Jak wyłączyć powiadomienia dla aplikacji i przedziału czasowego?


15

Chciałbym wiedzieć, czy jest jakaś aplikacja lub wtyczka do zadań, która pozwala mi blokować powiadomienia w weekendy.

Mam dwa konta e-mail, jedno osobiste z aplikacją Gmail, a drugie związane z aplikacją skrzynki odbiorczej. Otrzymuję jak osiemdziesiąt e-maili na ostatni dzień dziennie (nawet w weekendy), chciałbym automatycznie blokować powiadomienia aplikacji skrzynki odbiorczej od piątku wieczorem do poniedziałku rano. Teraz robię to ręcznie w każdy weekend (i czasami zapominam włączyć je ponownie w poniedziałek).

Znalazłem wiele odpowiedzi na temat blokowania powiadomień według aplikacji, ale nie w określonych ramach czasowych.

(telefon to niezrootowany Samsung S6)


W Lollipop nie można blokować powiadomień bez dostępu do konta root, adb lub aplikacji Ustawienia. W przypadku zrootowanego Androida funkcja Powiadomienia wyłączona z łatwością działałaby. Jeśli nie, można użyć polecenia appops.
Firelord

W Samsung S6 z Lollipop na pewno możesz. Po prostu długo naciśnij powiadomienie, naciśnij informacje, a następnie zmień powiadomienia blokowe na włączone.
Fabman,

Jak powiedziałem, nie można blokować powiadomień bez dostępu do konta root, adb lub aplikacji Ustawienia . To długie naciśnięcie otwiera stronę aplikacji za pośrednictwem aplikacji Ustawienia!
Firelord

1
W każdym razie, proszę przeczytaj pytanie, nie potrzebuję tego, muszę je zablokować według przedziału czasowego.
Fabman

Dobrze rozumiem pytanie. Ramy czasowe to tylko wyzwalacz, kontekst tutaj. Nie może nic zrobić samodzielnie. Nie ma sensu kłócić się o wyzwalacz, ponieważ nie możesz osiągnąć tego, co chcesz bez dostępu do
konta

Odpowiedzi:


6

W Ustawieniach otwórz Powiadomienia (w części Nagłówek urządzenia) notNie przeszkadzać➡ Reguły automatyczne Add + Dodaj regułęype Wpisz [Nazwa reguły], wybierz [Reguła czasu] lub [Reguła zdarzenia], wybierz OK➡ wybierz opcje nowej reguły: Dni, Filtruj powiadomienia. Czas rozpoczęcia, czas zakończenia, nie przeszkadzać typ

Mam nadzieję że to pomoże

Jonathan


Ustawienie znajduje się w różnych lokalizacjach w zależności od producenta telefonu i czasami jest niedostępne w zależności od modelu telefonu.
Profesor programowania

Na ekranie powiadomień z filtrem są ładowane powiadomienia, które zablokowałem w przeszłości. To bezsensowna, nieuporządkowana lista z konkretnymi powiadomieniami, które mają pełną nazwę aplikacji „com.organisation.whatsapp” itp. Myślę, że pochodzi to z czasów, gdy ten ekran działał inaczej. A może użyłem go niepoprawnie. Czy istnieje sposób, aby usunąć je wszystkie ponownie i zacząć od nowa?
Chucky,

Hm, wygląda na to, że nie mam opcji „Filtruj powiadomienia” dla reguły na FP2 z prawie zapasowym Androidem 6. Czy ktoś wie, czy ten ekran został wprowadzony w późniejszej wersji Androida?
Matthijs Kooijman

Nie widzę żadnych „powiadomień o filtrach” w systemie Android 8 (wersja Android One). Czy ktoś może potwierdzić, że nadal istnieje?
Kit Johnson

3

Można to zrobić dość łatwo za pomocą Taskera, ale wymaga rootowania.

1) Utwórz profil, używając wyzwalaczy „Dzień” i „Czas”

2) Utwórz zadanie, które wyłącza powiadomienia dla aplikacji XXX za pomocą Bezpiecznych ustawień
(Utwórz zadanie, przejdź do wtyczki, Bezpieczne ustawienia, akcje root, powiadomienia o pakietach, wybierz aplikację, przełącz)

3) Ustaw profil, aby uruchomić zadanie.


Zrootowałem telefon (Nexus 5X), zrobiłem dokładnie to, co mówi i nadal otrzymuję powiadomienia. Masz pomysł, dlaczego?
David

Wolę metodę opublikowaną przez SoccerPhreak, nie wymaga rootowania i ma wystarczającą liczbę opcji, abym był szczęśliwy, że otrzymam powiadomienie o rzeczach, o których muszę wiedzieć, a o mniej ważnych sprawach mogę je bezpiecznie zignorować.
Profesor programowania

Ta opcja wydaje mi się działać dobrze. Warto zauważyć, że kontroluje to normalną opcję „Blokuj powiadomienia” Androida (do której można uzyskać dostęp (w systemie Android 6) Ustawienia -> Dźwięk i powiadomienia -> Powiadomienia aplikacji lub przez długie naciśnięcie powiadomienia i naciśnięcie ikony informacyjnej) . AFAICS oznacza to, że wszystkie powiadomienia z tej aplikacji są tłumione (nie tylko dźwięk, na który pierwotnie liczyłem).
Matthijs Kooijman

1

Używam ifttt, aby przełączyć telefon w tryb Nie przeszkadzać w zależności od daty i godziny. Następnie ustaw wyjątki od dnd w aplikacjach, w których chcę otrzymywać powiadomienia w tym przedziale czasowym. Pominie wszystkie powiadomienia na podstawie czasu, ale przepuści wykluczone aplikacje.


1
Jakiego apletu IFTTT używasz do kontrolowania „nie przeszkadzać”?
Itamar
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.