem, jest duplikatem, ale jest aktywny.
dAnjou,

Nawet jeśli zostanie oznaczony jako nieaktywny, nadal będzie brany pod uwagę przez Spotify. Nieaktywny nie oznacza, że ​​jest zamknięty lub odrzucony. Liczba osób głosujących na tę funkcję powinna wynosić co najmniej 50 rocznie, aby ponownie aktywować ten pomysł. Więc znowu, jak powiedziałem, że duplikat nieaktywnego pomysłu.
Lucky

0

Są na to 2 moduły Xposed, jestem także użytkownikiem Spotify i nienawidzę, gdy cokolwiek wyraźne okładki albumów rapera OG pojawią się na moim ekranie blokady.

.

http://repo.xposed.info/module/com.chaimchaikin.lockscreenalbumartremover

Usuwa okładkę albumu na pełnym ekranie (tj. Podczas odtwarzania muzyki) z ekranu blokady dla Androida 5.x

.

http://repo.xposed.info/module/com.audio.privacy

Usuwa okładkę albumu i informacje o tytule / wykonawcy z elementów sterujących dźwiękiem na ekranie blokady (i innych zdalnych kontrolerów) W wersjach 5.0 i 5.1 skuteczne jest tylko ukrywanie okładek albumów, ponieważ elementy sterujące są specyficzne dla odtwarzacza. Jeśli chcesz je również ukryć, ustaw hasło i skonfiguruj telefon, aby ukrywał powiadomienia w odtwarzaczu.

.

Używam drugiego, ponieważ jestem na Kitkat. Nie miałem żadnych problemów.

Będziesz potrzebował zakorzenione telefonu do zainstalowania Xposed ramy, ale to na pewno warto. (GravityBox / XBlast Tools to najczęstsze dodatki, które pozwalają dostosować SystemUI - kolory paska stanu, zegar, animacja wyłączania ekranu itp.)


0

Istnieje ogólny sposób blokowania aplikacji przed zmianą ekranu blokady. Przejdź do Ustawienia -> Urządzenie -> Wyświetlacz -> Ekran budzi się na: i zmień go z „Powiadomień na ekranie blokady” na „Odblokuj”.

Pamiętaj, że to zablokuje WSZYSTKIE aplikacje do zmiany ekranu blokady, nie tylko aplikacje muzyczne ... ale wydaje się, że tylko aplikacje muzyczne i tak korzystają z tej funkcji.

* Dotyczy to systemu Android 6.0, ale prawdopodobnie jest tak samo w przypadku systemu Android 5.0. Dokładna ścieżka do tego ustawienia może się różnić w zależności od systemu operacyjnego.


0

jeśli zrootowany + edxposed, możesz użyć GravityBox:

poprawki ekranu blokady -> wyłącz media art

testowany na OnePlus 6T OOS 10.3.2 (Android Q)


Cześć Snuupy. Czy GravityBox [L] ma to ustawienie? OP wspomniał, że używa Androida 5.
Firelord

Nie wiem, ale jeśli korzystasz z Lollipop w 2020 roku, możesz chcieć dostać nowy telefon :)
Snuupy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.